Search
Asset 2

ادعای ترامپ در خصوص توقف شمارش آرای انتخابات سنای جورجیا

جورجیا ادعای ترامپ در خصوص توقف شمارش آرای انتخابات سنا ناوارو در این گزارش گفت «چنین افزایشی می‌تواند نشانگر شمارش آرای تقلبی باشد.»
(Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

در حالی که مقامات انتخاباتی جورجیا سه شنبه شب از وقفه در شمارش آرا در شهرستان چاتهام خبر دادند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که «تخلیه رای دهندگان» به طور قابل توجهی در خصوص کاندیداهای حزب جمهوری‌‏خواه، یعنی کلی لوفلر و دیوید پردو در دور دوم سنا رخ داده است.

تام ماهونی، رئیس هیئت انتخابات شهرستان چاتهام، سه شنبه شب گفت که کارکنان انتخابات که در حال پردازش آرای غیابی بودند، برای شب به خانه فرستاده شده‌اند و صبح روز بعد برمی‌‏گردند.

کارکنان انتخابات در شهرستان فولتون نیز صبح شمارش آرا را از سر می‌گیرند، در حالی که یک مسئله فنی گزارش شده که باعث تاخیر در شمارش آرای شهرستان دیکلب شده است، به این معنی که حدود ۱۹ هزار برگه به ​​صورت دستی اسکن می‌شود تا جدول بندی شده و به تعداد کل آرا اضافه شود.

ترامپ در توئیتی پاسخ به این خبر گفت «به نظر می‌‏رسد آنها در حال ایجاد «تخلیه رای دهندگان» به طوری قابل توجه علیه نامزدهای جمهوری‌‏خواه هستند. منتظریم ببینیم به چه تعداد رای احتیاج دارند؟» در توییتی دیگر نیز گفت «به طور تصادفی ۴ هزار رای دیگر از شهرستان فولتون پیدا شد. برویم آنجا!»

کیلی مک کنی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید نیز گفت «چرا آنها شمارش آرا را در شهرستان دموکرات چاتهام، در جورجیا متوقف کرده‎اند؟ این کارشان آشنا به نظر می‌رسد!»

اندکی پس از آن، گابریل استرلینگ، مدیر اجرایی سیستم‌های رأی گیری برای دفتر وزیر داخلی جورجیا ادعاهای سورفتار در خصوص ایالات چرخشی را نپذیرفتو گفت که شمارش متوقف نشد.

انتخابات دور دوم جورجیا تعیین می کند که کدام حزب سنا را کنترل کند. لوفلر با رافائل وارنوک رقابت می‌‏کند، در حالی که پردو، با جان اوسوف روبرو است. وارنوک و اوسوف هر دو دموکرات هستند.

اوایل روز چهارشنبه، زمانی که خیلی زود بود که بتوان نتیجه را دانست، وارنوک سخنرانی پیروزی را ارائه داد و گفت «او ثابت کرده است که با امید، تلاش سخت و مردمی که در کنار ما هستند، همه چیز ممکن است.»

لوفلر به هواداران خود گفت که هنوز راهی برای پیروزی وجود دارد و افزود ما در این انتخابات پیروز خواهیم شد.

اظهارات ترامپ مبنی بر «تخلیه رای دهندگان» در این ایالت پیام روز ۲۳ دسامبر را تکرار می‌کند، که در آن او از آمریکایی‌‏ها خواست «جلوی سرقت انتخابات ریاست جمهوری» را بگیرند

ماه گذشته وی در بیانیه‌ای ویدئویی خطاب به ملت خاطرنشان کرد که چگونه در شب سوم نوامبر، در ایالت‌های چرخشی از جمله میشیگان، ویسکانسین، جورجیا و پنسیلوانیا پیشرو بود، با این حال، شمارش آرا به طور ناگهانی در ساعات اولیه روز بعد متوقف شد و یک سری «تخلیه گسترده و از نظر آماری غیر قابل تصور» در نیمه شب نتایج را تغییر داد.

وی گفت «این توده‌های یک طرفه بسیار مسخره کاملاً معجزه آسای آرا، به اندازه‌ای بود که جو بایدن را به کاندیدای برتر در تمام ایالت‌های اصلی تبدیل کند. این ناهنجاری‌های آشکار فقط نوک کوه یخ است.»

در همین حال، بر اساس گزارشی از پیتر ناوارو، مشاور کاخ سفید، تجزیه و تحلیل انجام شده به طور علنی اطلاعات مربوط به روز انتخابات و اختلاف آرا را نشان داد که آرای بایدن نسبت به ترامپ به طور غیرمعمول بالا بود.» ناوارو در این گزارش گفت «چنین افزایشی می‌تواند نشانگر شمارش آرای تقلبی باشد.»

مطالب دیگر:

ترامپ از پنس خواست تا نتایج آرای الکترال ایالت‌های مورد مناقشه را به مجلس قانونگذاری ایالت‌ها بازگرداند

هیات تحریریه اپک تایمز: سال ۲۰۲۱ در کنارتان خواهیم ایستاد

وزیر امور خارجه پمپئو: چهره واقعی حزب کمونیست چین فاش شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی