Search
Asset 2

جوایزی متعدد برای مستندی درباره: شکافتن بدن زندانیان زنده عقیدتی برای فروش اعضای بدن در چین

مستندی درباره برداشت اعضای بدن زندانیان عقیدتی در چین
(harvestedalive.com)
مستندی درباره برداشت اعضای بدن زندانیان عقیدتی در چین
(harvestedalive.com)

شکافتن بدن زندانیان عقیدتی در چین و برداشتن اعضای بدنشان در حالی که هنوز زنده هستند، جنایتی هولناک است که سال‌‏هاست دولت چین در مقیاسی وسیع به اجرا گذاشته است.

فیلمسازانی که این موضوع را که پیش‌‏تر خیلی‌‏ها به آن باور نداشتند در عمل به نمایش در آوردند. با محققان، شاهدان عینی، پزشکان و سیاستمداران مصاحبه کردند و مستندی متقاعد کننده در خصوص برداشت اجباری اعضای بدن در چین، تهیه کردند.

از آن زمان میلیون‌‏ها نفر در سراسر جهان با دیدن این مستند از برداشت اجباری اعضای بدن ده‌‏ها هزار نفر از مسلمانان اویغور، تبتی‌‏ها، زندانیان مسیحی و تمرین کنندگان فالون گونگ توسط حزب کمونیست چین آگاه شده‌‏اند. روایتی که جوایز متعددی را کسب کرده است. از جمله جایزه معتبر «جورج فاستر پیبادی».

«برداشت زنده اعضای بدن: ده سال تحقیق»، عنوان آخرین مستند درباره برداشت اجباری اعضای بدن است که ژانویه ۲۰۱۷ موفق به دریافت جایزه «بهترین فیلم مستند بین المللی هالیوود» در بخش مستند خارجی گردید.

فیلم برداشت زنده اعضای بدن، مستندی به زبان چینی است که کمپانی Deerpark در نوامبر ۲۰۱۶ تولید کرد. این فیلم برگرفته از تحقیقات سازمان جهانی بررسی آزار و شکنجه فالون گونگ (WOLPFG) است.

«وانگ جیان»، رئیس این سازمان و پزشک سابق نیروی هوایی ارتش چین در این مستند می‌‏گوید که از شنیدن آن شوکه شده بود و وقتی اولین بار در سال ۲۰۰۶ موضوع برداشت اجباری اعضا بدن را از زبان همسر یک پزشک چینی شنید برایش قابل باور نبود. وی گفت: «این جنایت در مقیاسی وسیع و خیلی جدی بود. باور کردنی نبود.»

وانگ پس از گفتگو با اعضای WOLPFG تصمیم گرفت که فوراً تحقیقات در این خصوص را با خردمندی و بدون نتیجه گیری از نظرات آنها آغاز کند.

در طی ۱۰ سال وانگ و سایر اعضا از تحقیقات خود از بیمارستان‌‏ها، وب سایت‌‏های دولتی و گزارشات رسانه‌‏ها شواهدی از برداشت اعضای بدن بدست آوردند. آن ها همچنین مکالمات ضبط شده محرمانه‌‏ای با بیمارستان‌‏های چینی، پزشکان قضات و مقامات رده بالای دولت و ارتش چین جمع آوری کردند.

طی تماس تلفنی با بیمارستان‌‏های چین برخی از پزشکان آشکارا اعلام کردند که موجودیِ اعضای بدن از تمرین کنندگان فالون‌‏گونگ دارند که اعضای بدن سالمی دارند.

«بای شوجانگ»، افسر سابق بهداشت ارتش چین، در مکالمه‌‏ای ضبط شده اعتراف کرد که «جیانگ زمین»، رهبر سابق حزب کمونیست چین دستور برداشت اعضای بدن تمرین کنندگان فالون گونگ را صادر کرد.

در این مستند فردی در یکی از مکالمات ضبط شده می‌‏گوید: «در آن زمان جیانگ فرمانده بود. فرمان شروع برداشت اعضای داده شد.»  WOLPFG اظهار کرده که این صدای بای است.

تمرین کنندگان روش معنوی فالون گونگ که یک تمرین مدیتیشن سنتی چینی است و شامل تمرینات فیزیکی و آموزه‌‏هایی بر اساس اصول «حقیقت، نیکخواهی و بردباری» است و از سال ۱۹۹۹ به دستور جیانگ زمین هدف آزار و شکنجه حزب کمونیست چین قرار گرفت.

به گفته محققان برداشت اعضای بدن، تمرین کنندگان در داخل بازداشتگاه‌‏ها و اردوگاه‌‏های کار اجباری به طور منظم تحت آزمایش خون و قرنیه قرار می‌‏گیرند و کار را برای رژیم چین جهت فراهم کردن اعضای بدن برای متقاضیان و کشتن تمرین کنندگان آسان می‌‏کند.

محققان می‌‏گویند : کشتار تمرین کنندگان فالون گونگ برای درآوردن اعضای بدنشان همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی