Search
Asset 2

ثبت جهانی کونگ فو توآی با نام ایران

57393165-kung-fu

نایب رئیس فدراسیون کونگ فو اعلام کرد، « قرار است رشته گونگ فو توای از روز ۱۷ آذر ماه با حضور۲۴کشور جهان با نام ایران و با آرم سیمرغ ایرانی به ثبت جهانی برسد.»

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، محسن باقرزاده معتقد است که کونگ فو توآی منظور سبک توآی نیست بلکه توآی مخفف چهار کلمه تمرکز، ورزش، آرامش و یکرنگی است که روی این رشته نامگذاری کرده ایم و با نام کشور عزیز ما ایران به ثبت جهانی خواهد رسید و در برگیرنده همه سبک های مجموعه فدراسیون است.

وی افزود: البته اسناد تاریخی معتبری در ایران وجود دارد که رشته های رزمی بیش از سه هرار و ۵۰۰ سال در ایران سابقه دارد و رشته رزمی کونگ فو نیز متعلق به ایران است و امیدواریم که با نام ایران به ثبت جهانی نیز برسد .

وی معتقد است که اگر کونگ فو به وحدت ، یکدلی و یکرنگی برسد، می‌توانیم شاهد یک رشته رزمی قوی باشیم که مهمترین هدف ما پس از به ثبت رسیدن جهانی این رشته با نام ایران ، رشد و اعتلای روزافزون این رشته است. کونگ فو و هنرهای رزمی ۲۲ سبک دارد و که منشا و مبدا همه آنها کشور ایران است و تمامی سبک ها برای فدراسیون ارزشمند هستند.

ورزش رزمی توآ که بر گرفته از فرهنگ و سنت ایرانیان، پارسیان و دیگر اقوام ایرانی می‌باشد، متعلق به ایرانیان است و هیچ ارتباطی به کونگ فو چینی ندارد و تمام الفاظ آن از زبان پارسی سره گرفته شده‌است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی