logo_eet

دادستان کل تگزاس: احتمال دستگیری دموکرات‌ها به محض بازگشت به خاک تگزاس وجود دارد

تگزاس پاكستون به نیوزمکس گفت «اگر به قانون اساسی اهمیت می‌دهید، قوائدی در قانون اساسی وجود دارد كه حضور در جلسات را به عنوان یک نماینده الزام
کن پاکستون، دادستان کل تگزاس (Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

کن پاکستون، دادستان کل تگزاس روز شنبه گفت که دموکرات‌هایی که در تلاش برای جلوگیری از تصویب یک لایحه انتخاباتی از ایالت فرار کرده‌اند، ممکن است به محض قدم گذاشتن به خاک ایالت دستگیر شوند.

پاکستون به نیوزمکس گفت «اگر به قانون اساسی اهمیت می‌دهید، قوائدی در قانون اساسی وجود دارد که حضور در جلسات را به عنوان یک نماینده الزام می‌نماید.»

پاکستون که یک جمهوری خواه است اضافه کرد «ما اقلیت دموکرات‌هایی داریم که اجازه نمی‌دهند هیچ قانونگذار دیگری رأی دهد، بنابراین آنها حتی اجازه نمی‌دهند قانونگذاران دیگر وظیفه خود را انجام دهند. این به وضوح نقض قانون است.»

اپک‌تایمز از کریس ترنر، رئیس انجمن حزبی، که یکی از دموکرات‌های برجسته‌ای است که ایالت را ترک کرده است، درخواست نظر کرده است.

در ۱۲ ژوئیه، ده‌ها دموکرات مجلس نمایندگان تگزاس از یک جلسه ویژه قانونگذاری خارج شدند و پروازهای خود را به مقصد واشنگتن آغاز کردند، و در آنجا باقی مانده‌اند. این اقدام باعث شد جمهوری خواهان حد نصاب لازم برای انجام امور قانونگذاری لازم را کسب نکنند.

دموکرات‌ها از این اقدام برای خنثی کردن تصویب قانون اصلاحات انتخابات به رهبری جمهوری خواهان استفاده کردند. در واشنگتن، دموکرات‌ها برای تصویب لایحه اصلاحات انتخابات فدرال سخت در تکاپو هستند؛ لایجه‌ای که کنترل فدرال در انتخابات را بسیار گسترش می‌دهد و رای گیری از طریق پست در سراسر کشور را آغاز می‌کند.

بودجه سفر دموکرات‌ها توسط گروه «پاورد بای پیپل»، یک گروه حمایت از انتخابات که توسط نماینده سابق بتو اورورک اداره می‌شود، تأمین شد. این گروه از هفته گذشته بیش از پانصد هزار دلار سرمایه جمع کرده بود.

دموکرات‌ها قول داده‌اند که در طول مدت زمان جلسه ویژه و احتمالاً طولانی‌تر از آن در واشنگتن بمانند. طبق برآوردهای آنها، حضور در آنجا روزانه ۱۰ هزار دلار هزینه دارد.

مارتینز فیشر، نماینده دموکرات تگزاس در ماه ژوئیه به سی‌ان‌ان گفت پیام کاملاً واضح است «آمریکا، ما باید بیدار شویم، ما باید دموکراسی خود را حفظ کنیم، ما به یک راه حل حق رأی‌گیری فدرال احتیاج داریم و اکنون نیز به آن نیاز داریم. این لحظه یا اکنون است یا هرگز. ما این خط را در تگزاس نگه می‌داریم و می‌خواهیم با تمام وجود بجنگیم. اما حتی اگر بخواهیم این مشکل را در تگزاس برطرف کنیم، این مسئله برای بقیه ملت حل نمی‌شود.»

پاکستون گفت دموکرات‌هایی که از واشنگتن برمی‌گردند ممکن است به محض ورود به تگزاس دستگیر شوند. گرگ آبوت، فرماندار تگزاس، می‌تواند فراخوان جلسه ویژه دیگری را به محض پایان جلسه فعلی در اوایل ماه اوت بدهد.

ابوت گفت: «در نهایت من معتقدم که ما این موضوع را به رأی خواهیم گذاشت، بنابراین همه کاری که آنها انجام می‌دهند، وارد کردن خسارات ویرانگر به سایر قانونگذاران است.

مطالب دیگر:

تلاش یک گروه حقوقی برای پی بردن به ارتباطات دولت بایدن با شرکت‌های بیگ تک

ویدئو: آشنایی با چین بدون کمونیسم

ترامپ: دادرسی انتخابات آریزونا نشان می‌دهد « تقلب و اخلال در رای‌گیری» در حدی صورت گرفته که نتیجه آریزونا را تغییر دهد

اخبار مرتبط