Search
Asset 2

تیم ترامپ، هرگونه وابستگی خود را با حزب تازه تأسیس شده میهن‌پرستان رد می‌کند

حزب میهن‌پرستان تیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، هرگونه وابستگی خود به تشکیلات سیاسی تازه تاسیس شده موسوم به حزب میهن‌پرستان را
(Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

تیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، هرگونه وابستگی خود به تشکیلات سیاسی تازه تاسیس شده موسوم به حزب میهن‌پرستان را رد کرد.

جیسون میلر، مشاور تیم ترامپ روز ۲۵ ژانویه از طریق پیامک به اپک تایمز گفت «ما از این تلاش پشتیبانی نمی‌کنیم، هیچ کاری با آن نداریم و فقط از طریق گزارش‌های عمومی از وجود آن اطلاع داریم.»

شرکت DJTFP (دونالد ترامپ برای رئیس جمهور)، در گزارشی که در کمیسیون انتخابات فدرال ثبت شده است، گفته است که «فعالیت‌های کمیته‌ای به نام حزب میهن پرست را رد می‌کند.»

کمیته ملی حزب «میهن‌پرستان MAGA » روز ۲۵ ژانویه اعلامیه تشکیل خود را به کمیسیون ارسال کرد. در حالی که پرونده ارسالی ادعا می‌کرد که تیم ترامپ به این کمیته مرتبط است، تیم ترامپ مدعی است که با کمیته جدید هیچ توافقنامه جمع آوری کمک مالی مشترکی منعقد نکرده است و هیچ اطلاعی از فعالیتهای حزب میهن پرستان ندارد.

MAGA ، که به معنای «عظمت را به آمریکا برمی‌گردانیم»، از شعارهای کمپین انتخاباتی ترامپ بود. کمپین انتخاباتی ترامپ می‌گوید «واضح است شرکت DJTFP (دونالد ترامپ برای رئیس جمهور)، هیچ وابستگی به حزب پاتریوت ندارد، حزبی که توسط آقای ترامپ یا DJTFP مجاز دانسته نشده است.»

 DJTFP این اخطار عدم تعلق را به دلیل جلوگیری از ایجاد سردرگمی در بین مردم درج می‌کند، تا مردم مطلع باشند که ارتباطی بین فعالیت‌های حزب میهن پرستان و کمپین انتخاباتی ترامپ و یا DJTFP نمی‌باشد.

مقامات کمیته ملی حزب میهن‌پرستان تاکنون به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخی نداده است. فردی به نام جیمز دیویس از پونتاگوردا واقع در فلوریدا، به عنوان خزانه دار کمیته ذکر شده است.

هفته گذشته که ترامپ  کاخ سفید را ترک کرد، گمانه زنی‌هایی در مورد اینکه آیا او سعی می‌کند حزب سومی را برای به چالش کشیدن وضعیت موجود تشکیل دهد، مطرح شد. به طوری که یک نظرسنجی نشان داد که حزب فرضی میهن پرست به رهبری رئیس جمهور پیشین، بیشتر از حزب جمهوری‌خواه در میان رای دهندگان محبوبیت دارد.

ترامپ که اکنون در محل اقامت خود در فلوریدا مستقر است، تا کنون در مورد برنامه آینده خود اظهار نظر رسمی نکرده است، اگرچه مشاوران وی گفته‌اند که وی در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۲۲ شرکت خواهد کرد و ممکن است برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد شود.

مطالب دیگر:

ترامپ برای پیشبرد منافع ایالات متحده «دفتر رئیس جمهور سابق» را افتتاح کرد

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۶ قسمت اول: کمونیسم پنهان در جنبش زیست محیطی

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۳: ربودن رسانه‌ها

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی