Search
Asset 2

واکنش‌های شدید نسبت به درخواست انجمن پزشکی آمریکا برای حذف جنسیت از گواهی تولد

تولد منتقدان از تمامی طیف‌های سیاسی از بابت نادیده گرفتن علم زیست‌شناسی و ارجحیت سیاست‌های ترقی‌خواهانه بر علم ناراحتی و نگرانی خود را اب
(Christiana Bella/Pixabay)

انجمن پزشکی آمریکا، بزرگترین سازمان پزشکان و دانشجویان پزشکی در ایالات متحده، اواخر هفته به علت طرح اخیر خود برای پایان دادن به تعیین جنسیت در گواهی تولد آماج انتقادات شدید قرار گرفت.

این طرح که در ماه ژوئن به تصویب هیئت مدیره انجمن پزشکی آمریکا رسید می‌گوید ثبت جنسیت کودک در بخش عمومی گواهی تولد، همچون گذشته می‌تواند «زمینه‌ساز تبعیض شود».

در این طرح آمده است «انجمن پزشکی آمریکای ما از حذف جنسیت به عنوان یک انتصاب قانونی در بخش عمومی گواهی تولد حمایت می‌کند» و در ادامه می‌گوید که اطلاعات مرتبط با جنسیت فرد در زمان تولد همچنان به دولت تحویل داده می‌شود و فقط برای اهداف پزشکی، سلامت عمومی و آمارگیری استفاده خواهد شد.

به گفته انجمن پزشکی آمریکا، ثبت جنسیت اشخاص در مواقعی که باید گواهی تولد خود را نشان دهند می‌تواند منجر به «سردرگمی، تبعیض احتمالی، آزار و خشونت» علیه کسانی شود که هویت جنسی انتخابی یا خودبیانگری‌شان با جنسیت ثبت‌شده آنان در تولد تفاوت دارد.

کمیته مشاوره‌ای ال‌جی‌بی‌تی‌کیو انجمن پزشکی آمریکا می‌گوید: «تعیین جنسیت با استفاده از یک متغیر دوگانه و قرار دادن آن در بخش عمومی گواهی تولد این دیدگاه را پدید می‌آورد که جنسیت غیرقابل‌تغییر است و گستره پزشکی هویت جنسی را نادیده می‌گیرد. تحمیل چنین سیستم دسته‌بندی خطر فرو نشاندن خودبیانگری و خودپنداری را به همراه دارد و منجر به نادیده گرفته شدن و به اقلیت رانده شدن اشخاص می‌شود».

این سیاست در پی گزارش آن توسط شبکه خبری پزشکی وب‌ام‌دی با واکنش شدید و گسترده در شبکه‌های اجتماعی همراه شد. منتقدان از تمامی طیف‌های سیاسی از بابت نادیده گرفتن علم زیست‌شناسی و ارجحیت سیاست‌های ترقی‌خواهانه بر علم ناراحتی و نگرانی خود را ابراز کردند.

طرح انجمن پزشکی آمریکا با تغییر سیاست پاسپورت وزارت امور خارجه ایالات متحده همزمان شده است که به آمریکایی‌ها اجازه می‌دهد جنسیت نشان داده شده در پاسپورت خود را بدون نیاز به ارائه گواهی پزشکی انتخاب کنند. همچنین در آینده علاوه بر دو گزینه «مذکر» و «مونث» گزینه دیگری نیز به پاسپورت‌های ایالات متحده اضافه خواهد شد.

راشل موران، فعال فمینیست، در توییتر خود نوشت: «اگر واقعیت بیولوژیکی از شناسنامه حذف شود، چه کسی سود می‌برد و چه کسی ضرر می‌کند؟…این جدی‌ترین تجاوز به حیثیت و استقلال زنان است که من در زندگی خود دیده‌ام.»

عمری سرن، مشاور امنیتی سناتور تد کروز (ایالت تگزاس) نوشت: «سیاست‌زدگی کامل علم به نمایندگی از تخیلات مترقی بسیار سریع اتفاق افتاد.»

مطالب دیگر:

گزارش جمهوری‌خواهان می‌گوید منشأ ویروس کرونا نشت از آزمایشگاه است

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۵: ریشه‌های کمونیستی تروریسم

فائوچی: میزان ابتلا به گونه دلتای ویروس کرونا در افراد واکسینه‌شده «تقریبا مشابه» افراد واکسینه نشده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی