Asset 2

چگونه حزب کمونیست چین با شورش‌ها و خشونت‌های اخیر آمریکا مرتبط است

حزب کمونیست چین با شورش‌ها و خشونت‌های اخیر آمریکا مرتبط است بیشتر شورش‌هایی که طی چند ماه گذشته در ایالات متحده رخ داده است، سازمان یافته
(Elijah Nouvelage/Getty Images)

بیشتر شورش‌هایی که طی چند ماه گذشته در ایالات متحده رخ داده است، سازمان یافته بوده است و توسط دو سازمان سوسیالیستی که ارتباط نزدیکی با حکومت چین دارند، نظم و ترتیب داده شده است. شواهد حاکی از این است که حزب کمونیست چین با شورش‌ها و خشونت‌های اخیر آمریکا مرتبط است.

ترور لودون، نویسنده و فیلمساز، که بیش از ۳۰ سال است در مورد گروه‌های رادیکال و تروریستی و تأثیر پنهان آنها در سیاست تحقیق می‌کند، ضمن بیان اظهارات فوق، افزود که سازمان سوسیالیستی مسیر آزادی (FRSO) مستقر در مینیاپولیس آمریکا، که به طور آشکار طرفدار حزب کمونیست چین است، و نیز سازمان راه سرخ نجات، که روابط بسیار نزدیکی با کنسولگری چین در آنجا و انجمن مترقی چین  (CPA)، دارد دست‌های پشت شورش‌های اخیر هستند.

این نویسنده در مصاحبه اخیر خود در برنامه «کراس‌رُود» اپک‌تایمز افزود که سازمان مسیر آزادی اساساً یک جنبش هدایت شده چینی است. یک سازمان سوسیالیستی و برگرفته از ایدئولوژی مارکسیستی است. به طوری که در وب‌سایت این سازمان آمده روی «تمرکز روشن بر ایجاد مقاومت در برابر ترامپ» تأکید شده است.

این نویسنده به ارتباط این سازمان‌ها با جنبش بی‌ال‌ام، و انجمن پیشروی چین (CPA) اشاره کرد همگی تحت کنترل کمونیست های چینی است.

لودون گفت، انجمن پیشروی چین (CPA) در بوستون روابط بسیار نزدیکی با حزب کمونیست چین دارد و رسماً برای کنسولگری چین در نیویورک کار می‌‏کند. این انجمن در سانفرانسیسکو نیز بسیار نزدیک به کنسولگری چین در آنجا است و اعضای اصلی و بنیان‌گذاران آن به سازمان مسیر آزادی وابسته هستند.

لودون همچنین توضیح داد که جنبش بی‌ال‌ام، با حزب کمونیست ارتباط دارد و دو بنیانگذار آن، یعنی الکس تام و اریک مار رهبران سابق انجمن مترقی چین بودند.

الکس تام آشکارا در مورد تماس‌های خود با سفارت چین یا یک کنسولگری چین صحبت کرده است و درباره ارتباطش با راسل لو، جاسوس شناخته شده حزب کمونیست چین به سخن گفته است.

به گفته لودون، سازمان سوسیالیستی مسیر آزادی براساس ایدئولوژی مارکسیست است و مأموریت دارد برای سوسیالیسم در ایالات متحده بجنگد و به دنبال ایجاد یک حزب کمونیست جدید است.

وی می‌افزاید وب سایت این سازمان آشکارا طرفدار چین است و ۴۰ سال است که بخشی از جنبش مائوئیست است. این سازمان همچنین با چین کمونیست ارتباط نزدیک دارد و تبلیغات حزب کمونیست چین را دنبال می‌کند، و حتی برخی از کادرهای آن در چین زندگی می‌کنند.

لودون گفت، شورش‌ها در مینیاپولیس توسط  این سازمان، به ویژه توسط یکی از اعضای آن به نام جس سوندین، ایجاد شد.

لودون ویدئویی تهیه کرده است که شامل پادکستی است که سوندین را نشان می‌دهد که اعتراف می‌کند که او اصلی‌ترین سازمان دهنده شورش بوده است و با شادی احساسات خود را از دیدن محوطه در حال سوختن پلیس بیان می‌کند.

او همچنین اعتراف کرد که خشونت، غارت و آتش سوزی «ذاتاً بخشی از جنبش است». لودون گفت «این یک تظاهرات مسالمت‌آمیز نبوده است که ربوده شده باشد.»

لودون افزود، شورش ها و ناآرامی ها در شهرهای دیگر از جمله کنوشا، دالاس، هوستون، تالاهاسی، جکسونویل، میامی، تامپا، سالت لیک سیتی و لس آنجلس توسط همین گروه سازمان یافته و هماهنگ شده است.

لودون نوشت که دبیر سیاسی سازمان فوق، استف یورک، در روز تحلیف رئیس جمهور دونالد ترامپ گفت «ما باید در مخالفت با ترامپ اقدام کنیم و کشور را غیرقابل اداره کنیم، و تمام چهار سال را در خیابان‌ها بمانیم.»

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما- فصل ۱۸، قسمت اول: جاه‌طلبی‌های جهانی حزب کمونیست چین

واقعیت‌سنج‌های فیسبوک زیر سلطه منابع مالی، پرسنل و سازمان‌های چپ‌‌گرا – بخش اول

آیا حزب کمونیست، در حال نابودی بخش خصوصی در چین است؟

ترامپ پس از تحصیل در «مدرسه کرونا»، قدرتمند‌‌‏تر از قبل باز خواهد گشت

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی