Search
Asset 2

جایزه آکادمی پزشکان ایران درآلمان به مؤسس محک اهدا شد

سئوالی که ممکنه از وزیر بپرسن چی میتونه باشه
سئوالی که ممکنه از وزیر بپرسن چی میتونه باشه
مؤسسه خیریه محک
مؤسسه خیریه محک

بنیان‌گذار مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان جایزه آکادمی پزشکان ایران در آلمان را از آن خود کرد.

به گزارش دویچه وله، در مراسم صد و دومین همایش علمی که با حضور اعضای آکادمی پزشکان و دندان‌ پزشکان ایرانی که در شهر کلن برگزار شد. پرفسور علیرضا رنجبر، رئیس آکادمی پزشکان ایرانی امسال از سعیده قدس، بنیان​‌گذار مؤسسه خیریه محک خاطر فعالیت​‌هایی که برای کودکان سرطانی در کشور انجام داده است، تقدیر کرد.

علیرضا رنجبرمعتقد است که محک موفق شد ۲۳ هزار کودک سرطانی را به صورت مجانی پوشش خدماتی بدهد و در نوبت​های درمانی خانواده کودکان سرطانی توانستند از پوشش خدماتی موسسه بهره‌​مند شوند. به نقل از سعیده قدس، هیچ کودک سرطانی نباید به خاطر فقر و نداشتن سرمایه و تهیه دارو و کارهای تشخیصی بمیرد و این هم یکی از دلایلی بود که ایشان برای جایزه بین‌المللی آکادمی ما انتخاب شدند.

مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا در سال ۱۳۷۰ در ایران آغاز به کار کرد و تا کنون ۲۳ هزار کودک سرطانی را تحت حمایت خود قرار داده است.

همچنین سعیده قدس معتقد است، شانس نجات سرطان کودکان در ایران، در زمانی که ما شروع کردیم، ۲۵ درصد بود. اما امروز ۷۵ درصد شده است. ما از نظر نرخ درمان کودکان مبتلا به سرطان در سطح استاندارد جهانی قرار داریم. از ۱۰ بچه سرطانی که به موقع به ما مراجعه می‌کنند  ۸ نفر از آنان قابل درمان هستند. البته ما نیستیم که آنان را نجات می​دهیم. رشد علم پزشکی به آن حد رسیده است که بچه‌ها راحت​تر درمان می‌شوند. بخصوص در پیوند استخوان ما ۷۵ تا ۸۰ درصد قادر هستیم بچه‌ها را نجات بدهیم.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی