logo_eet

برگزاری جشن روز جهانی فالون دافا در نیویورک

جشن روز جهانی فالون دافا در نیویورک
جشن روز جهانی فالون دافا در نیویورک (Evan Ningn:The Epoch Times)

بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد بنیانگذاری 

 جشن روز جهانی فالون دافا در نیویورک
جشن روز جهانی فالون دافا در نیویورک
(Evan Ningn:The Epoch Times)

بیش ‌‏از ۱۰ هزار تمرین‌‏کننده فالون دافا (فالون گونگ)‌ از ۵۷ کشور و منطقه، روز دوازدهم ماه می، در منهتن نیویورک گرد هم آمدند تا رژه بزرگ خود را که از مهم‌‏ترین فعالیت‌‏های روز جهانی فالون دافا است، برگزار کنند.

فالون دافا یا فالون گونگ، یک روش باستانی و معنوی چینی شامل تمریناتی آرام و آموزه‌‏هایی بر اساس اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری است.

آقای لی هنگجی، بنیانگذار فالون دافا، نخستین سخنرانی خود را ۲۵ سال پیش در روز سیزدهم می، در زادگاهش چانگچون واقع در شمال شرقی چین ارائه کرد. امروز، فالون دافا توسط ده‌‏ها میلیون نفر در بیش‌‏از ۷۰ کشور تمرین می‌‏شود.

۱۲ می اوایل صبح جمعه‌‏ای آفتابی، حدود ۶۵۰۰ نفراز تمرین‌‏کنندگان از سراسر جهان در «داگ هامرشولد پلازا» نزدیک مقر سازمان ملل متحد برای آغاز رژه‌‏ای بزرگ جمع شده بودند.

بسیاری از تمرین‌‏کنندگان تی شرت یا سویی‌‏شرت‌‏های زرد رنگی مزین به عبارت «فالون دافا خوب است» به دو زبان چینی و انگلیسی، برتن داشتند.

بسیاری نیز بسته به فرهنگ، سنت و سرزمینی که از آن آمده بودند، با پوشیدن لباس‌‏های محلی و سنتی خود و در دست گرفتن پرچم‌‏های معرف تمرین‌‏کنندگان کشورشان، زیبایی چشم نواز و بی‌‏نظیری به رژه بخشیده بودند. این پوشش‌‏های زیبا حاکی از این است که فالون دافا الهام بخش همه فرهنگ‌‏های سنتی بوده و با ریشه داشتن در فرهنگی ۵۰۰۰ ساله و دارا بودن اصولی جهانی، به همه فرهنگ‌‏های جهان تعلق دارد.

قبل ‌‏از شروع رژه، حدود ساعت ۹ صبح، تجمع کوتاهی با حضور سخنرانان برجسته‌‏ای از انجمن فالون دافا و برخی سازمان‌‏های غیر‌‏دولتی برگزار شد.

آناستازیا لین، ملکه زیبایی کانادا
آناستازیا لین، ملکه زیبایی کانادا
(Cao Jingzhe:The Epoch TImes)

آناستازیا لین، ملکه زیبایی کانادا که تمرین‌‏کننده فالون دافا نیز هست، پس‌‏از سخنرانی در این تجمع به رژه پیوست. رژه نیم ساعت بعد، بلافاصله پس از این تجمع آغاز شد.

گروه مارش الهی (یکی از سه دسته مارش تیانگو) پیشرو رژه بود و گروه رقص اژدها متشکل از تمرین‌‏کنندگان مستقر در نیویورک هم به دنبال آن در حرکت بودند. پس‌‏از آن تمرین‌‏کنندگان با حمل پرچم‌‏ها و بنرهای درخشان و رنگارنگ و نیز گروه‌‏هایی سوار بر ارابه‌‏های متحرک زیبا که تمرین‌‏های فالون دافا را به نمایش می‌‏گذاشتند، این رژه بزرگ را پربارتر کردند. گروهی نیز طبل‌های کمری سنتی چینی را می‌نواختند و در انتها دسته‌‏های تمرین‌‏کنندگان کشورهای مختلف با لباس‌‏های سنتی و پرچم معرف کشورشان به راهپیمایی پرداختند.

نقطه پایان رژه، کنسولگری چین در نیویورک بود؛ جایی که تمرین‌‏کنندگان محلی در اعتراض به آزار و شکنجه رژیم چین علیه تمرین‌‏کنندگان فالون دافای این کشور، بارها تجمع کرده بودند.

مقالات بیشتر:

کنفرانس سالانه‌‌‏ فالون‌‌‏ گونگ در نیویورک برگزار شد

به مناسبت روز جهانی فالون دافا : بیش از ۳۳۰۰ نفر پیام فالون دافا را شکل دادند

 

اخبار مرتبط