Search
Asset 2

جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا

جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا
جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا
جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا
جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا

پاریس در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ میزبان نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان خواهد بود. روابط عمومی نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا، طی یک فراخوان از هنرمندان علاقه‌مند خواسته است برای حضور در این رویداد ثبت نام کنند.

به گزارش هنرآنلاین، انجمن فرهنگی پرشیانا، یک انجمن متشکل از فارسی زبان‌های ایرانی، تاجیک و افغان است که به تازگی در پاریس تاسیس و در زمینه فرهنگ و هنر فارسی زبان‌ها فعالیت می‌کند، متولی برگزاری این رویداد است.

دکتر لیلی انور، دکتری زبان و ادبیات فارسی، ایران شناس، رئیس و استاد بخش ادبیات فارسی موسسه تمدن‌ها و زبان‌های مشرق زمین در پاریس دبیر نخستین جشنواره هنر فارسی زبانان اروپا است.

جشنواره پرشیانا اولین جشنواره هنر فارسی زبانان اروپا- قرار است با برگزاری بخش‌های مختلف تحت عنوان بخش اصلی جشنواره، ابتدا به استعدادیابی و سپس به آموزش هنردوستان و هنرمندان از طریق اساتید برجسته همان رشته بپردازد.

انجمن فرهنگی پرشیانا در پایگاه اطلاع‌رسانی خود معتقد است که بی‌شک این نخستین گام برای ایجاد مودت و دوستی میان تمام هنرمندان فارسی زبان کشورهای مختلف خواهد بود و برگزارکنندگان فستیوال بزرگ پرشیانا با برگزاری این گردهمایی بزرگ امید دارند تا ابعاد مختلف فرهنگ غنی هنر در میان هنرمندان فارسی زبان را به جهانیان معرفی کنند.

مطالب دیگر:

استفاده از بخار آب دریاچه‌ها برای تولید برق

مقابله با مشکلات را همچون یک امپراطور اداره کنید

تورنتو تا چند روز دیگر میزبان ارکستر سمفونی بی نظیر شن یون خواهد بود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی