تمرین‌کنندگان فالون دافا در اردوگاه کار اجباری ماسانجیا مجبور به تماشای فیلمی با محتوای «بازآموزی» هستند. (۲۲ می ۲۰۰۱).  یکی از شنجه‌های دردناک و متداول در زندان‌ها و این اردوگاه های کار اجباری این است که به دستان آنها را بوسیله دستبند به دو تخت خواب می‌بندند و سپس تخت‌خواب ها را به دو سمت مخالف هل می‌دهند.  (AP Photo/John Leicester)
تمرین‌کنندگان فالون دافا در اردوگاه کار اجباری ماسانجیا مجبور به تماشای فیلمی با محتوای «بازآموزی» هستند. (۲۲ می ۲۰۰۱). یکی از شنجه‌های دردناک و متداول در زندان‌ها و این اردوگاه های کار اجباری این است که به دستان آنها را بوسیله دستبند به دو تخت خواب می‌بندند و سپس تخت‌خواب ها را به دو سمت مخالف هل می‌دهند. (AP Photo/John Leicester)

جریمه شرکت آمریکایی به دلیل واردات شیرین کننده ساخته شده به وسیله کارگران زندانی چینی 

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

یک شرکت آمریکایی به دلیل وارد کردن شیرین کننده پودری که به وسیله زندانیان در چین ساخته شده، ۵۷۵ هزار دلار جریمه شده است.

آژانس گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده CBP، سیزده آگوست اعلام کرد که مجازات شرکت Pure Circle USA نخستین جریمه صادر شده به وسیله این آژانس از زمان تصویب قانونی در سال ۲۰۱۵ است که واردات کالاهای تولید شده از کار اجباری را ممنوع اعلام کرد.

سی‌‌‏بی‌‌‏پی گفت که این شرکت دست کم بیست محموله پودر استویا و مشتقات آن را که در چین به وسیله کار اجباری در زندانها تولید شده، وارد کرده است. استویا عصاره گیاهی است که به منزله شیرین کننده در نوشیدنی‌‌‏ها و سایر خوراکی‌‌‏ها استفاده می‌‌‏شود.

این تحقیقات پس از آن آغاز شد که آژانس در ماه می ۲۰۱۶ براساس هشداری، محموله ای حاوی استویا را که در اردوگاه‌‌‏های کار اجباری چین تولید شده بود، از شرکت چینی Inner Mongolia Hengzheng Group  توقیف کرد.

برندا اسمیت، معاون اجرایی کمیسر دفتر بازرگانی سی‌‌‏بی‌‌‏پی، در بیانیه‌‌‏ای گفت: «سی‌‌‏بی‌‌‏پی به منزله بخشی از مسئولیت‌‌‏های اجرایی تجارت، شرکت ها را برای واردات کالاهای تولید شده با کار اجباری بازخواست خواهد کرد.»

پیور سیرکل گفت که پذیرفته است که جریمه را برای پایان دادن به این تحقیقات پرهزینه بپردازد.

سخنگوی این شرکت در بیانیه‌‌‏ای گفت: «ما کاملا تکذیب کرده‌‌‏ایم و شواهد قابل توجهی برای رد ادعای سال ۲۰۱۶ سی‌‌‏بی‌‌‏پی مبنی بر اینکه استویای خریداری شده ما از چین از طریق کار اجباری تولید شده، ارائه کرده‌‌‏ایم.»

سی‌‌‏بی‌‌‏پی تحقیقات خود را در زمینه واردات کالای مشکوک به تولید از طریق کار اجباری در چین، افزایش داده است. این آژانس از سپتامبر گذشته یازده حکم بازداشت از جمله چهار مورد محصولات چینی صادر کرده است.

این هفته آژانس اعلام کرد که کلیه لباس‌‌‏های وارداتی تولید شده به وسیله شرکت چینی هرو وست گروپ Vast Group Hero را توقیف خواهد کرد. بر اساس اطلاعات به دست آمده، این شرکت برای تولید کالاهایش از نیروی کار زندانی استفاده می‌‌‏کند.

اسمیت گفت: «استفاده از کار اجباری فقط یک مسئله جدی حقوق بشر نیست، بلکه باعث ایجاد رقابت ناعادلانه در زنجیره‌‌‏های عرضه جهانی ما می‌‌‏شود.»

در ماه ژوئن، سی‌‌‏بی‌‌‏پی سیزده تن محصولات موی انسان به ارزش ۸۰۰ هزار دلار را کشف کرد که مشکوک به اخذ از زندانیان کار اجباری در منطقه سین کیانگ چین بوده‌‌‏اند. فعالان و محققان بر این باورند که این موها از زندانیان مسلمان اویغور که در اردوگاه‌‌‏های کار اجباری این منطقه بازداشت هستند، در شبکه‌‌‏ گسترده‌‌‏ای گرفته شده است.

مطالب دیگر:

آزاردهنده است: هشدار کارشناسان درباره بدهی‌های تورمی در انتاریو

یادداشتی به مناسبت روز پزشک در یکی از سخت‌ترین دوران تاریخ

فیس بوک هزاران گروه آنتیفا، سازمان‌های شبه نظامی و گروه‌های مرتبط با کیوانان را حذف کرد

ریشه‌های کلیساهای جامع و کلیسا‌های کوچک چیست؟