Asset 2

ثروت خالص دونالد ترامپ طی دوره ریاست جمهوری‌اش بیش از یک میلیارد دلار سقوط کرده‌است

ثروت خالص دونالد ترامپ طی دوره ریاست جمهوری‌اش بیش از یک میلیارد دلار سقوط کرده‌است در چهار سال ریاست جمهوری او نزدیک به یک سوم کاهش داشت
(Chip Somodevilla/Getty Images)

طبق فهرست سالانه میلیاردرهای فوربس، ثروت خالص دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در چهار سال ریاست جمهوری او نزدیک به یک سوم کاهش داشته‌است.

در گزارش فوربس از ثروتمندترین افراد دنیا که در روز سه‌شنبه منتشر شد، ترامپ با ثروت خالص حدود ۲.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱، در رتبه ۱۲۹۹ قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۷ که اولین سال ریاست جمهوری ترامپ بود، ثروت خالص او ۳.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شد و این مقدار، ۳۲ درصد از ثروت کنونی او بیشتر است.

این آمارها، اظهارات مکرر ترامپ را تصدیق می‌کند که می‌گفت ریاست جمهوری‌اش، او را ثروتمندتر نکرده‌است.

با این وجود بر اساس تخمین فوربس که در پی ارزیابی تاثیر پاندمی کرونا بر منافع متعدد تجاری ترامپ بود، ثروت خالص او از ماه مارس سال گذشته که ۲.۱ میلیارد دلار بود، افزایش یافته‌است. این تخمین با نگاه به تغییرات قیمت سهامی که مشابه هر یک از بخش‌های کسب و کار ترامپ است، صورت گرفته و اعداد درون آن توسط متخصصان صعنت بازبینی شده‌است.

طبق گفته دن الکساندر، ویراستار ارشد مقاله مربوط به کسب و کار ترامپ در نشریه فوربس، اگر رئیس جمهور سابق، در سال ۲۰۱۷ تمام دارایی‌های خود را می‌فروخت و در بازار سهام سرمایه‌گذاری می‌کرد، احتمالا در حال حاضر ۱.۶میلیارد دلار سرمایه بیشتری داشت.

الکساندر نوشت: «اگر او در روز اول همه چیز را می‌فروخت و بیشترین مالیات بر عواید سرمایه‌ای را برای آن پرداخت می‌کرد و سپس باقی مانده را درون یک صندوق سرمایه‌گذاری بدون ریسک از میان ۵۰۰ شاخص برتر بورس نیویورک قرار می‌داد، دوران ریاست جمهوری خود را با ۱.۶ میلیارد دلار ثروت بیشتر نسبت به الان به پایان می‌برد».

ترامپ تنها میلیاردی است که با عنوان رئیس جمهور به ایالات متحده خدمت کرده‌است.

در طول سال گذشته تعداد میلیاردرها به طور چشمگیری افزایش یافته‌است؛ تا آنجا که از ۱۸ مارس سال ۲۰۲۰ با افزوده شدن ۴۹۳ نفر به فهرست میلیاردرهای فوربس، رکورد تازه‌ای ثبت شد. این بدان معنا است که تقریبا هر ۱۷ ساعت یک میلیاردر به جهان افزوده شده‌است.

ایالات متحده به تنهایی ۹۸ نفر را به این فهرست اضافه کرده‌‌است، شامل کیم کارداشیان، سلبریتی معروف و تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل.

جف بزوس، موسس شرکت آمازون با حدود ۱۷۷ میلیارد دلار دارایی خالص در صدر این لیست قرار دارد و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با ۱۵۱ میلیارد دلار در تعقیب او است.

مطالب دیگر:

نماینده مجلس کانادا: «ما باید از خودمان در مقابل چین دفاع کنیم»

سناتور جیم دمینت: سیاست‌‌‏های مرزی بایدن دلسوزانه نیست

طبق اسناد فاش شده، برخی از مقامات چینی از واکسینه‌شدن طفره می‌روند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی