logo_eet

آمار مرگ‌ومیر ناشی از کووید۱۹ در آمریکا در سال ۲۰۲۱ از سال گذشته فراتر رفت

تلفات آمار مرگ‌ومیر ناشی از کووید۱۹ در آمریکا در سال ۲۰۲۱ از سال گذشته فراتر رفت در همین حال، در آلمان که نرخ واکسیناسیون بالاتری نسبت به آم
یک سرباز باسابقه ارتش امریکا منتظر است ببیند پس از دریافت دوز تقویت‌کننده واکسن کووید19 در 24 سپتامبر 2021، آیا بدنش واکنشی نشان می‌دهد یا خیر. (Scott Olson/Getty Images)

بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری و دانشگاه جانز هاپکینز، آمار گزارش‌شده از تلفات کووید۱۹ در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ از مجموع آمار سال ۲۰۲۰ پیشی گرفته است.

طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، تا پایان این هفته، آمار گزارش‌‌شده از مجموع تلفات کووید۱۹ به ۷۷۰۸۱۶ نفر از زمان اعلام همه‌گیری رسیده است. داده‌های گواهی‌های مرگ در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰، حدود ۳۸۵۳۴۳ مرگ ناشی از کووید۱۹ گزارش شده است.

اگر این عدد از مجموع آمار دانشگاه جانز هاپکینز کسر شود، نشان می‌دهد که در سال جاری تا کنون ۳۸۵۴۵۷ مورد مرگ ناشی از کووید۱۹ گزارش شده است. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در حال حاضر ۳۸۲۸۶۱ مورد تلفات را در سال جاری نشان می‌دهد، اما این تعداد کمتر از آمار جانز هاپکینز است، چراکه فقط تلفات گزارش‌شده‌ای را شامل می‌شود که مرکز ملی آمار بهداشت آن‌ها را دریافت و پردازش کرده است.

در همین حال، طبق گزارش جانز هاپکینز، میزان کشندگی موردی در ایالات متحده نشان می‌دهد که کووید۱۹، بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین، تقریباً ۹۹ درصد بقا دارد. در همین حال، این احتمال وجود دارد که تعداد مبتلایان کووید۱۹ که به مرکز کنترل و پیشگیری بیماری گزارش شده و اکنون به ۴۷ میلیون نفر در ایالات متحده رسیده است، کمتر از تعداد واقعی آن باشد، زیرا همه در آزمایش روتین کووید۱۹ شرکت نکرد‌ه‌اند.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، حدود ۶۹ درصد از جمعیت آمریکا از جمله کودکان، حداقل به صورت جزئی واکسینه شده‌اند، در حالی که حدود ۵۹ درصد به طور کامل واکسینه شده‌اند. داده‌ها نشان می‌دهد که بزرگسالان بالای ۶۵ سال و افراد مسن‌تر تقریباً ۱۰۰ درصد به صورت جزئی واکسینه شده‌اند؛ این در حالی‌ است که ۸۶ درصد این افراد به صورت کامل واکسینه شده‌اند.

این مطلب چند روز پس از آن منتشر شده است که دولت بایدن قانون جدیدی را اعلام کرد مبنی بر اینکه از تاریخ ۴ ژانویه، برای کارگران مشاغل خصوصی با ۱۰۰ کارمند یا بیشتر واکسن یا آزمایش الزامی است. این قانون که به دولت فدرال اجازه می‌دهد هر مورد تخلف را هزاران دلار جریمه کند، با انبوهی از دعاوی قضایی روبه‌رو شده است.

هفته گذشته، دادگاه تجدیدنظر منطقه پنجم آمریکا، دستور خود مبنی بر جلوگیری موقت اجرای این قانون را مجدداً تأیید کرد و حکم کوبنده‌ای صادر کرد. پس از این حکم، اداره ایمنی و بهداشت شغلی گفت که اجرای این قانون را به حالت تعلیق در می‌آورد.

اداره ایمنی و بهداشت شغلی در اطلاعیه‌ای که در وب سایت خود منتشر کرد، ادعا کرد که «به قدرت و نفوذ خود برای محافظت از کارگران در مواقع اضطراری اطمینان دارد.»

در همین حال، در آلمان که نرخ واکسیناسیون بالاتری نسبت به آمریکا دارد، نرخ هفت‌روزه میزان بروز کووید۱۹ از زمان شروع همه‌گیری برای چهاردهمین روز متوالی در روز یکشنبه به بالاترین سطح خود و به عدد ۳۷۲.۷ در سراسر کشور رسیده است.

مارکوس سودر، نخست‌وزیر ایالت باواریا، خواستار تصمیم‌گیری سریع برای اجباری کردن واکسن کووید۱۹ شده است؛ در حالی که دانیل گونتر، نخست‌وزیر ایالت شلسویگ-هولشتاین، گفته است که برای افزایش فشار بر شهروندان واکسینه‌نشده، لازم است مقامات حداقل در خصوص چنین اقدامی بحث کنند.

مطالب دیگر:

ترامپ گفت دموکرات‌ها به‌دنبال پرونده‌سازی درباره نحوه واکنش دولت او به پاندمی هستند

پزشک بایدن پس از معاینه گفت که او «سالم» و «پر انرژی» است

فایل صوتی فاش شده نشان داد معلمان کالیفرنیا، بچه­‌ها را در باشگاه­‌های همجنسگرایان عضو می­‌کنند

اخبار مرتبط