logo_eet

جولیانی فاش کرد که چرا تیم حقوقی ترامپ بیانیه‌ای درباره جدایی پاول صادر کرده است

جولیانی ستدلال کرد که حقوق اساسی ترامپ در برخی از این ایالت‌ها سلب شده است و وی پیش‌بینی کرد که برخی از پرونده‌های قضایی به دیوان عالی کشور
سیدنی پاول، دادستان سابق فدرال (EpochTimes)

رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ، توضیحاتی در مورد اینکه چرا تیم حقوقی رئیس جمهور ترامپ بیانیه‌ای در خصوص جدایی خانم سیدنی پاول از کمپین انتخاباتی ترامپ، صادر کرد ارائه داد.

وی گفت «من فکر می‌‏کنم به این دلیل بوده است که ما دو تئوری و مسیر مختلف را دنبال می‌‏کنیم.»

 جولیانی گفت به فاکس نیوز گفت که تیم حقوقی ترامپ، روی رفتار نامناسب انتخاباتی توسط مقامات ایالتی در مکان‌هایی مانند پنسیلوانیا، میشیگان، جورجیا و جاهای دیگر متمرکز شده است.

جولیانی استدلال کرد که حقوق اساسی ترامپ در برخی از این ایالت‌ها سلب شده است و وی پیش‌بینی کرد که برخی از پرونده‌های قضایی به دیوان عالی کشور برسد. او درمورد آنچه پاول روی آن کار می کرد توضیح بیشتری نداد.

پاول در مورد یک طرح فراملی ادعا شده که با کمک «پول کمونیست‌ها» از ونزوئلا، کوبا و احتمالاً چین و پیاده شده روی نرم‌افزار انتخابات صحبت کرده است.

شرکت فناری دومینیون، که متولی نرم‌افزاری انتخابات بوده است، قاطعانه این امکان را رد کرده است که دستگاه‌های آنان به کاربران اجازه می‌دهد رای را از یک نامزد به نامزد دیگر تغییر دهند و همچنین به طور قاطع هرگونه ارتباط با دولت های خارجی را رد کرده است.

پاول در یک کنفرانس خبری گفت که «میهن پرستان آمریکایی از فساد از سطح محلی تا بالاترین سطح دولت ما خسته شده‌‏اند.»

وی افزود «ما نمی‌خواهیم مرعوب شویم. ما قرار نیست عقب نشینی کنیم. ما می‌خواهیم این آشفتگی را رفع کنیم. رئیس جمهور ترامپ با یک پیروزی چشمگیر پیروز شد. ما قصد داریم آن را ثابت کنیم. و ما می‌خواهیم ایالات متحده آمریکا را برای افرادی که به آزادی رأی می دهند بازپس بگیریم.»

پاول، دادستان سابق فدرال، خواستار تحقیقات در مورد ادعاهایش شد.

پاول در مصاحبه‌‏های خود با نیوزمکس گفت که پیگیر یک پروژه عظیم است که طی آن ادعای کلاهبرداری و تقلب به همراه شواهد موجود ارائه خواهد شد.

هفته گذشته نیز تاکر کارلسون، مجری فاکس نیوز نیز خواستار ارائه شواهد از پاول شد. پاول در پاسخ نامه‌ای را برای وی ارسال کرد و گفت شاهدی را معرفی می‌کنم که می‌تواند ریاضیات و شواهد آماری را بسیار بهتر توضیح دهد.

به دنبال اعلام یکشنبه شب جولیانی مبنی بر اینکه پاول برای تیم ترامپ کار نمی‌‏کند، پاول گفت که می‌‏فهمد چرا تیم ترامپ این بیانیه را داده است.

«من به نمایندگی و وکالت در این خصوص ادامه خواهم داد. رای #ما مردمی  که ترامپ و دیگر جمهوری‌‏خواهان را انتخاب کرده‌ایم، بدلیل تقلب گسترده از طریق شرکت‌های دومینیون و اسمارت‌متیک، به سرقت رفته است،  و ما به زودی دادخواست خواهیم داد. ما از پایه‌‏های این جمهوری بزرگ دفاع خواهیم کرد.»

شرکت اسمارت‌متیک، همچنین ارتباط خود با دولت‌های خارجی را انکار کرده و ارتباط خود با شرکت دومینیون را تکذیب کرد. گرچه دومینیون تأیید کرد که دارایی خود را از زیرمجموعه‌ای خریداری کرده است که قبلاً متعلق به اسمارت‌متیک بوده است.

ژنرال مایکل فلین، یک مقام سابق کاخ سفید که پاول پیش‌تر وکیل او بوده است، نوشت که پاول ثابت خواهد کرد که تقلب در انتخابات رخ داده است. وی یکشنبه شب در توییتر نوشت «پاول به مدت ۱۲ ساعت از حضور در توییتر معلق شده است.»

هفته گذشته، ترامپ گفت پاول بخشی از تیم و نمایندگان وی خواهد بود. پاول چند روز بعد در کنار جولیانی و وکیل ترامپ، جنا الیس ظاهر شد و ادعاهایش را درباره شرکت‌های نرم افزاری اعلام کرد.

مطالب دیگر:

نماینده جورجیا در مجلس: مشکلاتی جدی در انتخابات این ایالت وجود دارد

مسئول سازمان خدمات عمومی هفته آینده در رابطه با انتقال ریاست جمهوری برای قانون‌گذاران جلسه توجیهی برگزار می‌کند

روزنامه‌نگاران و راهبان در چین باید ایدئولوژی کمونیستی را مطالعه کنند

اخبار مرتبط