Asset 2

حامیان ترامپ معتقدند گزارش رسانه‌ها از وقایع ششم ژانویه اشتباه است

حامیان ترامپ ترویج خشونت با ایستادگی بر عقاید فرق دارد. او از هیچکس نخواست شورش کند، او فقط به مردم گفت که اعتراض حق مسلم آن‌هاست. این یکی از
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

واشنگتن – پس از حوادث روز گذشته توسط حامیان ترامپ و تایید نتایج آرا الکترال توسط کنگره، خیابان‌های شهر خالیست و فضایی آرام بر واشنگتن حاکم است.

بسیاری از مردم مشغول جمع‌آوری وسایل و بازگشت به خانه‌هایشان بودند، و در همین حین ماموران مشغول ساخت نرده جدیدی پیرامون ساختمان کنگره بودند.؛ حضور نیروهای گارد ملی کاملا مشهود بود.

تونی گود، سرباز اسبق نیروی دریایی آمریکا، از فلوریدا به واشنگتن سفر کرده تا به سخنرانی رئیس جمهور ترامپ در صبح آن روز گوش دهد. او می‌گوید ترامپ در سخنرانی‌اش هرگز مردم را به خشونت تشویق نکرد.

تونی گود در مصاحبه با رسانه اپک‌تایمز گفت: «نه، به هیچ وجه. ترویج خشونت با ایستادگی بر عقاید فرق دارد. او از هیچکس نخواست شورش کند، او فقط به مردم گفت که اعتراض حق مسلم آن‌هاست. این یکی از حقوق مردم آمریکاست».

هفت ژانویه ۲۰۲۱، تونی گود در شهر واشنگتن (Epochtimes)

گود از گروهش جدا شده بود و پس از سخنرانی، برای پیوستن به گروهش به هتل برگشت. او به ساختمان کنگره نرفت اما می‌گوید ای‌کاش رفته بود.

گود در ادامه گفت: «از نظر من دیروز اولین روز از یک جنگ ده ساله است. ده سال طول خواهد کشید تا اوضاع درست شود. دقیقا همین قدر طول خواهد کشید. منظور من از جنگ درست کردن اوضاع کشور، برگزاری انتخابات آزاد، منصفانه و سالم است. این مسئله یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. چون مقامات قدرتمند نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد. آن‌ها می‌خواهند فقط حکومت کنند. می‌خواهند که فقط خودشان توانایی سلطه بر مردم را داشته باشند».

گود می‌گوید از وقایع دیروز متعجب نیست اما اندکی ناراحت است «زیرا از امروز به تغییراتی به وجود خواهد آمد».

او می‌گوید: «باید دوباره با یکدیگر متحد شویم. ما با یک سیستم شیطانی در حال نبرد هستیم. مسلما وقتی که تمام رسانه‌ها و پول ثروتمندان علیه شما باشند این کار ساده نخواهد بود».

«اوضاع بسیار بد است».

یکی از کسبه و شهروندان فلوریدا، مایک مورهان می‌‌گوید امروز احساس می‌کند «شکست خورده است».

مایک می‌گوید: «به خاطر شرایط زندگی پدر و مادرم می‌توانم وخامت اوضاع کنونی را درک کنم – اوضاع بسیار بد است».

مورهان می‌گوید زمانی که فیدل کاسترو به قدرت رسید والدینش در کوبا زندگی می‌کردند تا بلاخره توانستند در اوایل دهه ۱۹۷۰ از آنجا فرار کنند.

وی در ادامه گفت: «آن‌ها مادرم را مجبور می‌کردند در زمین‌های کشاورزی کار کند و چهار سال طول کشید تا بتواند از کوبا خارج شود. مادرم باید در سن هفده سالگی و دور از خانواده‌اش، هر روز به مدت ۱۴ ساعت در مزارع نیشکر کار می‌کرد و همچنین میوه و سبزیجات می‌چید. آن‌ها در غذای مردم کرم می‌‎ریختند و در آب مصرفی‌شان موش می‌انداختند».

مورهان می‌گوید از این می‌ترسد که تحت کنترل گلوبالیست‌ها و رژیم کمونیستی چین، آینده مشابهی در انتظار آمریکا باشد. او می‌گوید پس از آن که رئیس جمهورهای پیشین آمریکا برای سال‌های متمادی رژیم چین را نادیده گرفتند، ترامپ اولین فردیست که در برابر این رژیم قد علم کرده است.

حامیان ترامپ ترویج خشونت با ایستادگی بر عقاید فرق دارد. او از هیچکس نخواست شورش کند، او فقط به مردم گفت که اعتراض حق مسلم آن‌هاست. این یکی از
هفت ژانویه ۲۰۲۱، مایک مورهان در شهر واشنگتن (Epochtimes)

مورهان می‌گوید: «همه این کارها زیر سر گلوبالیست‌ها، الیتیست‌ها (نخبه‌گرایان: یعنی فقط افراد نخبه و برتر بر مردم حکومت کنند.) و چین است. آن‌ها می‌خواهند مالیات ما را افزایش دهند، ما را واکسینه کنند و به کنترل دولت در آورند. و اینطور که می‌بینم اوضاع دقیقا همین گونه پیش خواهد رفت».

او می‌گوید آمده تا از قانون اساسی حمایت کند: «زیرا ما بدون قانون اساسی هیچ حقوقی نداریم. من به خاطر تک تک دموکرات‌ها به اینجا آمده‌ام. برای تک تک مردم عادی به اینجا آمده‌ام».

«نبرد هنوز تمام نشده است».

کیم کریمر از شهر نیو اورلئان به واشنگتن آمده تا به گفته خودش در یک روز «شاد و مفرح در کنار مردمی باشد که می‌خواهند از یکدیگر، کشور و رئیس جمهورشان حمایت کنند».

هفت ژانویه ۲۰۲۱، کیم کریمر در شهر واشنگتن (Epochtimes)

او می‌گوید که امروز احساسات ضد و نقیضی دارد.

کریمر در ادامه گفت: «می‌دانم که قرار بود در این روز حمایت خود از رئیس جمهور را به نمایندگان‌مان نشان دهیم. اما جز این، انتظار نداشتم اتفاق دیگری رخ دهد. نبرد هنوز تمام نشده است. اما درباره آن هم زیاد هیجان‌زده و یا حتی ناراحت نیستم. زیرا می‌دانم که همه امور در دستان افراد شایسته است – کارهایی مانند تعیین این که چه کسانی درست می‌گویند و چه کسانی اشتباه می‌کنند.

من از صمیم قلب به خدا ایمان دارم و مطمئن هستم که با دعاهایمان و حمایت خدا ….. مطمئن هستم که آدم‌های بسیار خوبی نیز هستند که آن‌ها هم ایمان دارند».

مطالب دیگر:

خوشحالی چین کمونیست از وقایع آمریکا: «منظره‌ای زیبا است»

ترامپ پس از ناآرامی‌ها در پایتخت ایالات متحده خواستار «التیام و آشتی» شد

هیات تحریریه اپک تایمز: زمانی برای انتخاب: آزمایشی برای وجدان ما!

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی