Search
Asset 2

پاسخ دونالد ترامپ به توییتر برای حذف دائم حساب کاربری‌اش

توییتر ترامپ همچنین گفت که به زودی در انتظار یک «خبر مهم» است و تیمش در حال مذاکره با دیگر سایت‌‌‌‌‏هاست و همچنین در پی ساخت یک پلتفرم جداست.
(President Donald Trump/Twitter video screenshot)

دونالد ترامپ، رییس‌‌‌‌‏جمهور آمریکا جمعه شب به حرکت توییتر در حذف دائم حساب کاربری‌‌‌‌‏اش پاسخ داد و این غول بزرگ فناوری را محکوم کرد و گفت که از آزادی بیان حمایت نمی‌‌‌‌‏کند.

ترامپ همچنین گفت که به زودی در انتظار یک «خبر مهم» است و تیمش در حال مذاکره با دیگر سایت‌‌‌‌‏هاست و همچنین در پی ساخت یک پلتفرم جداست.

ترامپ در بیانیه‌‌‌‌‏ای گفت: «همانطور که مدت‌‌‌‌‏ها می‌‌‌‌‏گفتم، توییتر در منع آزادی بیان جلوتر و جلوتر رفته است و امشب، کارمندان توییتر با دموکرات‌‌‌‌‏ها و چپ‌‌‌‌‏های افراطی همکاری کردند تا حساب کاربری من را از پلتفرمشان حذف کنند، که من را ساکت کنند-  و شما را، ۷۵ میلیون میهن پرست بزرگ که به من رای دادید.»

او افزود: «توییتر ممکن است یک شرکت خصوصی باشد، اما بدون هدیه دولت در «بخش ۲۳۰» مدت طولانی دوام نخواهد آورد.»

بخش ۲۳۰ به ناشران وب‌‌‌‌‏سایت‌‌‌‌‏ها در برابر مطالب اشخاص دیگر مصونیت می‌‌‌‌‏دهد و به طور خلاصه می‌‌‌‌‏گوید که هیچ کاربری از یک سرویس کامپیوتری نمی‌‌‌‌‏تواند به عنوان ناشر اطلاعاتِ ناشر دیگر در نظر گرفته شود.

دونالد ترامپ همچنین اظها کرد: «پیش‌‌‌‌‏بینی کرده بودم این اتفاق خواهد افتاد. ما با سایت‌‌‌‌‏های مختلف دیگر در مذاکره بوده‌‌‌‌‏ایم و به زودی خبری مهم را اعلام می‌‌‌‌‏کنیم، در حالی که همچنین به دنبال احتمال ساخت پلتفرم خودمان در آینده‎ای نزدیک هستیم. ما ساکت نمی‌‌‌‌‏شویم.»

«در توییتر آزادی بیان وجود ندارد. فقط پلتفرم چپ رادیکال را ترویج می‌‌‌‌‏دهند، جایی که برخی از شریر‌‌‌‌‏ترین افراد در دنیا می‌‌‌‌‏توانند آزادانه صحبت کنند … منتظر خبر ما باشید!»

این بیانیه از حساب @POTSUکه متعلق به ریاست جمهوری آمریکا است منتشر شد، اما این پست‌‌‌‌‏های توییتر ظرف چند دقیقه برداشته شدند.

توییتر جمعه شب حساب کاربری ترامپ @realDonaldTrump را به طور کامل معلق کرد.

مطالب دیگر:

ویدئو: کوبا، درس عبرت برای آمریکای امروز

خوشحالی چین کمونیست از وقایع آمریکا: «منظره‌ای زیبا است»

وزیر امور خارجه پمپئو: چهره واقعی حزب کمونیست چین فاش شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی