Asset 2

دیدگاه: اف‌بی‌آی را تعطیل کنید (بخش ۲)

جولیانی حال می‌خواهم به داستان متناقض دوم بپردازم: حمله اخیر اف‌بی‌آی به خانه و محل کار رودی جولیانی، در حالیکه هیچ حمله‌ای به خانه یا
سمت راست رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، سمت چپ اندرو کومو، فرماندار نیویورک (Brendan Smialowski/AFP via Getty Images) (Jeenah Moon/Getty Images)

بخش ۱ را در اینجا بخوانید

حال می‌خواهم به داستان متناقض دوم بپردازم: حمله اخیر اف‌بی‌آی به خانه و محل کار رودی جولیانی، در حالیکه هیچ حمله‌ای به خانه یا محل کار اندرو کومو، فرماندار نیویورک صورت نگرفته است.

ابتدا به جولیانی می‌پردازم: دلیل ظاهری این حمله را جستجو برای شواهد و مدارک دال بر نقض لایحه ثبت عاملان خارجی توسط جولیانی عنوان کرده‌اند.

جولیانی در بیانیه‌ای که توسط وکیلش اعلام شد گفت پیش از این به اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری بایدن پیشنهاد دیدار داده بود تا بتواند به آن‌ها ثابت کند هیچ قانونی نقض نشده است.

علاوه بر این، جولیانی به مدت چندین ماه مدارک مستدلی که صحت‌شان توسط پیامک‌ها و ایمیل‌های متعدد تایید شده بود را به اف‌بی‌آی ارائه داده بود که نشان می‌داد هانتر بایدن نه تنها ظاهراً خود را به عنوان عامل خارجی ثبت نکرده است، بلکه ظاهراً در پورنوگرافی کودکان، پولشویی و نقشه ماهرانه خانواده بایدن برای فروختن دسترسی سیاسی‌شان در ازای میلیون‌ها دلار منافع شخصی نیز دست داشته است.

اما اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری هیچ علاقه‌ای به پیگیری از خود نشان ندادند. از این رو، نتیجه‌گیری جولیانی مبنی بر این‌که فعالیت این سازمان «نمونه آشکاری از یک استاندارد دوگانه فاسد است» کاملاً درست به نظر می‌رسد: «یک استاندارد برای دموکرات‌های عالی مقام مانند هیلاری کلینتون، هانتر بایدن و جو بایدن که جرائم آشکارشان نادیده گرفته می‌شود» و یک استاندارد دیگر برای «جمهوری‌خواهانی که از حامیان و مدافعان برجسته پرزیدنت ترامپ هستند».

جولیانی بعدها فاش کرد که اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری بدون اطلاع وی به آدرس ایمیلش دسترسی پیدا کرده بودند. یعنی زمانی که جولیانی در جریان استیضاح موکلش، دونالد ترامپ، به او مشاوره می‌داد، رابطه‌ای که توسط حق رازداری موکل و وکیل حفاظت‌شده است، اف‌بی‌آی که ظاهراً در حال تحقیق درباره نقض احتمالی قانون توسط جولیانی و ترامپ بوده، خودش قانون را زیر پا گذاشته است.

حال، از نو تلاش‌های بی‌وقفه و افراطی اف‌بی‌آی در تعقیب جولیانی را با بی‌تفاوتی اف‌بی‌آی نسبت به کومو مقایسه کنید. کومو هم‌اکنون در دو رسوایی جداگانه درگیر است: یکی در رابطه با چند خانم که او را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده‌اند و دیگری در رابطه با ارتباط مستقیم وی در نقشه لاپوشانی ابعاد پرونده فوتی‌های خانه سالمندان که به دنبال سیاست‌های او روی دادند.

به گزارش نیویورک تایمز، دولت کومو بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌شد در کوچک شمردن عامدانه فوتی‌های خانه سالمندان در یک بازه پنج ماهه مقصر بوده است. به یاد آورید که اصلاً نیازی نبود این افراد به کام مرگ کشانده شوند. نیروی دریایی ایالات متحده به دستور دولت ترامپ، کشتی بیمارستانی کامفِرت را به نیویورک اعزام کرد تا بیماران غیرکرونایی را پذیرش کرده و از فشار تحمیل‌شده بر بیمارستان‌های نیویورک بکاهد.

اما کومو برای مخالفت با دولت ترامپ، کمک این کشتی را نپذیرفت و به خانه‌های سالمندان نیویوک دستور داد بیماران اضافی مبتلا به کووید-۱۹ را پذیرش کنند و این‌گونه به سرایت این ویروس به قشر آسیب‌پذیر سالمندان کمک کرد و منجر به مرگ غیرضروری هزاران تن شد.

سپس، زمانی که دولت ترامپ درباره داده‌های خانه‌های سالمندان در نیویورک پرس‌وجو کرد، کومو به مقامات سازمان بهداشت ایالتش از جمله هاوارد زاکر، رئیس سازمان بهداشت، دستور داد از تحویل آمار حقیقی فوتی‌ها به دولت فدرال، مقامات ایالتی یا عموم مردم خودداری کنند. علاوه بر این، کومو از انتشار یک مقاله که آمار حقیقی را نشان می‌داد و از ارسال دو نامه از دپارتمان زاکر به قانونگذاران ایالتی نیز جلوگیری کرد.

در همین حین که تخلف جولیانی نامشخص باقی مانده است، کومو به سواستفاده آشکار از قدرت محکوم است؛ اقدامات او نه تنها مردم را به کام مرگ کشانده، بلکه از لحاظ آماری نیز مصداق بارز و عینی «اختفاء اجساد» است. مجدداً هیچ خبری از اف‌بی‌آی نیست و دلیل غبیتشان هم ظاهراً این است که کومو یک فرماندار دموکرات است که تا زمان حضور اف‌بی‌آی امروزی و وزارت دادگستری بایدن از مجازات مصون باقی خواهد ماند.

دیگر بس است! زمانی که عدالت دیگر به معنای اعمال بی‌طرفانه یا منصفانه قوانین نباشد، نام آن عدالت نیست. البته کاملاً متوجه هستم که در دولت بایدن هیچ خبری از اصلاح اف‌بی‌آی در کار نخواهد بود. از این رو، از حزب جمهوری‌خواه قویاً تقاضا دارم برچیدن کامل اف‌بی‌آی؛ یعنی تعطیلی کامل این سازمان و بازسازی مجدد آن از صفر مطلق؛ را به یکی از اصلی‌ترین اهداف کارزارهای انتخاباتی خود در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ تبدیل کنند.

نوشته: دینش دی‌سوزا، نویسنده، فیلم‌ساز و میزبان پادکست روزانه دینش دی‌سوزا است.

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

هم‌پیمانان ترامپ اقدام به راه‌اندازی طرحی غیرانتفاعی با تمرکز بر تخلفات انتخاباتی کرده‌اند

شواهد نشان می‌دهد که ارتش چین با آزمایشگاهی در ووهان که روی ویروس کرونا کار می‌کرده، همکاری داشته است

ترامپ پس از ماه‌ها ممنوعیت از توئیتر، وب‌سایت ارتباطی خود را راه‌اندازی کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی