Search
Asset 2

نماینده جورجیا در مجلس: مشکلاتی جدی در انتخابات این ایالت وجود دارد

جورجیا نماینده در مجلس: مشکلاتی جدی در انتخابات این ایالت وجود دارد برایان كمپ، فرماندار جورجیا، روز جمعه طی یك كنفرانس مطبوعاتی از عالی ترین
نماینده مجلس آمریکا، جودی هیس از جورجیا،  (Bill Clark-Pool/Getty Images)

نماینده مجلس آمریکا، جودی هایس از جورجیا، روز یکشنبه گفت که معتقد است در انتخابات جورجیا مشکلات بسیار جدی وجود دارد. این در حالی است که این ایالت آماده شده است تا شمارش مجدد آرا را در صبح سه شنبه آغاز کند.

این عضو کمیته نظارت مجلس، در مصاحبه با نیوزمکس، گفت که در حالی که او از دومین شمارش آرا در ایالت حمایت می‌کند، معتقد است که سیدنی پاول، از وکلای ترامپ ادعاهای بسیار عجیبی در مورد تقلب در انتخابات طرح کرده است.

وی افزود اگر او مدارکی را داشته باشد که برای شروع به کار خود لازم است، خوب است. آنها می‌خواهند بدانند که آیا تقلبی واقعی وجود دارد یا خیر، اجازه دهید آن را ببینیم و با آن مقابله کنیم.

یک روز پیش از آن، پاول گفت که برخی از مقامات انتخاباتی درگیر یک طرح پرداخت پول به یک تولیدکننده برجسته نرم‌افزار رأی‌گیری بوده‌اند.

پاول به نیوزمکس گفت «ما شواهد زیادی به دست آورده‌ایم. خیلی زیاد است، سخت است که همه چیز را جمع و جور کنیم.» پاول گفت که الگوریتم‌های سیستم رأی دادن ۳۵ هزار رأی اضافی را به دموکرات‌ها داده است. به طوری که آرای جو بایدن ۱.۲۵ بار وزن اضافی گرفت، در حالی که آرای ترامپ، ۰.۷۵ مرتبه تحلیل رفت.

وزیر امور داخلی جورجیا برد رافنسپرگر گفته است که در این خصوص مواردی از کلاهبرداری یا بی‌نظمی در این ایالت وجود ندارد.

شرکت دومینیون، که متولی نرم‌افزار رأی‌گیری است، در چندین بیانیه خطاب به اپک‌تایمز ادعاهای دستکاری در انتخابات و تقلب در آرای رای دهندگان را به طور کامل رد کرده است.

 تیم ترامپ در کنفرانس‌های مطبوعاتی و مصاحبه‌های اخیر خود، مکرراً به «دروغ های شرکت دومینیون» اشاره کرده‌اند.

سناتور هایس می‌گوید «من فکر می کنم اکثر مردم کشور در واقع چنین احساسی دارند. آنها انتخاباتی عادلانه و صادقانه می‌‏خواهند، و مایلند هم‌اکنون وقت گذاشته شود برای اینکه تیم ترامپ این نوع ادعاها را ثابت کند، اما هنگامی که به طور بالقوه اتهاماتی وجود دارد، ولی مدارکی برای پشتیبانی وجود نداشته باشد، این مشکل ساز می‌شود.»

وی افزود «در انتخابات جورجیا مشکلات بسیار جدی وجود داشته است و ما نیاز به بازشماری مجدد داریم.» بازشماری دوم جورجیا از ساعت ۹ صبح ۲۴ نوامبر آغاز شده است و باید تا نیمه شب ۲ دسامبر به پایان برسد.

کمپین انتخاباتی ترامپ روز شنبه دادخواستی را برای دومین شمارش مجدد ارائه داد. آنها معتقد هستند که در بازشماری باید امضاهای رأی دهندگان تطبیق داده شود، و بازشماری قبلی بدون این تطبیق بوده و ارزش ندارد.

در خصوص ادعای تقلب، و سرقت آرای ترامپ در این ایالت، بیش از دوازده شاهد، سوگندنامه امضا کرده‌اند. شمارش نخست آرای جرجیا نشان داده است که بایدن با ۱۲۲۸۴ رأی، یا ۰.۲۶ درصد، از ترامپ پیشی گرفته است.

گابریل استرلینگ ، مدیر اجرایی رأی گیری در جورجیا، روز دوشنبه طی یک جلسه مطبوعاتی گفت که هیچ پروسه قانونی در این ایالت برای تطبیق تأیید امضاها به عنوان بخشی از بازشماری مجدد وجود ندارد.

استرلینگ گفت، با وجود اینکه تطبیق امضا آسان نیست اما در صورت وجود شواهد امکان پذیر است. به طوری که امضای روی پاکت  را می‌توان با امضای موجود در زمان ثبت‌نام رای دهندگان مطابقت داد.

برایان کمپ، فرماندار جورجیا، روز جمعه طی یک کنفرانس مطبوعاتی از عالی ترین مقام انتخاباتی ایالتی خواست تا اقدام به تطبیق امضاها کنند.

مطالب دیگر:

مسئول سازمان خدمات عمومی هفته آینده در رابطه با انتقال ریاست جمهوری برای قانون‌گذاران جلسه توجیهی برگزار می‌کند

روزنامه‌نگاران و راهبان در چین باید ایدئولوژی کمونیستی را مطالعه کنند

سیدنی پاول، وعده ثبت دادخواست‌های حقوقی بسیار گسترده در روزهای آتی را می‌دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی