Search
Asset 2

یک مدل سیاه‌پوست: اگر قاتل جورج فلوید محکوم نشود شهرهای آمریکا به آتش کشیده خواهد شد

جورج یک مدل سیاه‌پوست: اگر قاتل جورج فلوید محکوم نشود شهرهای آمریکا به آتش کشیده خواهد شد در تظاهرات‌ها و آشوب‌های سال گذشته ، به نظر
تصویری از تابلوی «جان سیاه‌پوستان مهم است» در دست یک مرد، در حالی که خودرو پلیس آتلانتا در جریان اعتراضات، در ماه می ۲۰۲۰ در حال سوختن است. (Elijah Nouvelage/Getty Images)

یک مدل و طرفدار جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است»، در یک پست منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد که در صورت محکوم نشدن درک شووین، افسر سابق پلیس مینیاپولیس، فرد متهم به قتل جورج فلوید، شهرها «در آتش» خواهند سوخت.

ویدئوی ارسالی توسط این مدل که مایا اکولز نام دارد، از روی شبکه اجتماعی تیک‌تاک حذف شده است، اما توسط کاربران دیگر در سایر رسانه‌های اجتماعی بارگذاری شده است.

در این ویدئو اکولز می‌گوید «اگر قاتل جورج فلوید محکوم نشود، فقط بدانید که همه‌جا جهنم می‌شود و تعجب نکنید وقتی ساختمان‌ها را در حال آتش سوزی ببینید.»

شووین، افسر سابق پلیس مینیاپولیس، به خاطر اتهامات مربوط به مرگ فلوید در ماه می سال گذشته در حال محاکمه است. پس از انتشار تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی که نشان می‌داد شووین، در حال مهار فلوید است، اعتراضات گسترده و شورش‌های خشونت‌آمیزی در تعدادی از شهرهای ایالات متحده آغاز شد. مینیاپولیس با خسارت صدها میلیون دلاری توسط آشوبگران، در میان شهرهای آسیب دیده قرار داشت.

مایا اکولز، ویدئوهایی از خود، در حالی که لباس‌هایی در حمایت از «جان سیاه‌پوستان مهم است» پوشیده، منتشر کرده است، و پیش‌تر حمایت خود را از این گروه ابراز داشته است. وی به عنوان مدل با IMG Worldwide، همکاری دارد و در تیک‌تاک بیش از ۴۰۰ هزار دنبال کننده دارد.

در تظاهرات‌ها و آشوب‌های سال گذشته ، به نظر می‌رسید که چندین فعال برجسته «جان سیاه‌پوستان مهم است»، اقدام به حمایت و تأیید خشونت‌، آتش سوزی و غارت کردند.

اشلی گانت، یکی از رهبران این گروه، در روچستر نیویورک، سال گذشته در میان جمعیت گفت «اگر غارت اتفاق افتاده است، اگر چیزهایی در آتش سوخته، مهم نیست. آنچه مهم است این است که چرا این اتفاقات رخ می‌دهد.» «برای من مهم نیست که کل شهر سوخته است. ما به عدالت احتیاج داریم.»

بعداً، گانت توضیح داد که او واقعاً نمی‌خواهد مردم شهر را به آتش بکشد اما در عوض خواهان «تغییر پایدار است، و اینکه گاهی اوقات ما برای به دست آوردن آن باید هر کاری انجام دهیم.»

در همین حال، روز سه شنبه، ستوان پلیس مینیاپولیس، جانی مرکیل، در دادرسی شووین گفت که به پلیس آموزش داده می‌شود که در صورت لزوم مظنونان را می‌توان با فشار زانو به پشت یا شانه‌ها متوقف کرد، اما استفاده از فشار زانو به پشت گردن مجاز نیست و این جزء آموزش‌ها به پلیس نیست.

مداریا آرادوندو، رئیس پلیس شهر مینیاپولیس نیز در دادگاه شووین گفت که زانو زدن روی گردن فلوید، پس از اینکه او را از پشت گرفتند و روی شکم دراز کشید، مغایر با ارزش‌ها و اخلاق پلیس است و بخشی از آموزش‌های پلیس نیست.

با این حال، وکیل شووین، ویدئویی را ارائه داد که نشان می‌دهد زانویی شووین روی شانه فلوید است، نه روی گردن، که در مقابل دادستان‌های دادگاه گفته‌اند که این ویدئو تنها چند ثانیه از ماجرا بوده است.

مطالب دیگر:

نماینده مجلس کانادا: «ما باید از خودمان در مقابل چین دفاع کنیم»

سناتور جیم دمینت: سیاست‌‌‏های مرزی بایدن دلسوزانه نیست

کارشناس: احتمال حمله نظامی پکن به تایوان جدی‌تر شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی