Asset 2

ترامپ از حامیان خود می‌خواهد ایستادگی کنند و از تهدیدها نترسند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا
(Anna Moneymaker-Pool/Getty Images)

دونالد ترامپ، در جلسه استماع جمهوری خواهان سنا در پنسیلوانیا در روز چهارشنبه  از اعضا و نیز هوادارانش خواست که در برابر تهدیدها عقب نشینی نکنند و تیم حقوقی وی نتیجه انتخابات را به چالش بکشد.

وی گفت «اگر شما یکی از پرسنل ناظر جمهوری‌خواه در انتخابات بودید مانند یک سگ با شما رفتار می‌شد.»  ترامپ که به صورت تماس تلفنی برای حاضرین سخن می‌گفت، با اشاره به سوگندنامه‌هایی که به دادگاه‏‌ها ارائه شده گفت که ناظرین ما گفته‌اند که در حوزه‌های اخذ رأی نظیر فیلادلفیا و دیترویت اجازه دسترسی به روند رأی گیری نداشته‌‏اند.

 ترامپ گفت «ناظران ما از ساختمان بیرون رانده شدند… این افراد شما را مرعوب نکنند»، وی در عین حال به تهدیدها و فشار علیه تیم حقوقی خود اشاره کرد.

چندین وکیل به دلیل آزار و اذیت، وکالت رئیس جمهور را در پنسیلوانیا متوقف کردند. یکی از وکلا به نام لیندا کرنس، به دلیل «تهدید به آسیب» تحت محافظت قرار گرفته است. یکی از کارمندان یک موسسه حقوقی دیگر به نمایندگی از وزیر ایالت پنسیلوانیا، تلفنی وی را تهدید کرد.

در همین حال، برخی از جمهوری خواهان در میشیگان، از جمله دو عضو هیات مدیره شهر وین از میشیگان، و یک نفر در شورای کانواسر ایالت اظهار داشتند که تهدید شده‌اند. در اوایل این هفته، نورم شینکل، که در شورای کانواسر ایالتی عضو است، گفت که همسر و فرزندانش از طریق ایمیل و تماس تلفنی تهدید شده‌اند.

ترامپ همچنین گفت که کسانی که در حال اعمال فشار علیه طرفداران ترامپ، وکلا یا جمهوری خواهان هستند «افراد وحشتناکی» هستند که «کشور ما را دوست ندارند.»

ترامپ اظهار داشت که هدف وی بدون هیچگونه تردیدی «برگرداندن نتایج انتخابات» است. وی گفت، آنچه در ایالات متحده اتفاق افتاد «موارد بسیار زیادی از کلاهبرداری است.»

به گفته رئیس جمهور آمریکا «در این انتخابات تقلب شد و ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیافتد. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق برای کشور ما بیافتد، و این انتخابات باید برگردانده شود، زیرا ما با اختلاف زیادی در پنسیلوانیا پیروز شدیم و همه این ایالت‌های چرخشی را با پیروزی فراوان به دست آوردیم.»

دبیران ایالتی در میشیگان، پنسیلوانیا، آریزونا، جورجیا و دیگر جاها گفتند که هیچ شواهدی از تقلب یا بی نظمی که نتیجه انتخابات را لغو کند، ندیده‌اند.

به دنبال اظهارات ترامپ، دادستان کل جاش شاپیرو نوشت «اظهارات رئیس جمهور، امروز خالی از واقعیت بود. انتخابات تمام شد. در پنسیلوانیا نتایج تأیید شده و جو بایدن برنده اعلام شده است.»

این در حالی است که در پنسیلوانیا، تیم حقوقی ترامپ یک پیروزی کسب کرده است. درحالیکه مسئولین انتخاباتی پنسیلوانیا، بایدن را پیروز معرفی کردند قاضی «پاتریشیا مک کالو» حکم توقف تائید نتایج به نفع جو بایدن دموکرات را صادر کرد و می‌گوید لازم است در روز جمعه، جلسه دادرسی برای تائید نتیجه نهایی برگزار شود.

مطالب دیگر:

پرزیدنت دونالد ترامپ: هنوز فاصله زیادی تا پایان انتخابات ۲۰۲۰ داریم

شاهدان در فیلادلفیا از منع دسترسی به فرآیند شمارش رای و سایر بی‌نظمی‌ها خبر دادند

دزدهای ناشی که انتخابات آمریکا را به سرقت بردند

آنالیزهای یک ریاضیدان، صحت انتخابات در پنسیلوانیا را زیر سوال می‌برد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی