Search
Asset 2

رژیم کمونیستی چین در ۷۰ سال گذشته هرگز آمریکا را دوست خود درنظر نگرفته است

حزب کمونیست رژیم کمونیستی چین در ۷۰ سال گذشته هرگز آمریکا را دوست خود درنظر نگرفته است «نظام تمامیت‌خواه» حاکم بر چین، بزرگترین تهدید برای
(NICOLAS ASFOURI/AFP/Getty Images)

به گفته یکی از اساتید پیشکسوت مدرسه مرکزی حزب کمونیست چین، مقامات این رژیم، ایالات متحده را دشمن خودشان می‌دانند و از مهربانی آمریکایی‌ها برای کسب منابع‌شان و توسعه حزب کمونیست بهره می‌برند.

کای شیا، نظریه‌پرداز ایدئولوژیک بازنشسته و یکی از اعضای سابق حزب کمونیست چین، مقاله‌ای در مجله نهاد هوور در ۲۹ ژوئن به چاپ رسانده است. او درمورد تجربه بزرگ شدن در دل چین کمونیست نوشته است: «از کودکی، در گوش‌مان فرو می‌کردند که آمریکایی‌ها یک مشت گرگ امپریالیست هستند و باید جلوی آن‌ها را بگیریم.»

خانم کای سپس نمونه‌ای از نتایج به‌دست‌آمده از آموزش ضد آمریکایی در چین کمونیست را شرح داد: «یک‌بار، اسلحه‌ای اسباب‌بازی برای پسر بچه‌ای شش ساله خریدم. او با آن بازی کرد و گفت: «می‌روم سربازان آمریکایی را بکشم.»

رژیم کمونیست چین، ایالات متحده را دشمن خودش می‌داند. آن‌ها به هر روشی برای سود بردن از آمریکا متوسل خواهند شد.

کای نوشت: «چینی‌ها می‌دانند در جنگ فیزیکی نمی‌توانند منافعی کسب کنند. به همین خطر، سران حزب کمونیست تصمیم دارند از هر فرصتی در مناسبات اقتصادی و فرهنگی استفاده کنند تا اطلاعات اقتصادی، تجاری، فناوری، سیاسی و نظامی را به شکل مخفیانه به چنگ بیاورند. نه تنها شرکت‌ها داخلی چینی به سرقت پیشرفته اطلاعات مشغول‌اند، بلکه محققان و دانشجویان چینی خارج از کشور هم با سازمان‌های خاصی در ارتباط هستند تا اطلاعات مختلف را در اختیارشان بگذارند.»

کای در بخشی از مقاله‌اش آورده است: «با اینکه چهل سال است آمریکایی‌ها از حزب کمونیست چین فریب خورده‌اند، اما بعضی‌ از سران آمریکا هنوز آن‌ها را یک رژیم تمامیت‌خواه می‌دانند.»

کای هشدار داد که چین وارد مرحله‌ای از نئوتوتالیتاریسم (تمامیت‌خواهی نوین) شده است.

کای درمورد رویکرد غالب دولت ایالات متحده نوشت: «دولت ایالات متحده در این توهم و خیال خام بود که چینی‌ها به توافق‌شان پایبند هستند، اما دریغ از اینکه هر روز که می‌گذشت، ریشه‌های حزب کمونیست عمیق‌تر می‌شد.»

او هشدار داد که «نظام تمامیت‌خواه» حاکم بر چین، بزرگترین تهدید برای امنیت آمریکا و صلح جهانی است. حزب کمونیست چین به هیچ اصول اخلاقی پایبند نیست، چون «آن‌ها فقط یک چیز را مدنظر دارند: رسیدن به اهداف. آن‌ها گمان می‌کنند تا زمان رسیدن به اهدافشان می‌توانند از هر وسیله‌ای استفاده کنند. فلسفه آن‌ها این است که هداف، وسیله را توجیه می‌کنند.»

او از واشنگتن خواست تا چهره واقعی حزب کمونیست چین را درک کند. در این صورت، ملت آمریکا خواهند توانست اقدامات مفیدی برای محافظت از خودشان و کل دنیا اتخاذ کنند.

در همین حال، کای معتقد است که: «احتمال فروپاشی ناگهانی حزب کمونیست چین وجود دارد، چون آن‌ها اشتهای یک اژدهای گرسنه را دارند، اما چیزی فراتر از ببر کاغذی نیستند. در این نظام تمامیت‌خواه، باید انتظار هر اتفاقی را داشت.»

نوشته: کای شیا، نظریه‌پرداز ایدئولوژیک بازنشسته و یکی از اعضای سابق حزب کمونیست چین

مطالب دیگر:

ترامپ: نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را نپذیرفته‌ام

دیدگاه: دروغگویی در کمال گستاخی

همکاری یکی از نهادهای سازمان ملل با سازمانی وابسته به رژیم چین که به نقض حقوق بشر بدنام است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی