Search
Asset 2

بنیانگذار جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است»: این تشکیلات، دغدغه کمک به سیاه‌پوستان را ندارد

جنبش بنیانگذار جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد»: این تشکیلات، دغدغه کمک به سیاه‌پوستان را ندارد او یکی از موسسان این تشکیلات بود جدایی او از یک
(Justin Tallis/AFP via Getty Images)

طبق ویدیویی که هفته پیش منتشر شد، یکی از بنیانگذاران جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» در مینه‌سوتا ادعا می‌کند که این تشکیلات، دغدغه کمک به مردم سیاه‌پوست یا بهبود کیفیت آموزش در مینیاپولیس را ندارد.

راشارد ترنر، موسس شاخه سنت‌پال جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» بیان کرد او کار این شاخه را در سال ۲۰۱۵ آغاز کرد اما تقریبا یک سال پس از آنکه که به لایه‌های درونی این تشکیلات چپ‌گرا راه پیدا کرد، از این سازمان سرخورده شده‌است. این اظهارات در ویدیویی بیان شد که گروه «تیک‌چارج» آن را منتشر کرده‌است. این گروه بسیاری از مباحث تبلیغ‌شده توسط جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» را رد می‌کند؛ از جمله این نظریه انتقادی که ایالات متحده به طور ذاتی نژادپرست است.

ترنر در این ویدیو می‌گوید: «پس از یک سال حضور درون تشکیلات، فهمیدم که آن‌ها توجه اندکی به بازسازی خانواده سیاهان می‌کنند و حتی دغدغه بهبود کیفیت تحصیلات دانش‌آموزان در مینیاپولیس را ندارند».

«این مسئله زمانی مشخص شد که آن‌ها همراه اتحادیه معلمان علنا مدارس هیئت‌امنایی را مردود شمردند. من عضوی درونی در این جنبش بودم و به این حقیقت نازیبا پی بردم. تعلیق مدارس هیئت‌امنایی به بازساری خانواده‌های سیاه کمکی نمی‌کند بلکه موانعی را نیز برای آموزش بهتر کودکان سیاه‌پوست ایجاد می‌کند. من پس از یک سال و نیم از تشکیلات «جان سیاه‌پوستان مهم است» استعفا دادم اما از تلاش برای بهبود زندگی سیاهان و دسترسی آن‌ها به یک تحصیلات عالی دست نکشیدم».

نمایندگان جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» به درخواست برای اظهار نظر پاسخی ندادند.

طبق یک نظرسنجی جدید توسط مورنینگ کانسالت، تقریبا یک سال پس از مرگ جرج فلوید در مینیاپولیس حمایت از این جنبش در ایالات متحده کاهش پیدا کرده‌است. تنها ۴۸ درصد افراد نسبت به این تشکیلات نظر مساعدی دارند؛ در حالی که این میزان در ماه می سال گذشته ۶۱ درصد بود.

نظرسنجی دیگری توسط یو‌اس‌ای تودی، نشان می‌دهد که در حال حاضر تنها ۳۶ درصد آمریکایی‌ها مرگ جرج فلوید را یک قتل می‌دانند و این میزان در تابستان گذشته ۶۰ درصد بود.

همچنین این روزنامه در نظرسنجی دیگری در ماه می دریافته‌است که درخواست جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» برای «قطع بودجه پلیس» حامیان کمتری پیدا کرده‌است و فقط ۱۸ درصد پاسخ‌دهندگان از آن حمایت کردند.

این قضایا همزمان با بحث و جدل‌ها پیرامون پاتریس کالرز پیش آمده‌است؛ او یکی از موسسان این تشکیلات بود که پس از انتشار یک سری گزارش‌ها درباره املاک و دارایی‌هایش استعفا داد. به دنبال انتشار این گزارشات در ماه گذشته، او اصرار داشت که از هیچ کدام از وجوه اهدا شده به این جنبش استفاده شخصی نکرده‌است.

پاتریس کالرز که به گفته خودش یک «مارکسیست کارکشته» است، هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با حمایت افراد زیرک، با تجربه و متعهد از این تشکیلات در طی این دوران گذار، من مطمئن خواهم بود که «سازمان جهانی جان سیاه‌پوستان مهم است»، در دست افراد خوبی قرار خواهد گرفت. مرام این سازمان همان قبلی یعنی ریشه‌کن کردن برتری سفیدپوست‌ها و ایجاد نهادهای امیدبخش باقی خواهد ماند».

کالرز به آسوشیتدپرس گفت که جدایی او از یک سال پیش برنامه‌ریزی شده بود و ربطی به گزارشات مرتبط به دارایی‌ها یا چندین خانه او نداشته‌است. به ادعای او «حملات جناح راست» شخصیت او را بدنام کرده‌است.

مطالب دیگر:

ترامپ: بایدن با سیاست‌های ناموفق مرزی در حال نابودی کشور ماست

شکایت ۱۱۷ کارمند از بیمارستان به‌‌علت الزامی کردن واکسن کووید۱۹

بیش از دویست نماینده جمهوری‌خواه، خواستار تحقیق درباره منشأ اصلی کووید۱۹ شدند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی