logo_eet

ساکن بریتانیا: جهان نیاز به حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری دارد

جهان نیاز به حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری دارد فالون دافا، مدیتیشنی باستانی برای پالایش بدن و ذهن که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند
(Courtesy of Amy Isabelle Duncan)

وقتی دولت انگلیس سیاست محدودیت‌های اجتماعی مربوط به پاندمی ویروس کرونا را لغو کرد، تمرین‌کنندگان فالون دافا در کورن وال، یکی از ایالت‌های جنوب غربی انگلیس، فعالیت‌هایشان را در فضای باز از سر گرفتند. آنها علاوه‌بر انجام تمرینات باهم در موراب گاردنز در شهر پنزانس، با رهگذران درباره فالون دافا نیز صحبت می‌کنند و این امکان را برای مردم فراهم می‌کنند تا بدانند که این تمرین چگونه در چین مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

مکان تمرین گروهی در جامعه

موراب گاردنز باغی شهری است که از سال ۱۸۸۹ برای بازدید عموم آزاد است. در سال ۲۰۰۷، تمرین‌کنندگان فالون دافا شروع به انجام تمرینات در آنجا و معرفی این تمرین به جامعه کردند. پس از اینکه دولت انگلیس سیاست محدودیت‌های اجتماعی را در ۱۳مه لغو کرد و اجازه فعالیت در فضای باز را داد، یوکاری و رز برای انجام تمرین گروهی به پارک بازگشتند. آنها همچنین هر شنبه و یکشنبه از ساعت ۸ تا ۹ صبح، کلاس‌های فالون دافا را به‌صورت رایگان برگزار می‌کنند.

تمرین‌کنندگان محلی یوکاری و ترووِر این تمرینات را در موراب گاردنز انجام می‌دهند.
جهان نیاز به حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری دارد فالون دافا، مدیتیشنی باستانی برای پالایش بدن و ذهن که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند
یوکاری و رز (راست) تمرینات فالون دافا را در موراب گاردنز انجام می‌دهند.

به گفته رز، در‌نتیجه سیاست ماندن در خانه در طول پاندمی ویروس کرونا، مردم اکنون علاقه بیشتری به یادگیری تمرینات فالون دافا دارند. چند رهگذر اطلاعاتی درباره فالون دافا به دست آوردند و درباره آزار و اذیت در چین سؤال کردند.

فراخوان برای پایان‌دادن به آزار و شکنجه

در ماه ژوئیه، دریک توماس، عضو پارلمان انگلیس در سنت ایوز، به ۶۰۰ عضو دیگر اتحادیه بین‌پارلمانی درباره چین پیوست تا بیانیه مشترکی را در محکومیت نقض شدید حقوق‌بشر علیه تمرین‌کنندگان فالون دافا در چین صادر کند. این اتحادیه (IPAC) یک گروه بین‌المللی متشکل از قانون‌گذارانی از بیش از ده کشور دموکراتیک، ازجمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، استرالیا، ژاپن، آلمان و فرانسه است.

در بخشی از بیانیه آمده است: «بیست و یک سال پیش حزب کمونیست چین کمپین آزار و شکنجه علیه تمرین‌کنندگان فالون گونگ را آغاز کرد. [این کمپین] منجر به زندانی‌شدن صدهاهزار نفر از تمرین‌کنندگان آن شده است، که تحت شدیدترین شکل‌های شکنجه قرار گرفته‌اند.»

بیشتر بخوانید: بیست‌ویک سال ایستادگی فالون‌گونگ در برابر آزار و شکنجه: عهد و پیمان به وجدان انسانی

در این بیانیه همچنین به برداشت اجباری اعضای بدن از تمرین‌کنندگان زنده در چین اشاره شده است: «شواهد برداشت اجباری اعضای بدن در چین ۱۵ سال پیش پدیدار شد و یک پروژه حقوقی مستقل و دقیق یعنی محکمه چین، سال گذشته به دلایلی منطقی فراتر از شک و تردید دست یافت مبنی‌بر اینکه این عمل در سطح گسترده، تحت حمایت دولت و به‌طور نظام‌مند انجام شده است.» در این بیانیه از جهانیان خواسته شده است تا به‌پا خیزند و برای پایان‌دادن به این سرکوب صدای‌شان را بلند کنند.

یوکاری گفت که در ماه ژوئن با آقای توماس درباره این بیانیه تماس گرفته و فالون دافا را برایش توضیح داده است. توماس به‌سرعت با صدور بیانیه‌ای امضاءشده  به او پاسخ داد و از تمرین‌کنندگان به‌خاطر کمک به آنها در جامعه تشکر کرد.

ارزش‌های جهانی

شیلا، که در دانشگاهی در لندن کار می‌کند، در ۱۲ژوئیه به پارک آمد و تحت‌تأثیر مدیتیشن‌های مسالمت‌آمیز قرار گرفت، حرکات را آموخت. او گفت: «این تمرینات مرا آرام می‌کند، آنها واقعاً فوق‌العاده هستند.»

جهان نیاز به حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری دارد فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند
شیلا (چپ) تمرین دوم را می‌آموزد.

شیلا با دیدن تمرین‌کنندگان در مقابل سفارت چین در لندن که درباره آزار و اذیت اطلاع‌رسانی می‌کردند، معتقد است که اصول حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری فالون دافا بیانگر ارزش‌های جهانی هستند. او گفت که این آزار و شکنجه تهدیدی برای بشریت است.

دبرا از نیولین در کُرن‌وال قبلاً با یوکاری در سانکرین بیکن، یک مکان باستان‌شناسی عصر مفرغ، ملاقات کرده بود. او خوشحال شد که درباره فالون دافا اطلاعات بیشتر کسب کرد و گفت: «جهان به حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری نیاز دارد.»

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

کانادا: تور اتومبیل، چینی‌ها را به خروج از حزب کمونیست چین ترغیب می‌کند

بقایای اجساد زندانیان در محصولات چینی آرایشی حاوی کلاژن

«رأی‌دهندگان خجالتی»، نتیجه نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات آمریکا را به چالش می‌کشند

اخبار مرتبط