Asset 2

رای قاضی ایالت جورجیا به بررسی مجدد آرای غیابی شهرستان فولتون

جورجیا روز جمعه یکی از قضات ایالت جورجیا دستور داد آرای غیابی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از حالت محرمانه خارج شوند. سال گذشته گروهی از
(Tami Chappell /AFP via Getty Images)

روز جمعه یکی از قضات ایالت جورجیا دستور داد آرای غیابی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از حالت محرمانه خارج شوند.

برایان آمِرو، قاضی دادگاه عالی شهرستان هِنری در جلسه نهایی دادرسی گفت دادخواهان پرونده جاری مذبور هم‌اکنون می‌توانند به محل نگهداری آرای شهرستان فولتون مراجعه کنند.

آمرو قصد دارد به زودی حکمی را در زمینه قوانین پیرامون پروسه بررسی و بازرسی آرا صادر کند که توسط کارمندان شهر و تحت نظارت دادخواهان و کارشناسان مد نظرشان انجام خواهد شد.

سال گذشته گروهی از رای‌دهندگان دادخواستی را برای بازرسی قضایی آرای پستی انتخابات ۲۰۲۰ به دادگاه ارائه کردند. دادخواست مذبور مدعی بود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ وقایع غیرعادی متعددی از جمله افزایشی غیرعادی در آرای نامزد دموکرات، جو بایدن و کاهشی غیرعادی در آرای نامزد جمهوری‌خواه، دونالد ترامپ روی داده است.

آمرو در ماه مارس به دادخواهان اجازه داد به تصاویر اسکن‌شده آرا دسترسی داشته باشند اما وکلای دادخواهان در دادگاه مدعی شدند کیفیت این تصاویر (۲۰۰ نقطه در اینچ) برای انجام صحیح روند تجزیه و تحلیل بسیار پایین است.

دادخواهان درخواست کردند تصاویری با کیفیت ۶۰۰ نقطه در اینچ یا بهتر و دسترسی مستقیم به برگه‌های رای در اختیارشان گذاشته شود.

دیوید سایِر، کارشناس قضایی، در دادگاه به نفع دادخواهان شهادت داد. سایر گفت میان تعداد آرایی که توسط نرم‌افزار شرکت دومینیون دریافت شده و تعداد آرایی که به گفته دفتر بِرَد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه ایالت جورجیا در ممیزی محدودکننده ریسک بررسی شده‌اند مغایرت‌هایی را مشاهده کرده است.

سایر به قاضی گفت دسترسی مستقیم به برگه‌های رای بهترین گزینه ممکن است چون «این آرا، مدرک اصلی هستند و مدرک اصلی، بهترین مدرک است».

وکلای شهرستان فولتون و کریس کار، دادستان کل جمهوری‌خواه ایالت جورجیا نیز مدعی شدند بررسی آرا توسط دادخواهان در غیاب کارمندان شهر، خلاف قانون فدرال است. آن‌ها همچنین گفتند «انجام ممیزی توسط شهروندان» در قانون این ایالت نیامده است. آنان در ادامه افزودند در صورتی که قاضی با انجام این ممیزی موافقت کند، خودِ او باید تیم ممیزان را انتخاب کند یا به طرفین دعوی اجازه دهد درباره انتخاب شرکت انجام‌دهنده ممیزی با یکدیگر به توافق برسند.

آمرو به آنان اطمینان خاطر داد که او نیز تا حدود زیادی بر همین عقیده است.

آمرو گفت: «به هیچ‌وجه قصد ندارم آرا را به کسی جز منشی یا مقامات شهر تحویل دهم».

اما او با این ادعا که دادخواهان اجازه دسترسی به عکس‌های با کیفیت‌تر یا بررسی مستقیم آرا را ندارند مخالفت کرد.

آمرو گفت: «به نظر می‌رسد آنان اختیار و حق انجام این کار را دارند.

در هیچ جایی از پرونده ندیدم کسی به هر دلیلی درخواستی برای مختومه اعلام کردن پرونده مطرح کرده باشد و با در نظر گرفتن تمام موارد و تحت قانون ایالتی، این پرونده یک پرونده مدنی به شمار می‌آید که در آن برخی شواهد و مدارک ارائه شده است».

طرفین دعوی قرار است روز ۲۸ می در محل نگهداری آرا فولتون با یکدیگر دیدار کنند.

دفتر رافنسپرگر و مقامات شهر به درخواست برای اظهار نظر فوری پاسخ ندادند. از دفتر رافنسپرگر که ماه گذشته از قاضی خواسته بود دسترسی مستقیم به برگه‌های رای را در اختیار دادخواهان نگذارد نیز در جلسه هفته آینده یک نماینده حضور خواهد داشت.

مطالب دیگر:

چرا سیاست‌های اقلیمی تا این اندازه برای سیاست‌مداران چپ‌گرا مهم است؟ (بخش ۲)

نگرانی معترض چینی بازداشت‌شده در دوبی از تحویل داده شدن به رژیم چین

رهبر چین با استفاده از شبکه‌ای از موسسات که به تعلیم «طرز فکر شی جین‌پینگ» می‌پردازند سلطه خود را گسترش می‌دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی