Search
Asset 2

تولد سومین فرزند پرنس ویلیام و دوشس کمبریج – چرا خانواده سلطنتی بریتانیا از نام‌‌‌‏های مدرن برای فرزندانشان استفاده نمی‌‌‌‏کنند؟

سومین فرزند پرنس ویلیام و دوشس کمبریج – چرا خانواده سلطنتی بریتانیا از نام‌‌‌‏های مدرن برای فرزندانشان استفاده نمی‌‌‌‏کنند؟
telegraph.co.uk
تولد سومین فرزند پرنس ویلیام و دوشس کمبریج – چرا خانواده سلطنتی بریتانیا از نام‌‌‌‏های مدرن برای فرزندانشان استفاده نمی‌‌‌‏کنند؟
telegraph.co.uk

دوک و دوشس کمبریج روز دوشنبه ۲۳ آوریل، صاحب سومین فرزند خود که نوزادی پسر است شدند.

این نورسیده خاندان سلطنتی، دومین پسر کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام و پنجمین وارث تاج و تخت بریتانیا پس‌‌‌‏از پدربزرگش شاهزاده چارلز، پدرش ویلیام، برادر چهار ساله‌‌‌‏اش جرج و خواهر سه ساله‌‌‌‏اش شارلوت است. پرنس هری برادر پرنس ویلیام هم در رده ششم وُراث قرار دارد.

بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۳ تصویب شد، او نمی‌تواند به صرف پسر بودن از خواهر خود در صف جانشینی پیشی بگیرد.

نام این شاهزاده هنوز اعلام نشده اما گمانه‌‌‌‏زنی‌‌‌‏ها و شرط بندی‌‌‌‏ها بر روی نام این نوزاد آغاز شده است.

اما این که چرا خاندان سلطنتی در نام‌‌‏گذاری فرزندانشان هرگز از نام‌‌‌‏های مد روز استفاده نمی‌‌‌‏کنند، سوال بسیاری از مردم عامه است.

«گیزل باستین»، کارشناس امور سلطنتی از دانشگاه فلیندرز می‌‌‌‏گوید: «این خانواده به طور قطع نمی‌‌‌‏توانند نام‌‌‌‏های جدید امروزی را بکار ببرند. این قوانین آنها هرگونه اسامی غافلگیرکننده‌‌‌‏ای همچون روکو، نورس یا سِرکارتر را از فهرست احتمالات خارج می‌‌‌‏کند.»

او می‌‌‌‏افزاید: «اما خانواده سلطنتی در عین حال هم به این موضوع واقف هستند که نباید زیاد قدیمی و از مد افتاده جلوه کنند. بنابراین نام‌‌‌‏های باستانی و کهنی همچون آگوستوس را هم انتخاب نمی‌‌‌‏کنند. نامی که برمی‌‌‌‏گزینند ضمن امروزی بودن باید شکل سنتی را هم حفظ کند.»

دکتر باستین گفت: «اعضای خانواده سلطنتی به طور سنتی از نام خویشاوندان نزدیک و اجدادشان استفاده می‌‌‌‏کنند. برای مثال نام کامل پرنسش شارلوت، «شارلوت الیزابت دایانا» است که به احترام پدربزرگش، پرنس چارلز(شارلوت در انگلیسی شبیه چارلز نوشته می‌‌‌‏شود)، مادر بزرگش ملکه الیزابت دوم و مادربزرگ فقیدش دایانا، نام گذاری شده است. به همین دلیل، نام‌‌‌‏هایی همچون آرتور، آلبرت، فیلیپ و جیمز از اسامی مورد علاقه خاندان سلطنتی هستند.»

اما چرا این اسم‌‌‌‏ها؟

به گفته خانم باستین، نام «آرتور» با وجود این که دارای معانی و ریشه‌‌‌‏های سلطنتی قوی‌‌‌‏ای است، در سالیان اخیر در این خانواده استفاده نشده است.

«آلبرت» نام انگلیسی کلاسیک دیگری به معنی نجیب است که در احترام به «آلبرت برتیه فردریک آرتور جورج» پدر فقید ملکه، انتخابی محتمل خواهد بود.

نام «فیلیپ» به احتمال کمتری انتخاب می‌‌‌‏شود، چرا که خانواده سلطنتی تمایل دارند که برای نام اصلی از نام‌‌‌‏هایی که در حال حاضر بر روی یکی از اعضا در قید حیات خانواده است اجتناب کنند. اما این اسامی برای نام میانی ممکن است استفاده شود. مثلا این احتمال وجود دارد که یکی از دو نام چارلز و ویلیام، برای نام میانی این نوزاد تازه متولد شده بکار رود.

نام فیلیپ، هم به همسر ملکه، دوک ادینبورگ اشاره دارد و هم به «فیلیپا»، خواهر کاترین میدلتون، عروس خانواده سلطنتی.

«جیمز» هم کمی شانس برای انتخاب شدن دارد، چرا که برگرفته از نام برادر کوچکتر کاترین، «جیمز ویلیام میدلتون» است.

نام‌‌‌‏گذاری فرزند جدید کی انجام می‌‌‌‏شود؟

انتظار زیاد طولانی نخواهد بود. در سال ۱۹۸۲، نام پرنس ویلیام یک هفته پس‌‏از تولد او اعلام شد، اما اعلام نام شاهزاده شارلوت تنها پس‌‏از دو روز اتفاق افتاد.

مطالب دیگر:

دستاویزی برای نسل‌کشی : صلح آمیزترین اعتراض جهان، بهانه‌‌‌‌‏ای برای کشتار می‌‌‌‌‏شود

شاهدان : چهره راننده مهاجم تورنتو به اهالی کشور‌‏های خاورمیانه شباهت داشت

نکاتی برای مادران قبل از بارداری (ویدئو)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی