logo_eet

دیدگاه: جنگ بر سر قانون اساسی باعث دوقطبی شدن کشور می‌شود

(Wynn Pointaux/Pixabay)
(Wynn Pointaux/Pixabay)

طبق گفته راجر ال سیمون، بنیانگذار پی جی مدیا و تحلیلگر ارشد سیاسی اپک تایمز، جنگ بر سر قانون اساسی باعث شده است که اختلافات در ایالات متحده به سطح «بسیار ناخوشایندی» برسد.

سیمون به جوشا فیلیپ، مجریی برنامه «کراس روود» تلویزیون اپک گفت: «اکنون، بر سر قانون اساسی با هم نزاع داریم. این قضیه می‌تواند زمینه نفاق بزرگی را ایجاد کند. فکر می‌کنم که اختلافات واقعا به سطح ناخوشایندی رسیده‌اند. اتفاقاتی که رخ می‌دهند، شبیه رینگ خونی هستند. این‌ها برای منی که سن و سالی از من گذشته، بسیار نگران‌کننده است. من بسیار نگران نسل‌های آینده هستم.»

سیمون به این نکته هم اشاره کرد که دخترش به زودی وارد ۲۳ سالگی خواهد شد و جهانی که قرار است در آن زندگی کند، از زمین تا آسمان با دنیای ۵۰ سال پیش – یا حتی ۳۰ یا ۴۰ سال پیش – تفاوت دارد.

سیمون در ادامه گفت: «من فکر می‌کنم انگار دو کشور در ایالات متحده داریم.»

با این وجود، طبق پیش‌بینی سیمون، احتمالاً نتایج بازرسی‌های انجام‌شده از آرای مأخوذه شهرستان ماریکوپای ایالت آریزونا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ «شکاف شدیدتری» به وجود خواهد آورد.

انتظار می‌رود گزارش نهایی بررسی مجدد آرای مأخوذه در ماریکوپا که از ۲۳ آوریل آغاز شد، تا ماه اوت ادامه داشته باشد.

دموکرات‌ها تا حد زیادی با بازرسی آرا مخالف‌اند. وزارت دادگستری در نامه‌ای به سناتور آریزونایی، کارن فان، نسبت به بازرسی‌ها ابراز نگرانی کرده است. این حرکت از جانب جمهوری‌خواهان برای اقدامی در زمینه جلوگیری از بازرسی آرای مأخوذه مورد انتقاد قرار گرفت.

سیمون گفت: «اگر تقلبی به اثبات برسد، مطمئناً کسی باور نخواهد کرد. در مرحله بعدی، چپ‌گرایان که قدرت و رسانه‌های جریان اصلی را در اختیار دارند، همه چیز را انکار خواهند کرد. آن‌ها دنبال راهی برای بی‌اعتبار کردن نتایج خواهند بود و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.»

سیمون افزود: «از طرف دیگر، آن ۷۵ میلیون نفر از طرفداران ترامپ، برای احیای آرای ازدست‌رفته‌شان به پا خواهند خواست و تفکری کاملاً مخالف جریان اول خواهند داشت. پس، شاهد نفاق بی‌سابقه‌ای خواهیم بود که غیر قابل اجتناب است.»

سیمون بر این باور بود که نمی‌توان دقیقاً پیش‌بینی کرد چه اتفاقی رخ خواهد داد، زیرا نه وزارت دادگستری و نه دیوان عالی تمایلی به حل این مشکل ندارند.

به اعتقاد سیمون، شرکت‌های غول فناوری یا همان بیگ تک و سیستم آموزشی نیز «به طرز وحشتناکی» روند آزادی بیان را سرکوب می‌کنند که منجر به عمیق‌تر شدن شکاف یادشده می‌شود.

سیمون گفت: «من از دو مدرسه آیوی لیگ فارغ‌التحصیل شدم و دیگر آن‌ها را نمی‌شناسم. این مدارس اکنون تبدیل به نوعی «مؤسسه وُوک» شده‌اند. قبلاً هر حرفی می‌خواستید، در این مدارس می‌زدید، اما اکنون، شرایط تغییر پیدا کرده است.»

سیمون فارغ‌التحصیل از کالج دارتموث و دانشگاه ییل است.

او به این نکته اشاره داشت که بیگ تک، نظام کمونیستی چین را «کارآمدتر از دموکراسی» می‌دانند.

او خاطرنشان کرد گوگل قبلاً در تلاش بود تا یک موتور جست‌وجوی سانسورشده را برای رژیم چین ایجاد کند. این پروژه «سنجاقک» نام داشت.

سیمون ادامه داد: «نبرد واقعی در بازشماری آرای انتخابات رخ خواهد داد. این بازشماری مشخص خواهد کرد آیا کشور ما به قانون اساسی باز می‌گردد یا مسیر چین را در پیش می‌گیرد. چون خیلی‌ها مثل همین بیگ تک، مدت‌ها پیش به نفع چین رأی دادند.»

با این حال، سیمون با اشاره به جنبش‌های مردمی جهت بازگشت به مسیر قانون اساسی، همه چیز را نابود و ازهم‌گسیخته نمی‌دید.

نوشته: راجر ال سیمون، بنیانگذار پی جی مدیا و تحلیلگر ارشد سیاسی اپک تایمز

مطالب دیگر:

افزایش عوارض التهاب عضلات قلب و اختلال قاعدگی پس از تزریق واکسن کووید۱۹

ترامپ دومین گردهمایی خود را پس از خروج از کاخ سفید برگزار خواهد کرد

بایدن «سرکوب رو به تشدید» تحمیلی از جانب  رژیم چین در هنگ کنگ را محکوم می‌کند

اخبار مرتبط