Search
Asset 2

حس و حال ولنتاین در کابل، پایتخت افغانستان

حس و حال ولنتاین در کابل، پایتخت افغانستان
یکی از جاده‌های کابل در روز ولنتاین
حس و حال ولنتاین در کابل، پایتخت افغانستان
یکی از جاده‌های کابل در روز ولنتاین

 

وقتی پای دلدادگی درمیان باشد دیگر فرقی نمی‌‏کند که تهدیدات امنیتی در چه سطحی باشد … پیش پای عشق و محبت در چهارده فوریه یا روز عاشقان چیزی به حساب نمی‌‏آید.

با تمام نابسامانی‌ها و مشکلات امنیتی در کابل پایتخت افغانستان اما برخی جوانان این کشور، ولنتاین را با خوشی‌های تمام گرامی داشتند.

گلباران شدن کوچه‌ها، جاده‌ها و گل‌فروشی‌های پایتخت افغانستان حال و هوای عاشقانه‌ به این شهر همیشه در تهدید داده است. ویترین‌های گلفروشی‌ها و راهروهای شماری از جاده‌ها با گل‌های قرمز، بادکنک‌های قلبی و خرسک‌های رنگارنگ تزیین شده که چهره کابل را تغییر داده است.

اگرچه بیشتر در جامعه افغانستان عده‌ای که این روز را جشن گرفتند یا نامزد هستند، یا زوج‌ها.

ریحانه نظری، دختر جوانی که برای خرید گل و کادو در یکی از گل‌فروشی‌ها آمده است با استقبال گرم از تجلیل روز ولنتاین می‌گوید، این روز بهانه‌ای شده تا جوانان لحظه‌ای بدور از دغدغه‌های روزگار کنار هم جمع شوند.

به باور ریحانه تجلیل از این روز تنها برای عشاق نیست بلکه این روز بهانه‌ای است برای ابراز عشق و محبت به کسانی که برایمان عزیزند و دوست‌شان داریم.

حس و حال ولنتاین در کابل، پایتخت افغانستان
ریحانه درحال خرید گل در روز ولنتاین

ریحانه ادامه داد که امیدوار است که این رسم در کشور نهادینه گردد تا یک روز دیگر به شادی‌های مردم اضافه شود.

فواد رفعت، مرد جوانی که همراه با نامزدش برای خرید گل و کادو آمده است می‌گوید با تمام مشکلات و چالش‌‌هایی که در کشور وجود دارد تجلیل از چنین روزی طعم شیرینی به زندگی شهروندان می‌بخشد.

به گفته‌ فواد این دو دلداده پس از شش‌ سال انتظار به تازگی با هم نامزد شده‌اند و این نخستین تفریح‌ دونفره‌‌‏ این دو جوان پس از نامزدی‌شان است.

این دو جوان عاشق نیز مانند ریحانه، امیدوارند که روزی رسم تجلیل از ولنتاین در کشور نهادینه گردد و جوانان بدون هیچگونه موانع از این روز تجلیل نمایند.

حس و حال ولنتاین در کابل، پایتخت افغانستان
فواد در حال تقدیم گل به عاقله معشوقه‌اش در روز ولنتاین

دلدادگان جوان که به تازگی کبوتر عشق‌شان بگونه رسمی به پرواز در آمده است مجبور نیستند پس از این مخفیانه همدیگر را ملاقات و با ترس و دلهره از چنین مناسبت‌ها تجلیل کنند آنها در کنار جاده و مقابل چشمان عابران با هزاران خوشی و لبخند در مقابل لنز دوربینم به همدیگر کادو دادند.

کابل پایتخت افغانستان، که اخیرأ به شهر وحشت و دهشت تبدیل شده است، این روز‌‌‏ها چهره‌ای دوست داشتنی و دلبریایی به خود گرفته، گل‌های قرمز فرش شده در راهروهای مقابل گلفروشی‌ها نمای دیگری به پایتخت داده است.

گلفروشان کابل امروز بازارشان بیش از هر زمان دیگر گرم بود و فروشندگان و حتی دست‌فروشان از فروش گل‌ها و محصولات‌شان راضی به نظر می‌رسیدند.

آنها همچنان مانند میلیونها شهروند دیگر افغانستان امیدوارند که روزی در افغانستان جنگ پایان یافته و مردم این کشور، بدور از دغدغه‌های روزگار کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کنند.

در کشوری که بیش از سه دهه جنگ را پشت سرگذاشته و هنوزهم شعله‌های جنگ در گوشه و کنار آن شهروندان را می‌سوزاند جوانان افغانستان، بیشتر نیاز به آرامش، محبت و ابراز عشق و علاقه به همدیگر دارند.

حس و حال ولنتاین در کابل، پایتخت افغانستان
رسانه‌ها درحال پوشش خبری روز ولنتاین از جاده‌های پایتخت

مطالب دیگر:

واقعه‌ای شوکه‌کننده در پشت ساخت عروسک‌های ولنتاین (ویدئو)

سه ولنتاین چه کسانی بودند

بزرگترین تندیس بودا در بامیان افغانستان در انتظار ترمیم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی