Search
Asset 2

ترامپ توئیت طنز خود درباره موجودات فضایی را دوباره منتشر کرد

توئیت طنز ترامپ همچنین از مبالغ هنگفت تخصیص یافته به موسساتی که به نظر می‌رسد ارتباطی با مبارزه با ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس) ندارند
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ، در ۲۳ دسامبر، توئیت طنز خود را که در سال ۲۰۱۴، پیش از ریاست جمهوری خود، در مورد بیگانگان فضایی و مبالغ هنگفتی که ایالات متحده به کشورهای خارجی می‌پردازد، بازتوییت کرد.

«من امیدوارم که هرگز زندگی در سیارات دیگر را پیدا نکنیم، زیرا شکی نیست که دولت ایالات متحده شروع به ارسال پول برای آنها خواهد کرد!»

رئیس جمهور این توئیت را یک روز پس از اظهار تعجب نمایندگان مجلس در واشنگتن نسبت به تهدید به وتو لایحه بودجه به اشتراک گذاشت. ترامپ خواستار حذف کمک‌ها به کشورهای دیگر از جمله کمک ۱۰ میلیون دلاری برای برنامه‌های جنسیتی در پاکستان شد.

ترامپ می‌گوید در ویدئویی ضبط شده در کاخ سفید می‌گوید «کنگره در حالی که حداقل هزینه را برای مردم آمریکا که به آن نیاز دارند در نظر گرفته است، مقدار زیادی پول برای کشورهای خارجی، لابی گران و منافع خاص تخصیص داده است. این تقصیر آنها نبود، این تقصیر چین است»

وی از کنگره ‌خواست که این لایحه را اصلاح کند و ۶۰۰ دلار را به ۲۰۰۰ دلار یا ۴۰۰۰ دلار برای یک زوج افزایش دهد. ترامپ افزود «من همچنین از کنگره می‌خواهم که فوراً موارد بیهوده و غیرضروری این قانون را حذف کنند و لایحه مناسبی برای من ارسال کند، در غیر این صورت دولت بعدی باید یک بسته امدادی کووید۱۹ را تحویل دهد و شاید آن دولت من باشم.»

رهبران دموکرات به سرعت پیشنهاد ترامپ برای دریافت مبلغ چک‌های محرک تا ۲۰۰۰ دلار را پذیرفتند اما به درخواست رئیس جمهور در مورد حذف کمک خارجی از لایحه رسیدگی نکردند.

تخصیص کمک‌های خارجی یکی از ویژگی‌های مشترک لوایح بودجه کنگره است اما ترامپ در مورد کاهش هزینه‌ها مصمم است. رئیس جمهور در بودجه پیشنهادی خود برای سال ۲۰۲۱ که در ماه فوریه صادر شد، خواستار کاهش ۲۱ درصدی هزینه‌های کمک های خارجی شد.

وی گفت «این واقعاً شرم آور است. به عنوان مثال، در میان بیش از ۵۰۰۰ صفحۀ این لایحه، که به دلیل طولانی بودن و پیچیدگی هیچ کس در کنگره آنها را نخوانده است، این لایحه مربوط به کووید، تقریباً هیچ ارتباطی با کووید ندارد. این لایحه شامل ۸۵.۵ میلیون دلار برای کمک به کامبوج، ۱۳۴ میلیون دلار به برمه، ۱.۳ میلیارد دلار برای مصر و ارتش مصر دارد که تقریباً به طور انحصاری تجهیزات نظامی روسیه خریداری می‌کنند.»

ترامپ همچنین از مبالغ هنگفت تخصیص یافته به موسساتی که به نظر می‌رسد ارتباطی با مبارزه با ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس) ندارند اعتراض کرد.

رئیس جمهور گفت ۴۰ میلیون دلار برای مرکز کندی در واشنگتن تخصیص داده شده که حتی برای تجارت باز نیست، یک میلیارد دلار برای اسمیتسونیان و ۱۵۴ میلیون دلار دیگر برای گالری ملی هنر، که اساساً باز نیستند. و همینطور ۷ میلیون دلار برای مدیریت ماهی صخره‌ای، ۲۵ میلیون دلار در مورد کپور آسیایی، ۲.۵ میلیون دلار برای شمارش تعداد ماهی‌های آمبرجک در خلیج مکزیک، ۳ میلیون دلار فناوری تولید طیور ، ۲ میلیون دلار برای تحقیق در مورد تأثیر تخریب درختان، ۵۶۶ میلیون دلار برای پروژه‌های ساختمانی در اف‌بی‌آی.

مطالب دیگر:

ترامپ ایده تعیین «بازرس ویژه» برای بررسی ادعاهای تقلب در انتخابات را مطرح می‌کند

پروژه آمیستاد: قانون‌‌‏گذاران ایالتی باید گزینندگان رئیس جمهور را تعیین کنند، نه دستگاه اجرایی

مسیحیان ایران، کریسمس و سال نوی میلادی را جشن می‌گیرند

ترامپ از آمریکایی‌ها خواست تا «جلوی سرقت آرای انتخابات ریاست جمهوری را بگیرند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی