Search
Asset 2

انس کانتر فریدوم نامزد جایزه صلح نوبل ۲۰۲۲ شد

جایزه صلح نوبل فریدوم درباره مشکلات حقوق بشر در چین نظرات رک و بی‌پرده‌ای را بیان کرد که رژیم چین آن را به شدت سانسور کرد.
انس کانتر فریدوم، بسکتبالیست شاغل در لیگ ان‌بی‌ای (Tim Bradbury/Getty Images)

انس کانتر فریدوم، بسکتبالیست شاغل در لیگ ان‌بی‌ای، نامزد جایزه صلح نوبل ۲۰۲۲ شده‌است. ۳۰ نفر از برندگان جایزه نوبل به همراه بسیاری از افراد در شبکه‌های اجتماعی از این نامزدی حمایت کرده‌اند.

فریدوم در توییتی نوشت: «من به نامزدشدن در جایزه صلح نوبل افتخار می‌کنم. گاهی اوقات اهمیت یک موضع‌گیری بیشتر از گرفتن چک حقوقی بعدی تو است».

اغلب نظرات زیر این توییت او تبریک‌آمیز است و او را «کاملاً مستحق» این نامزدی می‌دانند.

سناتور ریک اسکات (اهل فلوریدا) در ۱۷ فوریه در توییتر نوشت: «انس یک مبارز بی‌باک برای حقوق بشر و آزادی برای همگی است و من به نامزد شدن او در جایزه صلح نوبل افتخار می‌کنم».

همچنین دیوید والادو، نماینده جمهوری‌خواه (اهل کالیفرنیا)، گفت که به حمایت خود از تلاش‌های فریدوم برای «آگاهی‌بخشی نسبت به نقض حقوق بشر در سراسر دنیا» افتخار می‌کند.

فریدوم درباره مشکلات حقوق بشر در چین نظرات رک و بی‌پرده‌ای را بیان کرد که رژیم چین آن را به شدت سانسور کرد.

همچنین این بازیکن ان‌بی‌ای از ورزشکاران خواست تا المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ را تحریم کنند؛ زیرا پکن از این المپیک به عنوان یک ابزار قدرتمند پروپاگاندا برای بهبود تصویر بین‌المللی خود استفاده می‌کند.

فریدوم در یک کنفرانس خبری که در ماه ژانویه به میزبانی ریک اسکلات برگزار شد گفت: «حکومت چین بازتاب‌دهنده ارزش‌های بنیادین المپیک نظیر شایستگی، احترام و دوستی نیست». او با انتقاد از سرکوب شدید شین‌جیانگ، هنگ‌کنگ و تبت و وحشت‌آفرینی در تایوان و خود چین افزود: «آن‌ها یک دیکتاتوری بی‌رحم هستند».

مطالب دیگر:

بیل گیتس: بیماری همه‌گیر دیگری در راه است

آمریکا در حال گرایش به‌سمت سیستم اعتبار اجتماعی چین است

خشونت پلیس علیه معترضین در اتاوا؛ کامیون‌ها از اتاوا خارج می‌‌‌‏شوند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی