Search
Asset 2

«تورنتو»، شهر استعدادهای پنهان شغلی، شهر موفقیت‌‏های اقتصادی

«تورنتو»، شهر استعدادهای پنهان شغلی، شهر موفقیت‌‏های اقتصادی

«تورنتو»، شهر استعدادهای پنهان شغلی، شهر موفقیت‌‏های اقتصادی

استارت‌آپ نوعی سرمایه‌گذاری به شکل کارآفرینی است که طی آن یک شرکت نوپا ایده‌ی جدیدی برای کسب و کار ارائه می‌دهد و تورنتو شهری است که کسب و کارهای نوپا در آن به خوبی امکان رشد دارند.

طبق تعریف «استیو بلنک»، پروفسور دانشگاه استنفورد، استارت‏آپ سازمانی است که برای پیدا کردن یک مدل کسب‌و‌کار تکرار پذیر و مقیاس ‌پذیر راه‌اندازی می‌شود.

البته در تعریف استارت آپ اختلاف نظر بسیار است، اما نکته‌ی مشترک همه‌ آنها این است که بر اساس ایده‌‌‏ای خلاقانه و جدید فعالیت‌‏شان آغاز می‌شود. این ایده‌ها نیازهای بازار را هدف قرار می‌دهند و با ارائه‌ محصول یا خدماتی جدید و استفاده از تکنولوژی، خیلی سریع رشد پیدا می‌کنند.

اما چرا اینجا در تورنتو؟

تورنتو شهر استعدادها و گنج‌‏های پنهان است، جایی که کارآفرینان می‌‏توانند موفق شوند و رشد کنند. تنوع، قابلیت‌‏های بالقوه و شرایط رقابت، عناصری هستند که استارتاپ‌‏ها در تورنتو برای ایجاد و رشد مطلوب در اختیار دارند.

تورنتو مکانی ایده‌‏آل برای شروع یک کسب و کار است. فعالیت‌‏های تجاری در تورنتو سرشار از جنب و جوش هستند و چشم‏انداز مطلوبی برای ایجاد شبکه‌‏های ارزشمند اقتصادی فراهم می‌‏کنند. آنها به خوبی در این شهر پویا خلق می‌‏شوند و رشد می‌‏کنند.

تورنتو به منزله یک مرکز تجارت جهانی، با استقرار در مکانی ایده‌‏آل، با بسیاری از شهرهای اقتصادی مهم دنیا همچون نیویورک، شیکاگو، بوستون و واشنگتن همسایه است.

تورنتو با داشتن شهروندانی که به بیش‌‏از ۱۸۰ زبان و گویش صحبت می‌‏کنند و دورنمای فرهنگی و ظرافت‌‏های انجام تجارت بین‌‏المللی را درک می‌‏‌‏کنند، به همه ساکنان جهان و خالقان و گردانندگان نوآوری و رشد اقتصادی متصل است.

تورنتو با بیشترین جمعیت افراد تحصیل کرده دربین کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD و دارا بودن هشت دانشگاه و کالج مشهور جهانی که شالوده استعدادهای برتر را بنا می‌‏نهند، خانه توانمندی‌‏ است.

تورنتو می‌‏تواند در کاهش هزینه‌‏های کسب و کار با هریک از ۳۱ شهر بزرگ ایالات متحده رقابت کرده و در زمینه‌‏های فن‌‏آوری، غذا، فیلم، مد، موسیقی، تولید، اقتصاد سبز، علوم زیستی و… نقاط همگرایی جدیدی ایجاد کند.

تورنتو به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان و امن‌‏ترین شهر در آمریکای شمالی، بهترین مکان برای زندگی در سطح بین‌‏المللی رتبه‌‏بندی شده است.

تورنتو شهر استعدادها و گنج‌‏های پنهان است، جایی که کارآفرینان می‌‏توانند موفق شوند و رشد کنند. پس با خاطری آسوده در این شهر استارتاپ خود را راه‌‏اندازی کنید.

اپک تایمز فارسی قصد دارد با تمرکز بر موضوع کسب‌‏وکارهای موفق و استارتاپ‌‏ها در تورنتو، با ارائه مقالات و اخبار مرتبط با این موضوعات، به جامعه فارسی زبان مقیم کانادا و دیگر فارسی زبانان دنیا اطلاعاتی مفید و کاربردی ارائه دهد.

مطالب دیگر:

برای پیوند عضو هرگز به چین سفر نکنید !

چند درصد از کانادایی‌‏ها درباره مسائل مالی به همسر خود دروغ می‌‏گویند؟

چگونه برای تغییر برنامه ریزی کنیم؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی