logo_eet

تیراندازی در مدرسه‌ای در کالیفرنیای جنوبی چهار کشته و زخمی بر جای گذاشت

تیر اندازی در آمریکا
(Screenshot via Reuters)
تیر اندازی در آمریکا
(Screenshot via Reuters)

 

پلیس آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که در اثر تیراندازی در کلاس درس در مدرسه ابتدایی کالیفرنیای جنوبی، مهاجم قبل از آنکه خود را بکشد، یک زن را که گمان می‌‏رود معلم مدرسه باشد کشته و دو دانش آموز را مجروح کرده است.

به گزارش رویترز، «جراد بورگان»، رئیس پلیس سن برناردیو گفت که این تیراندازی که ظاهراً انتحاری است، در مدرسه ابتدایی «نورت پارک» سن برناردیو، حدود ۶۵ مایلی شرق لس آنجلس رخ داد. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

وی در توییتر خود نوشت: « دو نفر در کلاس درس جان خود را از دست دادند. ممکن است دو دانش آموز نیز مجروح شده باشند.»

وی گفت: «شرایط تحت کنترل است و تهدید برطرف شده است.»

مقامات در حال بررسی برای شناسایی هویت و انگیزه تیرانداز هستند.

با حضور ماموران پلیس دانش آموزان مدرسه تخلیه و به دبیرستانی در نزدیکی این مدرسه که والدین بچه ها منتظرشان بودند، منتقل شدند.

والدین دانش آموزان که بسیار مضطرب بودند در جلوی دوربین تلویزیون گفتند که هیچ اطلاعاتی به جز محلی که فرزندانمان را تحویل بگیریم به ما داده نشد.

سن برناردیو دوم دسامبر ۲۰۱۵ شاهد تیراندازی زوجی پاکستانی تبار بود. در این حادثه که در محل برگزاری میهمانی کارمندان بخش بهداشت عمومی شهر رخ داد، ۱۴ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شدند.

این زوج به نام‌های «سید رضوان فاروق» و «تفشین مالک»، که به گفته مقامات از تندروهای اسلامگرا الهام گرفته بودند، در تیراندازی پلیس کشته شدند.

اخبار مرتبط