Search
Asset 2

حمایت گسترده نمایندگان مجلس کانادا از فالون دافا ، در آستانه روز ۱۳ می

سخنرانی خانم جودی اسگرو، دبیرکل حزب لیبرال و وزیر سابق کابینه، در گردهمایی جشن روز فالون دافا در اتاوا ، ۸ می ۲۰۱۹ (Evan Ning/The Epoch Times)
سخنرانی خانم جودی اسگرو، دبیرکل حزب لیبرال و وزیر سابق کابینه، در گردهمایی جشن روز فالون دافا در اتاوا ، ۸ می ۲۰۱۹ (Evan Ning/The Epoch Times)
سخنرانی خانم جودی اسگرو، دبیرکل حزب لیبرال و وزیر سابق کابینه، در گردهمایی جشن روز فالون دافا در اتاوا ، ۸ می ۲۰۱۹ (Evan Ning/The Epoch Times)

بیست و هفت سال پیش، یک تمرین مدیتشین و مراقبه چینی با پیشینه‌ای باستانی، در سراسر چین گسترش یافت و در عرض چند سال، ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون هواخواه پیدا کرد. این تمرین فالون دافا ( فالون گونگ ) نامیده می‌شود.

این هفته در اتاوا و دیگر شهرهای کانادا و در سراسر جهان، کسانی که از انجام این تمرین که بهره برده‌اند، با برگزاری جشن‌ها و گردهم‌آیی‌هایی ، سالگرد معرفی آن  در سال ۱۹۹۲ را گرامی داشتند.

دبیرکل حزب لیبرال و وزیر سابق کابینه، جودی اسگرو ، در یک گردهمایی در اتاوا در روز ۸ می با اشاره به اصول فالون دافا، گفت که با نظر به حقیقت، نیکخواهی و بردباری (اصول فالون دافا) هر یک از شما (طرفداران فالون دافا) به خاطر آنچه که برای کانادا آورده‌اید، که منجر به ارتقاء ارزش‌هایی می‌شود که کشور را قوی می‌سازند، تشکر می‌‏کنم.

وی افزود « از آنجا که اینها ورای سه کلمه معمولی هستند، به نظر من همه ما به عنوان اعضای پارلمان کانادا باید به آن معتقد باشیم و آن را ترویج دهیم و از همه مردم کانادا بخواهیم با این کلمات باشند و به آن تمرکز کنند. »

به گفته این نماینده مجلس، با وجود تمرین کنندگان فالون دافا در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا که این مناسبت را گرامی می‌‏دارند، معرفی آن یک نقطه عطف تاریخی است.

 او افزود « بسیاری از ما در حزب لیبرال کانادا و بسیاری از مردم کانادا از تلاش‌های شما در ترویج ارزش‌هایی که معتقدم کانادا را می‌سازد، حمایت می‌کنند. »

گردهمایی بزرگ حامیان فالون دافا در ناحیه پارلمان هیل شهر اتاوا کانادا، به مناسبت جشن روز جهانی فالون دافا ، روز ۸ می ۲۰۱۹ (Evan Ning/The Epoch Times)

این گردهمایی در ناحیه پارلمان هیل در شهر اتاوا برگزار شد و با حضور تعدادی از مقامات، فعالان حقوق بشر و نیز صدها تمرین کننده روش فالون دافا همراه بود.

پیتر کنت، نماینده محافظه کار مجلس و وزیر سابق، گفت که علاوه بر جشن روز فالون دافا، که در تاریخ ۱۳ ماه برگزار می‌گردد، تعدادی مناسبت دیگر در طول سال وجود دارد که البته در عین پرمفهوم بودن، غم‌انگیز نیز هست.

او یادآور شد که ۳۰ سال پیش هزاران دانشجوی جوان با هدف حمایت از دموکراسی در میدان تیان‌آن‌من پکن به منظور تقاضای آزادی‌‏های بیشتر جمع شدند، که در ۴ ژوئن ۱۹۸۹ پاسخ آنها را با گلوله دادند که باعث مرگ هزاران نفر از آنان شد.

ماه گذشته نیز بیستمین سالگرد دادخواهی صلح آمیز ۱۰۰۰ تمرین کننده فالون گونگ در پکن بود که خواهان رسیدن به حق انجام تمرین‌هایشان بودند، به طوری که مورد آزار و اذیت واقع نشوند.

کنت گفت « ما می‌‏دانیم که فقط چند ماه پس از ۲۵ آوریل سال ۱۹۹۹، رژیم چین اقدام به سرکوب شدید فالون گونگ کرد و دو دهه آزار و شکنجه، بازداشت‌های غیرقانونی، دادگاه‌های عاری از عدل و قانون، اعترافات اجباری، شکنجه، قتل و برداشت اعضای بدن تمرین کنندگان فالون گونگ آغاز شد. »

در روز ۲۰  ژوئیه ۱۹۹۹، جیانگ زِمین، رهبر حزب کمونیست چین، از ترس اینکه محبوبیت گسترده فالون دافا در چین، باعث کاهش توجه مردم به حزب کمونیست چین شود، مبارزه برای آزار و شکنجه گسترده علیه این روش را شروع کرد.

چند سال بعد، محققان کانادایی تأیید کردند که رژیم چین از تمرین کنندگان فالون دافا به عنوان منبع گسترده برداشت اعضای بدن استفاده می‌کنند و این امر که باعث قتل این افراد می‌شود، موجب کسب درامد چندین میلیارد دلاری حزب کمونیست شده است.

سخنران، پیتر کنت، نماینده محافظه کار و وزیر پیشین کابینه، در رویداد گرامی‌داشت روز جهانی فالون دافا ، ۸ می ۲۰۱۹ (Evan Ning/The Epoch Times)

آقای کنت ادامه داد که این مهم است که امروز ما اینجا ایستاده‌‏ایم تا به این شکل به دولت چین تذکر دهیم، زیرا مطمئن هستم که نمایندگانی از سفارت چینی، ما را از نقاط مختلف اطراف این میدان تماشا می‌کنند.

شجاعت فوق العاده

اسکات رید، نماینده محافظه کار، که در اوایل دهه ۲۰۰۰ به آزاد شدن تعدادی از تمرین کنندگان فالون دافا که در چین حبس بودند کمک کرد، گفت که تمرین کنندگان فالون دافا در چین، بخش مهمی از  نقش « خوب بودن چین » را ایفا می‌کنند.

به گفته این عضو مجلس، امروزه نقش حزب کمونیست چین در جهان عمدتاً ایفای قدرت بوده است. اما این نباید نقش چین باشد. او افزود که نقش چین، به عنوان یک تمدن کهن و پرجمعیت‌ترین کشور جهان، آموزش دادن درس‌‏هایی فراوان برای بسیاری از مردم سراسر جهان است.

وی در انتها ضمن قدردانی از شجاعت و شهامت تمرین کنندگان فالون دافا، افزود که در این میان هیچ کس مثل تمرین کنندگان فالون گونگ فرهنگ با شکوه و باستانی این تمدن با قدمت طولانی را به دنیا نشان نمی‌دهد. به طوری که به همه دنیا نفع می‌رسانند.

سخنرانی اسکات رید، نماینده پارلمان کانادا، در رویداد گرامی‌داشت روز جهانی فالون دافا، ۸ می ۲۰۱۹ (Jonathan Ren/The Epoch Times)

رابرت فالکون اوولت، عضو لیبرال مجلس نیز ضمن ابراز شگفتی از شجاعت و شهامتی تمرین کنندگان فالون گونگ و تعهد آنان به سه اصل حقیقت ، نیکخواهی و بردباری، حضور تمرین کنندگان چینی را در آن مکان خوش آمد گفت و از آنان تشکر کرد.

وی گفت « این‌‏ها ارزش‌های کانادا و مبتنی بر حقوق بشر هستند. این در قانون اساسی ما با مفهموم یکدیگر را مورد ملاحظه و مراقبت قرار دادن، لحاظ شده است و این بسیار مهم است. »

قانون مبارزه با تجارت و قاچاق اعضای بدن انسان

بوریس ورزس نِوسکی، عضو لیبرال مجلس گفت که در سال‌های اخیر شاهد طرح شدن لایحه‌های متعددی برای مبارزه با قاچاق سازمان‌یافته اعضای بدن بوده است و این بار امیدوار است پارلمان در این خصوص لایحه ارائه شده S-240، را تصویب کند.

به گفته وی « تمرین کنندگان فالون گونگ خود را با ارزش‌های حقیقت، نیکخواهی و بردباری مطابقت می‌دهند و البته یک ارزش دیگر که در آنها به وضوح دیده می‌شود، استقامت است. » وی اشاره داشت به سال‌ها استقامت تمرین کنندگان فالون گونگ در مقابل آزار و شکنجه حزب کمونیست چین.

وی افزود امیدوار است پارلمان با تصویب لایحه فوق، در جهت جلوگیری از این تجارت وحشتناک و فاجعه آمیز که در چین که در جهت منافع شخصی یا دولتی روی می‌دهد گام بردارد.

سخنرانی بوریس ورزس نِوسکی، عضو لیبرال مجلس ، در رویداد گرامی‌داشت روز جهانی فالون دافا، ۸ می ۲۰۱۹ . (Jonathan Ren/The Epoch Times)

همچنین دو عضو دیگر پارلمان با نام‌های دیوید باهتی، و ناتانیل اسمیت گفتند که در راستای حمایت از حقوق بشر از این لایحه حمایت می‌کنند.

دیوید کیلگور، نماینده سابق پارلمان و وزیر پیشین امور خارجه کانادا در آسیا و اقیانوسیه، که یکی از اولین و برجسته‌ترین محققان موضوع برداشت اجباری اعضای بدن تمرین کنندگان فالون دافا در چین؛ بوده است، گفت که اگر در سال‌های اخیر افراد بیشتری برای جلوگیری از آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون دافا اقدام می‌کردند، اکنون شاهد جنایاتی مشابه در خصوص سایر اقلیت‌ها در چین نظیر مسلمانان اویغور، در مقیاس وسیع نبودیم. اشاره وی به سرقت اعضای بدن اقلیت مسلمان اویغور در چین توسط حزب کمونیست در اردوگاه‌های بازآموزی این کشور است.

کیلگور، که هر ساله در روز فالون دافا به این مکان می‌آید، و برای این روز اهمیت خاصی قائل است گفت « من فکر می‌‏کنم قصد داریم که این نبرد را برنده شویم و عقیده دارم ما به زودی پیروز خواهیم شد. »

سخنرانی دیوید کیلگور، نماینده سابق پارلمان و وزیر پیشین امور خارجه کانادا در آسیا و اقیانوسیه، ، در رویداد گرامی‌داشت روز جهانی فالون دافا، ۸ می ۲۰۱۹ . (Jonathan Ren/The Epoch Times)

الکس نِوی، دبیرکل سازمان عفو ​​بین الملل کانادا، تأکید کرد که پایدار بودن تمرین کنندگان فالون گونگ بر عقاید و ایمان خود در عین این که این چنین بی رحمانه آزار و شکنجه می‌شوند، باور نکردنی و متأثر کننده است.

وی افزود « من هم اینجا هستم؛ زیرا مایلم بدانید که سازمان عفو ​​بین الملل می‌خواهد این سرکوب‌ها پایان یابد. » وی در انتها افزود که در میان تمرین کننده‌های فالون دافا که در چین زندانی شده‌اند، برخی با پیشینه‌های کانادایی وجود دارند.

آلبرت لین، یکی از قانونگذاران سابق تایوانی و استاد سابق دانشگاه ریرسون، نیز گفت که رژیم کمونیست چین به شدت « غیر انسانی » است و همه باید کار کنند تا از حقوق بشر در چین حمایت شود.

مطالب دیگر:

فالون دافا، تمرینی معجزه‌‏آسا برای سلامتی جسم و ذهن

شاهد عینی از برداشت زنده اعضای بدن در چین پرده برمی‌‌‏دارد؛ از بیهوشی استفاده نمی‌‌‏کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی