logo_eet

جشن عروسک‌ها در همدان / آغاز جشنواره بین‎المللی تئاتر کودک و نوجوان

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور ۱۴ کشور و۵۵۰ مهمان دوشنبه ۲۲ آذر ماه در همدان افتتاح شد. نخستین روز این جشنواره با حضور هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر و نمایش همچون رضا فیاضی، احترام برومند، لیلی رشیدی در سالن ابن‌سینای مجموعه شرکت‌های بین‌المللی نمایشگاه همدان برگزار شد.

در ایام این جشنواره نمایشنامه‌های « مجادله دو ‌پریا» و«پیر و‌ ترب» از نوشته‌های جبار باغچه‌بان و نمایش «دفتر من خیال من خوشا به روز و حال من» کار محمد طالبی در بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان روی صحنه می‌رود.

از دیگر برنامه‌های این جشنواره اجرای نمایش عروسکی با لهجه شیرین مردمان ایران زمین و اجرای هنرمندانه کودکان نقالی خوان بود.

مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی معتقد است، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان یکی از مهم‌ترین رویدادهای تئاتری کشور است این جشنواره بر اساس سیاست تمرکز زدایی از سال ۹۰ در یکی از استان‌های با فرهنگ و کهن برگزار می‌شود و میزبانی استان همدان از امتیازهای جشنواره است.

وی بیان کرد: ظرفیت تئاتر کودک و نوجوان ظرفیت بسیار ارزشمندی است. امروز برای خانواده تربیت فرزندان امری بسیار مهم تلقی می‌شود بنابراین اگر توجه به تئاتر کودک و نوجوان داشته باشیم و تولیدات مناسبی ارائه کنیم استقبال خانواده و مخاطب بیشتر خواهد شد.

بازدید از این جشنواره برای عموم آزاد است و تا ۲۷ آذر ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط