Search
Asset 2

حجم سوزاندن اجساد و تحویل خاکستر مردگان، فراتر از آمار رسمی مرگ و میر ویروس در چین

GettyImages-wuhan-1206523714-700x420-1-590x354
یکی از پرسنل درمانی در حال رسیدگی به یکی از بیماران مبتلا به ویروس حزب کمونیست چین – ۱۱ مارس ۲۰۲۰ (STR/AFP via Getty Images)

 

هزاران بسته خاکستر اجساد، در روزهای اخیر از سوی مرکز کفن و دفن (محل سوزاندن اجساد)، در شهر ووهان تحویل خانواده قربانیان شده است، که این میزان خاکستر، آمار منتشر شده حزب کمونیست چین در خصوص تعداد قربانیان را زیر سوال می‌برد.

خانواده‌های کسانی که در اثر ویروس حزب کمونیست چین، جان خود را از دست دادند، از ۲۳ مارس مجاز به جمع آوری بقایای و خاکستر بستگان خود از هفت محل کفن و دفن بودند. از آن زمان، عکس‌هایی از صف‌های طولانی در خارج از یک سالن سوزاندن اجساد در رسانه‌های اجتماعی چین پخش شده است و فوراً توسط سانسورهای رژیم حذف شد.

مجله چینی سیاشین، گزارش داد که در یکی از این اماکن، که هانکو نام دارد، کامیون‌ها طی دو روز چهارشنبه و پنجشنبه حدود ۲۵۰۰ عدد گلدان (کوزه) حاوی خاکستر تحویل خانواده‌ها داده‌اند. در یک تصویر منتشر شده توسط این محل، ۳۵۰۰ عدد گلدان حاوی خاکستر توسط کارمندان این مرکز انباشته شده است.

برخی خانواده ها به این مجله گفتند که برای تحویل خاکسترها باید تا پنج ساعت صبر کند.

به گفته آژانس خبری توتیااو در چین، مسئولین محل سوزاندن اجساد هانکو گفته‌اند که تلاش دارند روزانه دستکم ۵۰۰ کوزه خاکستر را تحویل مردم دهند، چرا که روز چهار آوریل، طبق یک سنت قدیمی، در چین مراسمی برای شستشوی و تزئین قبور در قبرستان‌ها توسط بازماندگان انجام می‌شود.

هنگامی که مجله سیاشین با مرکز سوزاندن اجساد در ووهان تماس گرفت، کارکنان این مرکز حاضر به افشای اطلاعات نشدند.

مقامات چینی رسماً از مرگ بیش از ۲ هزار نفر در ووهان بر اثر ویروس حزب کمونیست چین خبر داده‌اند. با این حال، کارشناسان و افراد محلی از مدت ها قبل با توجه به پوشش اولیه پکن در مورد شیوع بیماری ، نسبت به آمار رسمی چین شک و تردید دارند. در شرایط بحرانی بهداشتی ووهان، بسیاری از افراد نتوانسته‌اند آزمایش دهند و یا مراحل معالجه را انجام طی کنند.

در اوایل ماه فوریه، اپُک تایمز تحقیقات محرمانه‌ای انجام داد و در مراکز کفن و دفن مربوط به محل‌های سوزاندن اجساد در ووهان حضور پیدا کرد تا تعداد واقعی مرگ و میر این اپیدمی را بفهمند .

در آن زمان ، مرکز کفن و دفن هانکو، تأیید کرد که ۲۰ کوره به طور ۲۴ ساعته در حال سوزاندن اجساد است. افزایش ناگهانی میزان فعالیت‌ این مرکز نشان می‌دهد که تعداد بیشتری از افراد از ویروس حزب کمونیست چین در حال مرگ هستند، بدون اینکه گزارش شود.

مسئولان سایر مراکز کفن و دفن در ووهان، همچنین از تشدید فعالیت‌های خود و نیاز بیشتر به اقلام مورد نیاز خود خبر دادند. یکی از کارکنان مرکز کفن و دفن کایدین، در حومه ووهان به اپک تایمز گفت که روزانه نیاز به حداقل ۱۰۰ کیسه مخصوص اجساد دارند.

آقای دینگ، ساکن ووهان که مادرش را به دلیل ویروس از دست داده است، هنوز بقایای خاکستر او را دریافت نکرده است. وی به نسخه چینی زبان اپک تایمز گفت که مقامات محلی به او گفته‌اند که برای تسهیل در روند موجود امور اداری مورد نیاز و دریافت هزینه از خانواده متوفی را کاسته‌اند. البته این تسهیلات فقط تا پیش از روز ۴ آوریل، که مراسم روز شستشوی و تزئین قبور میسر است.

وی از مسئولان انتقاد کرد که به این شکل خانواده‌ها را مجبور به اقدام در خصوص متوفیان خود در چنین بازه زمانی کوتاه می‌کنند، به ویژه با توجه به اینکه در حال حاضر هیچ مراسمی برای تشییع و مناسک مربوطه مجاز نیست.

آقای دینگ گفت « این پذیرفتنی نیست. تنها چیزی که می‌تواند خانواده‌ها را تسکین دهد این است که مسئولان حقیقت آنچه اتفاق افتاده را بگویند و مسئولیت آن را بپذیرند. »

اِپُک تایمز، ویروس کرونا را ویروس حزب کمونیست چین می‌نامد، زیرا پنهان‌کاری، و سوء مدیریت حزب کمونیست چین باعث شده است که ویروس در سراسر چین گسترش یابد و یک بیماری همه گیر جهانی شود.

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۱۱ : هتک حرمت هنر

سه روش رایج درمانی برای معالجه بیماری‌ها و بهبود سلامتی

تأمل درباره ویروس حزب کمونیست چین : وقتی اصول نادیده گرفته می‌شود، مشکلات ظاهر می‌شوند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی