Search
Asset 2

حال و هوای خوب تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران
(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

تیم ملی فوتبال ایران با نمایشی مورد قبول با رهبری کی‌‏روش پرتقالی پس از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، خود را برای صعود و حضوری قدرتمند در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده می‌‏کند. تیم ملی در بازی‌‏های اخیرش نتایج خوبی گرفته و توانسته نظر مثبت بسیاری از منتقدان را جلب کند. این مربی مطرح که سابقه درخشان مربی‌‏گری در تیم‌‏های مطرح باشگاهی و ملی اروپایی را دارد، توانسته رکورد بیشترین حضور در تیم ملی ایران را به خود اختصاص دهد.

این در حالی است که کی‌‏روش اعلام کرده که بعد از بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸ از تیم ملی ایران خداحافظی می‌‏کند و حتی اگر هم او پس از جام جهانی قراردادش را با تیم ملی تمدید نکند، رکورددار طولانی‌‏ترین دوران سرمربی‌‏گری تیم ملی ایران خواهد بود. کی‌‏روش طی سال‌‏های گذشته به واسطه حضورش در فوتبال ایران، استعدادهای درخشانی را کشف کرد و پرورش داد تا توانست تیم ایران را به یکی از قدرتمندترین تیم‌‏های آسیا مبدل کند.

تیم ملی ایران هم اکنون تنها تیم ۱۱ امتیازی دور رفت مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ می‌‏باشد و ۱۲۸۵ روز است که نتیجه هیچ بازی را واگذار نکرده و از هیچ تیم آسیایی حتی یک گل هم نخورده است.

در گروه A با پایان یافتن دور رفت مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تیم ایران با ۱۱ امتیاز صدرنشین است و تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، سوریه، قطر و چین به ترتیب با ۱۰، ۹، ۵، ۴، ۲ امتیاز در رده‌‏های بعدی قرار دارند. در گروه B نیز تیم عربستان با ۱۰ امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به ژاپن ۱۰ امتیازی در رده اول، ژاپن دوم، تیم‌‏ استرالیا با ۹ امتیاز و تفاضل گل ۳+ رده سوم، امارات با ۹ امتیاز رده چهارم و تیم‌‏های عراق و تایلند نیز به ترتیب با ۳ و ۱ امتیاز در رده‌‏های بعدی قرار دارند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی