Asset 2

 شخصی در تگزاس با وجود واکسینه شدن به کرونا مبتلا شد و درگذشت

تگزاس مقامات روز جمعه اعلام کردند فردی که واکسیناسیون کامل کووید۱۹ را انجام داده بود، بر اثر این بیماری در تگزاس در گذشت مرکز کنترل و
(Sergio Flores/Getty Images)

مقامات روز جمعه اعلام کردند فردی که واکسیناسیون کامل کووید۱۹ را انجام داده بود، بر اثر این بیماری در تگزاس در گذشت.

کلی جنکینز، از مقامات تگزاس در بیانیه‌ای اظهار داشت که یکی از ۱۵ مورد مرگ گزارش شده در شهرستان دالاس، فردی با نقص ایمنی دارای عضو پیوندی بود که دو دوز واکسن کووید۱۹ دریافت کرده بود.

او ادامه داد که افراد مبتلا به نقص ایمنی حتی پس از واکسیناسیون نیز در برابر این ویروس کشنده آسیب‌پذیر هستند. اگر اعضای خانواده‌ای دارید که در معرض خطر هستند، بسیار واجب است که واکسن بزنید و از ازدحام جمعیت پرهیز کنید تا بتوانید به بهترین وجه از آنها محافظت کنید.

کووید۱۹ بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس) است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، روز پنجشنبه به اپک‌تایمز گفت که تقریباً ۵۸۰۰ آمریکایی با وجود واکسینه شدن کامل، به کووید۱۹ مبتلا شدند. این ارقام مربوط به موارد مربوط به ۱۳ آوریل بود.

آژانس بهداشتی فدرال از ارائه تفکیک ایالت به ایالت خودداری کرد. از افرادی که پس از واکسینه شده کامل که هنوز به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند، ۷۴ نفر فوت کرده‌اند.

سخنگوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها گفت با توجه به اینکه هیچ کدام از واکسن‌های کووید۱۹ بیش از ۹۵ درصد محافظت ایجاد نمی‌کند، این آمار غیرمنتظره نیست. از ۱۵ آوریل، بیش از ۷۸ میلیون نفر در ایالات متحده واکسینه شدند.

او افزود که واکسن کووید۱۹، در جلوگیری از بیماری کووید۱۹ مؤثر است و ابزاری اساسی برای کنترل همه گیری است. به طوری که ثابت شده است که همه واکسن‌های موجود در جلوگیری از بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ موثر هستند. با این حال، همانطور که در واکسن‌های دیگر مشاهده می‌شود، انتظار داریم هزاران مورد از این دست رخ دهد، حتی اگر واکسن مطابق انتظار کار کند.

راشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، طی جلسه استماع این هفته واشنگتن به اعضای کنگره گفت که در بعضی موارد، پیشرفت بیماری به دلیل عدم پاسخ ایمنی در میزبان، ایجاد می‌شود. او افزود، سایر موارد ممکن است از ویروس‌هایی که در گردش هستند ناشی شود. او افزود «ما این موضوع را پیگیری جدی می‌کنیم. ما در حال تماس با همه مقامات بهداشتی و درمانی و همچنین بیمارستان‌های خود هستیم.»

مطالب دیگر:

شمار کودکان بی‌سرپرست که به‌طور غیرقانونی از مرز آمریکا گذشته‌اند به ۲۰هزار تن رسید

مدیر اطلاعات ملی آمریکا: رژیم چین بر تحقیقات اخیر سازمان بهداشت جهانی درباره منشاء ویروس تأثیر گذاشته است

 رژیم چین آماده حمله به تایوان است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی