logo_eet

توله سگی که داخل سطلی رها شده بود تبدیل به سگ پلیس شد!

(Courtesy of RSPCA)
(Courtesy of RSPCA)

توله سگی که در سطلی رها شده بود، پس از آموزش‌‏های لازم عضو نیروی اجرای قانون در واحد سگ‌‏های پلیس منطقه سوری و ساسکس انگلستان شده است.

تابستان سال قبل یکی از ساکنان منطقه ردهیل در کمال ناباوری چهار توله سگ از نژاد کوکر اسپانیل را پیدا کرد؛ این سگ‌‏ها دارای علائم گرسنگی مفرط بودند و از چند عفونت مزمن رنج می‌‏بردند.

این چهار توله برای درمان به مرکز حیوانات منتقل شدند و به طور کامل بهبود پیدا کردند. جو داگلاس که در نگهداری از توله‌‏ها کمک کرده بود در یک مصاحبه با شبکه آی‌‏تی‌‏وی گفت: «این توله‌‏ها در شرایط بسیار بدی بودند. آنها به چهار نوع قطره چشم مختلف و دو نوع قطره گوش نیاز داشتند که روزانه چهار بار استفاده می‌‏شد. علاوه بر این، به دلیل بیماری‌‏های پوستی به حمام دارویی نیاز داشتند».

(Courtesy of RSPCA)

خوشبختانه پس از چند دوره درمان، توله‌‏ها سرحال و سالم شدند. کارکنان مرکز درمانی نام این توله‌‏ها را با الهام از سریال استرنجر تینگز (چیزهای عجیب و غریب)، به ترتیب داستین، اِل، لوکاس و مایک گذاشتند. جو در ادامه گفت: «داستین همیشه پر جنب و جوش بود. او به تحرک مداوم احتیاج داشت و صاحبان او نتوانستند از او نگهداری کنند، به همین خاطر او به مرکز برگشت». کارکنان مرکز همیشه داستین را مشغول نگه می‌‏داشتند، و انرژی این توله به نظر تمام نشدنی بود.

جو گفت: «ما توپ‌‏های تنیس را در اطراف مرکز پنهان می‌‏کردیم و با او بازی بو کشیدن را تمرین می‌‏کردیم؛ این بازی را خیلی دوست داشت و واقعا در استفاده از قدرت بویایی و پیدا کردن وسایل پنهان شده استعداد داشت و به همین خاطر با پلیس برای پیوستن او به عنوان یک نیروی جدید کار تماس گرفتیم».

(Courtesy of RSPCA)

 داستین در نهایت وارد برنامه آموزش سگ‌‏های پلیس شد و نام او به بَجِر تغییر کرد. چند ماه پیش او به عنوان سگ بوکش انتخاب شد و آموزش‌‏های او این ماه به اتمام رسید.

بَجِر که حالا ۲۰ ماه دارد برای بو کشیدن و شناسایی مواد مخدر، پول نقد و سلاح آموزش دیده است. استف بارت، مامور واحد سگ‌‏های این مرکز پلیس حالا به همراه بَجِر کار می‌‏کند. بارت گفت: «من واقعا از شنیدن اینکه بَجِر کنار جاده رها شده بود ناراحت شدم. اما به لطف انجمن سلطنتی پیشگیری از آسیب به حیوانات (RSPCA) شانس دوباره‌‏ای به‌‏دست آورد. با آموزش‌‏ها و عشق فراوان، او دوباره به انسان‌‏ها اعتماد پیدا کرد و یک موفقیت خوب به‌‏دست آورد. البته هنوز هم گاهی اوقات شلوغ می‌‏کند، اما همه اینها بخشی از این چالش است!»

بارت گفت که «بَجِر بسیار دوست داشتنی است و روحیه شیطنت آمیزی دارد، وقتی که بیسیم خاموش می‌‏شود، با هیجان از خودش صدا در می‌‏آورد. حتی لازم نیست که از او بخواهم به ماشین برگردد. کار کردن با او لذت بخش است. عاشق کار کردن است و همیشه من را خوشحال می‌‏کند.»

مطالب دیگر:

پژوهش‌‌‌‏ علمی درباره اثرات شگفت انگیز تمرین فالون دافا بر روی سلامت چه می‌‌‌‏گوید؟

داستانی الهام‌بخش برای کودکان و بزرگسالان

چارلز دیکنز: چگونه زندگی نویسنده پس از مرگش به‌صورت داستان درآمد

اخبار مرتبط