Search
Asset 2

ترامپ: هیئت رای دهندگان شهر وین مورد تهدید و آزار قرار گرفتند

جمهوری خواه ترامپ در این باره در توییتر نوشت: «آنها ابتدا به تایید نتایج انتخابات رای ندادند، چراکه تعداد آرا از تعداد افراد بیشتر بود!
(Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

دو رای دهنده جمهوری خواه که شب ۱۲ نوامبر به عدم تایید نهایی نتایج انتخابات رای داده بودند، پیش از تغییر رای خود و تایید نتایج، مورد تهدید و آزار قرار گرفتند.

ترامپ در این باره در توییتر نوشت: «آنها ابتدا به تایید نتایج انتخابات رای ندادند، چراکه تعداد آرا از تعداد افراد بیشتر بود! (چه غم انگیز!). سپس آنها را تهدید کردند، بر سر آنها فریاد زدند و آنها را مجبور به تغییر رای خود کردند، اما آنها به عنوان وطن پرستان از این کار خودداری کردند. این یک افتضاح ۷۱ درصدی است! این افراد را آزار ندهید!».

ترامپ پس از رای اولیه این هیئت از وضعیت شهر وین مطلع شده بود، و اعضای جمهوری خواه هیئت رای دهنده را شجاع خواند: «میشیگان از تایید نتایج انتخابات خودداری کرد! شجاعت چیز زیبایی است. ایالات متحده به این افراد افتخار می‌‏کند.»

مونیکا پالمر، رئیس هیئت رای دهندگان شهر وین و ویلیام هارتمن، عضو این هیئت با ذکر نگرانی درباره احتمال ناقص بودن اطلاعات رای دهندگان در این شهر به عدم تایید نتایج رای دادند.

از سوی دیگر، جاناتان کینلاک و آلن ویلسون، دو عضو دموکرات به تایید نتایج رای مثبت دادند که منجر به تساوی ۲-۲ آرا شد.

پس از این جلسه، موجی از اتهامات و تهدید متوجه پالمر و هارتمن شد.

ند استابلر، معاون رئیس دانشگاه ایالتی وین این دو نفر را متهم به «پیروی از دستور» کرد و در این باره گفت: «من فقط می‌خواستم بدانید که ترامپ فرد نامناسبی است. شما، ویلیام هارتمن و مونیکا پالمر لکه ننگ نژاد پرستی را تا پایان عمر به همراه خواهید داشت، و نوه هایتان شما را با افرادی مثل بول کانر و جورج والاس مقایسه خواهند کرد. هنگامی که بمیرید، روح شما در جهنم خواهد سوخت».

یکی از ناظران انتخابات (سمت راست) در حال بررسی اپراتورهایی است که آرای به دست رسیده در ساعات ابتدایی را در شهر دیترویت بررسی و شمارش می کنند (تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۲۰ – منبع: اسوشیتد پرس، دیوید گلدمن)

سایر افراد نیز به صورت مشابه فرزندان این جمهوری خواهان را مورد حمله قرار دادند و رای این دو نفر را «نژاد پرست» خواندند.

آبراهام آیاش، نماینده منتخب دموکرات ایالت میشیگان که نام فرزندان پالمر و مدرسه آنها را فاش کرده بود گفت: «شما با انتخاب خودتان به ما می گویید که رای سیاه پوستان دیترویت نباید شمرده شود. حقیقت را بدانید: شما به این کار به وضوح نشان دادید که نژاد پرست هستید».

وندل آنتونی، کشیش و رئیس شعبه «انجمن ملی پیشرفت رنگین‌پوستان» در دیترویت در اینباره گفت: «من امیدوارم که عمل شما در نقض حق رای اقلیت‌‏ها و سیاه پوستان در انتخابات منجر به بدنامی ابدی شما بشود، چراکه شما قوانین جیم کرو و طرز فکر آن را وارد سال ۲۰۲۰ کرده‌‏اید.»

تریش راک‌‏ورث از سازمان Survivors Speak در ایالت میشیگان گفت که پالمر با رای خود قساوت بی‌‏مانندی را مرتکب شده و از خروج پالمر از اتاق رای دهندگان ابراز خشم کرد. او در این باره گفت: «پالمر می‌‏توانست با رای موافق به تایید تنایج انتخابات، از این حجم از انتقاد جلوگیری کند».

پس از بازخورد منفی عمومی، هارتمن و پالمر گفتند که تنها به شرط بررسی جامع «شرایط غیر قابل توضیح» شمارش آرا در شهر وین، به تایید نتایج رای مثبت خواهند داد. هیئت رای دهندگان گفت که درخواست این تحقیقات باید با ارجاع به قانون گذاران و فرماندار دموکرات این ایالت، گرچن ویتمر انجام شود.

دفتر فرمانداری همچنان به درخواست ما برای مصاحبه با پالمر و هارتمن پاسخ نداده است.

ژاکلین بنسون، معاون دموکرات فرماندار میشیگان روز ۱۸ نوامبر گفت که تناقضات شمارش در شهر وین صرفا «خطاهای دفترداری» هستند و تصمیم دو نماینده جمهوری خواه برای تغییر رای خود را یک حرکت صحیح دانست.

مطالب دیگر:

تحلیل داده جدید در ۳۵۳ شهر: تناقض ۱.۸ میلیونی بین تعداد آرا و شهروندان

نماینده لیبرال پارلمان کانادا: هواوی نباید در سیستم ما جایی داشته باشد

ایوانکا ترامپ «سکوت تقریبا کامل» در برابر خشونت علیه طرفداران ترامپ را محکوم کرد

ترامپ درباره انتخابات چالش‌برانگیز گفت: «نمی‌توانم بگویم چه اتفاقی خواهد افتاد»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی