Search
Asset 2

توله سگی که داخل سطلی رها شده بود تبدیل به سگ پلیس شد!

(Courtesy of RSPCA)
(Courtesy of RSPCA)

توله سگی که در سطلی رها شده بود، پس از آموزش‌‏های لازم عضو نیروی اجرای قانون در واحد سگ‌‏های پلیس منطقه سوری و ساسکس انگلستان شده است.

تابستان سال قبل یکی از ساکنان منطقه ردهیل در کمال ناباوری چهار توله سگ از نژاد کوکر اسپانیل را پیدا کرد؛ این سگ‌‏ها دارای علائم گرسنگی مفرط بودند و از چند عفونت مزمن رنج می‌‏بردند.

این چهار توله برای درمان به مرکز حیوانات منتقل شدند و به طور کامل بهبود پیدا کردند. جو داگلاس که در نگهداری از توله‌‏ها کمک کرده بود در یک مصاحبه با شبکه آی‌‏تی‌‏وی گفت: «این توله‌‏ها در شرایط بسیار بدی بودند. آنها به چهار نوع قطره چشم مختلف و دو نوع قطره گوش نیاز داشتند که روزانه چهار بار استفاده می‌‏شد. علاوه بر این، به دلیل بیماری‌‏های پوستی به حمام دارویی نیاز داشتند».

(Courtesy of RSPCA)

خوشبختانه پس از چند دوره درمان، توله‌‏ها سرحال و سالم شدند. کارکنان مرکز درمانی نام این توله‌‏ها را با الهام از سریال استرنجر تینگز (چیزهای عجیب و غریب)، به ترتیب داستین، اِل، لوکاس و مایک گذاشتند. جو در ادامه گفت: «داستین همیشه پر جنب و جوش بود. او به تحرک مداوم احتیاج داشت و صاحبان او نتوانستند از او نگهداری کنند، به همین خاطر او به مرکز برگشت». کارکنان مرکز همیشه داستین را مشغول نگه می‌‏داشتند، و انرژی این توله به نظر تمام نشدنی بود.

جو گفت: «ما توپ‌‏های تنیس را در اطراف مرکز پنهان می‌‏کردیم و با او بازی بو کشیدن را تمرین می‌‏کردیم؛ این بازی را خیلی دوست داشت و واقعا در استفاده از قدرت بویایی و پیدا کردن وسایل پنهان شده استعداد داشت و به همین خاطر با پلیس برای پیوستن او به عنوان یک نیروی جدید کار تماس گرفتیم».

(Courtesy of RSPCA)

 داستین در نهایت وارد برنامه آموزش سگ‌‏های پلیس شد و نام او به بَجِر تغییر کرد. چند ماه پیش او به عنوان سگ بوکش انتخاب شد و آموزش‌‏های او این ماه به اتمام رسید.

بَجِر که حالا ۲۰ ماه دارد برای بو کشیدن و شناسایی مواد مخدر، پول نقد و سلاح آموزش دیده است. استف بارت، مامور واحد سگ‌‏های این مرکز پلیس حالا به همراه بَجِر کار می‌‏کند. بارت گفت: «من واقعا از شنیدن اینکه بَجِر کنار جاده رها شده بود ناراحت شدم. اما به لطف انجمن سلطنتی پیشگیری از آسیب به حیوانات (RSPCA) شانس دوباره‌‏ای به‌‏دست آورد. با آموزش‌‏ها و عشق فراوان، او دوباره به انسان‌‏ها اعتماد پیدا کرد و یک موفقیت خوب به‌‏دست آورد. البته هنوز هم گاهی اوقات شلوغ می‌‏کند، اما همه اینها بخشی از این چالش است!»

بارت گفت که «بَجِر بسیار دوست داشتنی است و روحیه شیطنت آمیزی دارد، وقتی که بیسیم خاموش می‌‏شود، با هیجان از خودش صدا در می‌‏آورد. حتی لازم نیست که از او بخواهم به ماشین برگردد. کار کردن با او لذت بخش است. عاشق کار کردن است و همیشه من را خوشحال می‌‏کند.»

مطالب دیگر:

پژوهش‌‌‌‏ علمی درباره اثرات شگفت انگیز تمرین فالون دافا بر روی سلامت چه می‌‌‌‏گوید؟

داستانی الهام‌بخش برای کودکان و بزرگسالان

چارلز دیکنز: چگونه زندگی نویسنده پس از مرگش به‌صورت داستان درآمد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی