logo_eet

یک گروه تحقیقاتی می‌گویند حزب کمونیست چین از کووید۱۹ برای «جنگ بیولوژیکی» استفاده کرده‌ است

جنگ بیولوژیکی حزب کمونیست چین از طریق کووید۱۹ چیزی است که یک گروه تحقیقاتی در آمریکا آن را تصدیق کرده‌اند شامل چندین ژنرال، متخصص پزشکی و
نگهبانان امنیتی در 11 مه 2022 در پکن در یک منطقه مسکونی تحت قرنطینه هستند. (Noel Celis/AFP via Getty Images)

بر اساس گزارش جدیدی از ۹ کارشناس مرکز سیاست امنیتی (CSP) در واشنگتن، حزب کمونیست چین از کووید۱۹ برای «جنگ بیولوژیکی» استفاده کرده‌ است.

چندین ژنرال، متخصص پزشکی و کارشناس سیاست خارجی از جمله پیت هوکسترا، رئیس سابق کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، ویلیام جری بویکین، ژنرال بازنشسته ارتش و یکی از معاون سابق وزارت دفاع، در این گزارش مشارکت داشته‌اند که در قالب کتابی در سایت آمازون در دسترس است.

این گزارش با عنوان «حزب کمونیست چین در حال جنگ با آمریکا است»، تأکید دارد هیچ مدرکی وجود ندارد که کووید۱۹ ویروسی طبیعی باشد و استدلال می‌کند شواهد قابل‌توجهی وجود دارند که از یک آزمایشگاه تسلیحات بیولوژیکی دولتی در چین آمده است. نویسندگان معتقدند چین با متوقف نکردن پروازهای بین‌المللی در زمانی که سفرهای داخلی چین لغو شده بودند، عمداً به ویروس اجازه داده در سرتاسر جهان منتشر شود.

مرکز سیاست امنیتی این گزارش خود را «یک اقدام تحلیلی موازی» می‌داند «که نتیجه‌گیری‌های مدیر اطلاعات ملی در سپتامبر ۲۰۲۱ را به چالش می‌کشد.»

جنگ از طریق بیماری واگیردار

گرچه کارشناسان اطلاعاتی ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ به این نتیجه رسیدند که ممکن است هرگز نتوان منشاء واقعی کووید۱۹ را شناسایی کرد، کارشناسان مرکز سیاست امنیتی این تقصیر را دقیقاً متوجه چین می‌دانند.

در این گزارش آمده است: «بیشتر شواهد نشان می‌دهند که سارس‌کووید۲ در آزمایشگاه ساخته شده است. در هر صورت، پکن با نیتی مرگ‌بار بیماری را به خارج از مرزهای چین سرایت داد.»

این گزارش برای اثبات این مدعا به ویژگی‌های ژنتیکی کووید۱۹ اشاره می‌کند که در ویروس‌های طبیعی یافت نمی‌شوند. و به این نکته اشاره می‌کند که ارتش چین برنامه‌ای برای جنگ بیولوژیکی دارد.

در نهایت، تأکید می‌کند که رژیم چین سفرهای داخلی را محدود کرده بود که کووید۱۹ سرایت نکند اما مرزهای بین‌المللی خود را باز نگه داشته بود. در همان زمان، اقدام به خرید تجهیزات محافظ شخصی از سرتاسر جهان کرد.

در این گزارش آمده است که حتی اگر انتشار اولیه ویروس تصادفی بوده باشد، سرایت آن به سرتاسر جهان عامدانه بوده است. احتمالاً انگیزه‌شان این بوده که اطمینان حاصل کنند این ویروس بقیه جهان را نیز به اندازه چین از نظر اقتصادی عقب نگه می‌دارد.

در این گزارش آمده است که رژیم شی جین‌پینگ، رهبر چین «به وضوح نیاز داشت اطمینان حاصل کند فقط چین از محرومیت‌های اقتصادی رنج نبرد که دشمنانش به ویژه ایالات‌متحده از این وضعیت سود ببرند. بنابراین، اقدام به گسترش فعالانه ویروس، به عنوان جنگ‌افزاری اقتصادی، کرد. و کمونیست‌های چین با کینه‌توزی اقدام به این کار کردند.»

بر اساس این گزارش، حزب کمونیست چین تلاش کرد تا سیاست‌های قرنطینه‌ای خود برای مقابله با کووید ۱۹ را در سراسر جهان ترویج کند تا بتواند از همه‌گیری به نفع خود استفاده کند. آسیبی که این اقدامات به اقتصاد ایالات متحده وارد کرد، حزب کمونیست چین را جلو انداخت.

در این گزارش آمده است: «حزب کمونیست چین یکی از ذی‌نفعان اصلی چنین آسیب‌های اقتصادی خواهد بود.»

سلاح‌های برگزیده

به‌علاوه، در این گزارش آمده است که رژیم چین سابقه جنگ بیولوژیکی دارد. بر اساس این گزارش، در اوایل دهه ۱۹۹۰، ژنرال چی هائوتیان در رابطه با برنامه تسلیحات بیولوژیکی چین گفت این کشور باید به دنبال کاهش جمعیت ایالات‌متحده از طریق سلاح‌های غیرمخرب باشد تا چین بتواند آن را تصرف کند. اما چین این طرح را مخفی نگه داشت.

چی گفت: «اکنون زمان جدایی آشکار از [آمریکا] نیست. اصلاحات و گشایش ما نسبت به جهان بیرون هنوز هم متکی به سرمایه و فناوری آنان است.»

در این گزارش آمده است که سلاح‌های بیولوژیکی می‌توانند ابزار چین برای سلطه بر جهان باشد. مجلات نظامی چین آشکارا مقالاتی در مورد جنگ‌های بیولوژیکی هدفمند ژنتیکی منتشر کرده‌اند. چین اطلاعات ژنتیکی خارجی‌ها را جمع‌آوری می‌کند و از طرف دیگر، از مشخصات ژنتیکی مردم چین مراقبت می‌کند.

در این گزارش آمده است: «اگر دانشمندان چینی موفق به طراحی عوامل بیماری‌زایی شوند که فقط خارجی‌ها را هدف قرار می‌دهند، ویروس یا میکروب بعدی چین می‌تواند پایانی بر جوامع غیرچینی باشد.»

هم‌چنین آمده است: «شی اولین قدرتی خواهد بود که سلاحی در اختیار دارد که حکومت چین را در سراسر جهان ممکن می‌سازد.»

بر اساس این گزارش تلفات کووید۱۹ خارج از چین باید «قربانیان قتل» دانسته شوند.

این مقاله چند نتیجه‌گیری دارد، از جمله این‌که حزب کمونیست چین و هر که با آن تبانی کرده است باید در قبال نتایج همه‌گیری پاسخگو باشند؛ دولت نباید دستورالعمل‌های واکسیناسیون اجباری را بر اقشار آسیب‌پذیر تحمیل کند؛ ایالات‌متحده باید ابزارهای بازدارنده‌ای را علیه سلاح‌های بیولوژیکی چین تدارک ببیند و اقدامات بهداشت عمومی آینده نباید از توصیه‌های قرنطینه‌ای تمامیت‌خواهانه چین پیروی کند.

هرگز نباید اجازه دهیم که آزادی‌های قانون اساسی ما به بهانه وضعیت اضطراری بهداشت عمومی سلب شوند، به ویژه آن‌که به اصرار قدرت‌های خارجی باشد چه رسد به دشمن قسم‌خورده ما.

مطالب دیگر:

دیدگاه: آیا آمریکا باید نگران ظهور یک ارز ذخیره‌ای جدید باشد؟

دکتر رابرت ملون: واکسن‌های کووید۱۹ سیستم ایمنی را مختل می‌کند و منجر به تشدید بیماری می‌شود

ترامپ به گزارش‌ها مبنی براینکه اف‌بی‌آی در مارالاگو به‌دنبال اسناد هسته‌ای بوده، واکنش نشان داد

اخبار مرتبط