Asset 2

جاسوسی اف‌بی‌آی از مکالمات جولیانی و ترامپ در جریان استیضاح سال ۲۰۱۹

جاسوسی رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک گفت که اف‌بی‌آی در جریان جلسات استیضاح سال ۲۰۱۹ ترامپ، گفتگوهای او با ترامپ را جاسوسی کرده است.
رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و وکیل شخصی ترامپ، اکتبر ۲۰۲۰ (David Dee Delgado/Getty Images)

رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک گفت که اف‌بی‌آی در جریان جلسات استیضاح سال ۲۰۱۹ ترامپ، گفتگوهای او با ترامپ را جاسوسی کرده است.

جولیانی طی مصاحبه‌ای در آخر هفته گفت که هفته گذشته خانه‌اش توسط ماموران فدرال مورد تفتیش قرار گرفته است، و به وکلیش، رابرت کاستلو گفته شده که دفتر وکالتش در منهتن توسط مقامات شنود شده است.

هنگامی که دموکرات‌های مجلس نمایندگان، استیضاح ترامپ را به دلیل تماس تلفنی با رئیس جمهور اوکراین آغاز کردند، جولیانی، وکیل شخصی ترامپ، گفت که او در حال برقراری ارتباط با رئیس جمهور بوده است.

جولیانی به رادیو WABC در نیویورک گفت: «ترامپ از [دادستان] خواست که آن را تکرار کند، زیرا باور نمی‌کرد که واقعیت داشته باشد.» «از نظر من آنها فقط رئیس جمهور ایالات متحده را به زباله‌دان انداختند.»

جولیانی افزود: «وزارت دادگستری، در شرایطی که من در حال دفاع از ترامپ بودم مکالمات ما را جاسوسی کرد. رئیس جمهور هیچ حقوق بیشتری از دیگران ندارد، اما کمتر هم ندارد، آنها رئیس جمهور ایالات متحده را در سطل زباله قرار دادند مثل اینکه او هیچ حق شهروندی ندارد.»

جولیانی گفت که او مکالمات زیادی با رئیس جمهور انجام داده است که می‌توان ظاهراً از سیستم مستقر در اپل بازیابی شود که شامل ایمیل‌ها، پیام‌های متنی، عکس‌ها، اسناد و غیره می‌شود.

او گفت «این افراد هیچ درکی از معنای وکالت ندارند، افرادی که این را می‌شنوند، اکنون می‌گویند چگونه می‌توانم اعتماد کنم که با وکیلم صحبت کنم. دولت ممکن است شروع به گوش دادن کند یا ممکن است سعی کند متن قراردادها را ببیند.»

اپک‌تایمز برای کسب توضیحات دراین باره با وزارت دادگستری تماس گرفته است.

هفته گذشته، پس از بازرسی ماموران از منزل او و ضبط چندین دستگاه الکترونیکی، جولیانی ادعا طرح شده مبنی بر اینکه او وکیل یک تبعه خارجی است، را رد کرد.

مقامات وزارت دادگستری تاکنون به درخواست اپک تایمز برای اظهار نظر پاسخی نداده‌اند.

در اواخر سال ۲۰۱۹، در میان اولین استیضاح مجلس علیه ترامپ در رابطه با مکالمه او در ژوئیه همان سال با رئیس جمهور اوکراین، دادستان دو نفر به نام‌های، لو پارناس و ایگور فرومن را به حولیانی وابسته دانست و آنها را به جرایم غیرمرتبط در مورد ادعای نقض مالی کارزار انتخاباتی متهم کرد. جولیانی از نظر قانونی وکیل پارناس بود.

مطالب دیگر:

اسناد فاش شده: رهبر چین طرح کنترل اینترنت جهانی را ارائه کرده است

بیش از ۹هزار نفر از آمریکایی‌ها پس از واکسینه شدن به کووید۱۹ مبتلا شدند و ۱۳۲ نفر جان باختند

مشاور امنیتی پیشین: جان کری در گفتگوهای غیررسمی با ایران، ترامپ را تضعیف می‌کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی