Search
Asset 2

توئیتر همچنان گزارش فساد تجارت خارجی خانواده بایدن را مسدود نگه داشته است

جک دورسی، مدیرعامل توئیتر نیویورک پست نیز گزارش داد که کاربران توییتر تا حدود دو ساعت پس از شنیدن نظرات دورسی، نتوانستند گزارش را در سیستم
جک دورسی، مدیرعامل توئیتر(Greg Nash/Pool/AFP via Getty Images)

روزنامه نیویورک پست، روز چهارشنبه ادعای جک دورسی، مدیرعامل توئیتر مبنی بر رفع مسدودسازی گزارش‌ مربوط به  معاملات تجاری هانتر بایدن، پسر نامزد ریاست جمهوری آمریکا، در خارج از کشور را رد کرد.

جک دورسی، مدیرعامل توئیتر در پاسخ به سوالات سناتور تد کروز در جلسه استماع کمیته تجاری سنا برای اصلاح قانون اینترنت و پاسخگویی شرکت‌های فناوری در مورد نحوه تعدیل مطالب، گفت که کاربران توییتر قادر به اشتراک گذاری گزارش فوق بوده‌اند.

در گزارش نیویورک پُست، به ایمیل‌های منصوب به خانوادۀ جو بایدن پرداخته شده است و این ایمیل‌ها نشان می‌دهد که پسر معاون رئیس‌جمهور وقت، از دسترسی خود به دولت آمریکا سوءاستفاده کرده، و جلسات خصوصی برای مشتریان خارجی و سرمایه‌گذاران در بالاترین سطوح، در کاخ سفید برگزار کرده است و هیأتی از سرمایه‌گذاران چینی، و مقامات رسمی حزب کمونیست چین، جلسه‌ای محرمانه و ثبت نشده، با جو بایدن داشته‌اند.

همچنین به جلسه‌ای که بین هانتر بایدن، پدرش و یک مدیر اجرایی گاز اوکراین در واشنگتن ترتیب داده است، و به همکاری جو بایدن، با پسرش در معاملات خارجی اشاره شده است.

بایدن و کمپین انتخاباتی‌اش، برگزاری چنین جلساتی را انکار کرده است و هرگونه اطلاع از روابط تجاری هانتر بایدن را انکار کرده‌اند.

اندکی پس از اظهارات مدیرعامل توئیتر، ابیگیل مارونه، یکی از مسئولین کمپین انتخاب مجدد دونالد ترامپ، مدیرعامل توئیتر را به دروغگویی متهم کرد و گفت که این شرکت همچنان جلوی انتشار گزارش را می‌گیرد، و مدعی شد توئیتر همچنان در حال مسدودسازی URL استوری نیویورک پست درباره فساد تجارت  خارجی خانواده بایدن و معاملات چین آنها است.

نیویورک پست نیز گزارش داد که کاربران توییتر تا حدود دو ساعت پس از شنیدن نظرات دورسی، نتوانستند گزارش را در سیستم رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، و با پیام خطا روبرو می‌شدند.

مدیران توئیتر از طریق حساب ارتباطی خود گفتند که این مشکل تا حدودی مربوط به نقص فنی است. توییتر به درخواست اپک‌تایمز برای ارائه توضیحات تاکنون پاسخی نداده است.

مطالب دیگر:

به چین بگویید، ما را به خیر تو امید نیست، شر مَرسان !

مایکروسافت و دیگر غول‌های آی‌تی، از بایدن حمایت می‌کنند

شفقتی بی‌باکانه در دوران طاعون

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی