Search
Asset 2

جولیانی: ترامپ با تنظیم مجدد چالش‌‌‏های انتخاباتی مشابه ایالت تگزاس موافقت کرد

حقوقی حقوقی وکیل پرزیدنت دونالد ترامپ روز شنبه گفت که تیم حقوقی وی در حال برنامه‌‌‏ریزی برای ارائه وکیل پرزیدنت دونالد ترامپ روز شنبه گفت
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

وکیل پرزیدنت دونالد ترامپ روز شنبه گفت که تیم حقوقی وی در حال برنامه‌‌‏ریزی برای ارائه شکایت‌‌‏های بازتنظیم شده است.

رودی جولیانی در مصاحبه با برنامه «وار روم: پاندمی» گفت: «ما بلافاصله و به طور یکپارچه به نقشه جایگزین روی می‌‌‏آوریم و شکایاتمان را جداگانه در هر یک از ایالت‌‌‏ها تنظیم می‌‌‏کنیم. این شکایات صرفا نسخه‌‌‏ای از پرونده ارائه شده در دیوان عالی هستند. شب گذشته رئیس جمهور تصمیم این کار را گرفت». (منبع)

ایالت تگزاس شکایت خود از ایالات پنسیلوانیا، جورجیا، ویسکانسین و میشیگان مبنی بر تناقض نحوره مدیریت انتخابات با قانون اساسی را به دیوان عالی برده بود. دیوان عالی جمعه گذشته این شکایت را رد کرد.

تیم حقوقی ترامپ به دنبال تنظیم شکایات در این چهار ایالت درکنار آریزونا و نوادا بوده و هم اکنون برخی از آنها را تنظیم کرده است. این شکایات شامل اتهامات ذکر شده در پرونده ایالت تگزاس هستند.

جولیانی گفت: «اگر یک ایالت اعتبار حقوقی تنظیم شکایت را ندارد، مسلما رئیس جمهور از آن برخوردار است، و مسلما اعضای کالج الکترال در هر ایالت نیز از اعتبار حقوقی برخوردار هستند. بنابراین از امروز همان پرونده‌‌‏های قبلی در دادگاه‌‌‏های منطقه‌‌‏ای تنظیم می‌‌‏شوند. کنجاو هستم که آنها این بار چه بهانه‌‌‏ای را برای عدم دادرسی ارائه می‌‌‏کنند».

جولیانی با اشاره به طفره رفتن دادگاه‌‌‏ها از حقایق با بهانه اعتبار حقوقی اضافه کرد: «هیچ‌‌‏کس نمی‌‌‏خواهد با این واقعیت روبرو شود که انتخابات ما به سرقت رفته است. کاری که آنها انجام می‌‌‏دهند خشم برانگیز است. مردم آمریکا حق شنیدن این حقایق را دارند … حقایقی که از آنها پنهان شده است».

او ادامه داد: «هیچ کدام از دادگاه‌‌‏ها تاکنون جلسه دادرسی برگزار نکرده‌‌‏اند. آنها هنوز حرف شاهدان را گوش نداده‌‌‏اند. آنها حتی به یکی از اسناد ویدئویی ما نگاه نکرده‌‌‏اند. آنها به هیچ کدام از اسناد صوتی گوش نداده‌‌‏اند. هزاران مدرک وجود دارد. آنها حتی به خودشان زحمت بررسی تصاویر دوربین مداربسته در آتلانتا (جورجیا) را نداده‌‌‏اند. این تصاویر نشان دهنده جابجایی ۳۰.۰۰۰ رای است؛ آرایی که برای تغییر نتیجه انتخابات کفایت می‌‌‏کند».

تاکنون ده‌‌‏ها چالش انتخاباتی تنظیم شده توسط تیم ترامپ و سایر افراد در دادگاه‌‌‏ها رد شده است. درخواست تجدیدنظر برای برخی از آنها تایید شده است. سایر پرونده‌‌‏ها در دست بررسی هستند.

تصاویر دوربین‌‌‏های مداربسته از مرکز «استیت فارم آرنا» در شب انتخابات نشان دهنده اعلام پایان فرآیند شمارش آرا در ساعت ۱۰:۳۰ به ناظران است. این تصاویر نشان داد که پس از تخلیه محل توسط ناظران و خبرنگاران، چند کارگر به شمارش آرا ادامه دادند.

مقامات جورجیا با نادیده گرفتن اعلامیه شفاهی مبنی بر اتمام شمارش، وجود هر مسئله غیرعادی در تصاویر را انکار کرده و نتیجه­گیری کردند که ناظران «با تصمیم خود مکان را ترک کرده بودند».

براساس نتایج تایید شده در ایالت جورجیا و سایر ایالت‌‌‏های چرخشی که با چالش‌‌‏های قانونی مواجه هستند، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات موفق به شکست ترامپ شده است.

ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ در تمامی این ایالات به جز نوادا پیروز شده بود. تیم بایدن به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مطالب دیگر:

سیدنی پاول: آرای تقلبی از چین، همچنان به ایالات متحده می‌آیند

رابطه صمیمی ایالت جورجیا با چین، در گرماگرم چالش‌های انتخاباتی

آمریکا، یک مقام چینی را به خاطر آزار و شکنجه فالون‌گونگ تحریم کرد

اینفوگرافی: تبلیغات ۴ ساله بر علیه ترامپ

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی