Search
Asset 2

کشیش: ثروت ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش کاهش یافته زیرا او «آمریکا را در اولویت» قرار داده‌است

ثروت ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش کاهش یافته زیرا او «آمریکا را در اولویت» قرار داده‌است گراهام، که از مدافعان سرسخت رئیس جمهور سابق
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

پس از آنکه فوربس گزارش داد ثروت رئیس جمهور پیشین در طول چهار سال حضورش در کاخ سفید، تا یک سوم کاهش یافته‌است، کشیش، فرانکلین گراهام، از میراث دونالد ترامپ دفاع کرد.

فوربس در این هفته گزارش داد که ثروت ترامپ در کل دوره ریاست جمهوری‌اش از ۳.۵ میلیارد دلار به ۲.۴ میلیارد دلار  کاهش یافته و جایگاهش در رتبه‌بندی میلیاردرهای این مجله  تقریباً ۳۰۰ پله سقوط کرده‌است. این مجله دلیل این کاهش ثروت را امتناع ترامپ از واگذاری اوراق بهادار خود هنگام روی کار آمدن در سال ۲۰۱۷ عنوان کرد.

گراهام، که از مدافعان سرسخت رئیس جمهور سابق بوده‌است، پیرامون این اخبار از ترامپ دفاع کرد و گفت که ثروت او کاهش یافته‌است زیرا اولویت او «آمریکا بود، نه منافع خودش.»

گراهام در پاسخ به یک مقاله رسانه‌ای پیرامون این اخبارگفت:«رئیس جمهور ترامپ حتی هنگام خدمت در مقام رئیس جمهور نیز حقوقی نگرفت؛ همه‌اش را پس داد. بسیاری از سیاستمداران با پول بسیار بیشتری نسبت به زمان روی کار آمدن خود، دفتر را ترک می‌کنند.

این گزارش می‌گوید ثروت رئیس جمهور ترامپ در طول چهار سال خدمتش حدود ۱ میلیارد دلار کاهش یافته‌است. دونالد ترامپ برای پول درآوردن یا دزدی کردن رئیس جمهور نشد، بلکه برای تلاش جهت حفظ بهترین ویژگی‌های این کشور برای نسل‌های آینده رئیس جمهور شد.»

او افزود:«او آمریکا را در اولویت قرار داد، نه منافع خودش را. من هرگز ندیدم که کسی از این سخت‌تر کار کند.»

مشاغل تجاری و فعالیت‌های مالی ترامپ از طریق فعالیت تجاری او مورد بررسی گسترده مخالفان سیاسی او در دوران ریاست جمهوری‌اش قرار گرفت، زیرا آن‌ها در تلاش بودند تا رئیس جمهور سابق را استیضاح کنند. ترامپ با ادعاهای متعددی مبنی بر نقض بندهای حقوق خارجی در قانون اساسی ایالات متحده روبرو شده بود، که باعث می‌شود «هر شخصی که رئیس هر گونه کار دولتی پرسود یا شرکت باشد، در مواجهه با این ادعاها»، از  پذیرش «هر گونه هدیه، پاداش، عنوان یا مقامی… از طرف هر پادشاه، شاهزاده یا کشور خارجی خودداری کند.»

دیوان عالی این کشور در ماه ژانویه به دو مورد از این پرونده‌ها  بی‌توجهی کرد و به همین دلیل این پرونده‌ها پس از رفتن ترامپ از دفتر مناقشه‌برانگیز شد.

گراهام پسر روحانی مرحوم بیلی گراهام، یک شخصیت برجسته مسیحی انجیلی است. او پیش از این در جریان تلاش ترامپ برای زیر سوال بردن نتایج انتخابات از رئیس جمهور سابق دفاع کرده و سخنانی درباره نیاز به محافظت از سلامت انتخابات گفته بود.

مطالب دیگر:

ایران فروشی نیست: ایرانیان به حزب کمونیست چین نه می‌‏گویند

چند تن از کارکنان نیویورک‌تایمز در گذشته در یک رسانه تحت کنترل حزب کمونیست چین کار کرده‌اند

انتقاد جمهوری‌خواهان از تلاش بایدن برای ایجاد تغییرات در دادگاه عالی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی