Search
Asset 2

ترامپ: سیستم انتخابات «تحت حمله و محاصره هماهنگ است»

حمله و محاصره هماهنگ ترامپ در ویدئوی ارسال شده از کاخ سفید در شبکه های اجتماعی، خود را موظف به دفاع از قانون اساسی ایالات متحده دانست، و گفت
(Screenshot via White House)

پرزیدنت دونالد ترامپ روز ۲ دسامبر خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خواند و گفت که سیستم انتخاباتی آمریکا تحت حمله و محاصره هماهنگ قرار گرفته است.

ترامپ در ویدئوی ارسال شده از کاخ سفید در شبکه های اجتماعی، خود را موظف به دفاع از قانون اساسی ایالات متحده دانست، و گفت که مصمم است از سیستم انتخابات آمریکا در برابر حمله و محاصره هماهنگ دفاع کند. (منبع)

در این ویدئو ترامپ دموکرات ها را متهم به استفاده گسترده از آرای پستی با هدف سرقت نتایج انتخابات کرد، و درباره نکاتی که نشان دهنده فعالیت مشکوک یا تقلب در انتخابات است توضیح داد.

او گفت که طی هفته‌ها و ماه‌های پیش از انتخابات و با بهانه پاندمی کرونا، مقامات و قضات دموکرات با نقض آشکار قانون اساسی تغییرات قابل توجهی را در فرآیندهای انتخابات ایجاد کردند.

قاضی‌ها در ایالات مختلف، شامل مینسوتا و پنسیلوانیا اعلام کرده‌اند که این تغییرات در تناقض با قانون اساسی است. به معاونان فرماندار در این ایالت ها دستور داده شده است که تا پایان بررسی پرونده، آرای پستی دارای تاخیر را از سایر آرا جدا کنند.

ترامپ اضافه کرد که براساس بررسی‌های کمپین حقوقی او، بسیاری از رای‌دهندگان در پنسیلوانیا دو برگ رای دریافت کرده بودند، و برای افرادی که قصد شرکت نداشتند هم برگ رای ارسال شده بود.

در اقدامی که ترامپ آن را «تلاش عظیم برای گسترش استفاده از آرای پستی» خواند، مسئولان برخی از ایالت‌ها برای تمامی افراد مجاز برگ رای پستی یا غیابی ارسال کرده بودند.

فهرست رای‌دهندگان مجاز در ایالات کل کشور شامل افراد مرده، نقل مکان کرده یا تبعه می‌شود. چندین پرونده حقوقی از سوی سازمان‌های غیرانتفاعی درخواست پاکسازی این افراد را داشته‌اند.

ترامپ گفت که «تعداد رای‌دهندگان مجاز در لیست‌های انتخابات چندین شهر، شامل ۶۷ شهر در ایالت میشیگان فراتر از تعداد واقعی رای‌دهندگان مجاز است».

ترامپ به رشد ناگهانی آرای جو بایدن در چهارم نوامبر در ایالت های چرخشی (شامل میشیگان و ویسکانسین) اشاره کرد؛ امری که متخصصان داده آن را غیر طبیعی و نیازمند به بررسی مجدد خوانده‌اند. پیش از این اتفاق، ترامپ در اکثر این ایالت ها برتری قابل توجهی داشت.

ترامپ همچنین به سیستم‌های انتخابات شرکت دومینیون، و مردود دانستن آنها در ایالت تگزاس به دلایل امنیتی و تقلب احتمالی اشاره کرد. برای مثال، بایدن ابتدا در شهر آنتریم میشیگان پیروز شده بود، اما پس از مدتی با اعلام شمارش ۶۰۰۰ رای اشتباه، ترامپ به عنوان پیروز این شهر اعلام شد.

دومینیون اتهامات وارد شده را تاکنون مردود دانسته است. این شرکت در بیانیه وبسایت خود (که مرتبا به روز می شود) گفته است که اتهامات درباره جابجایی آرا و مشکلات نرم افزاری «اشتباه» هستند. (منبع)

ترامپ در ادامه به کشف هزاران برگ رای شمرده نشده در بازشماری دستی ایالت جورجیا اشاره کرد که اکثر آنها به نفع او بودند، و دسترسی ناظران انتخاباتی در این مکان‌ها به شکلی مسدود شده بود که این افراد توانایی نظارت مناسب بر فرآیند شمارش را نداشته باشند. شهادت ناظران و کارگران انتخاباتی مبنی بر وقوع تقلب بخش قابل توجهی از کارزار قانونی ترامپ در ایالت‌هایی مانند میشیگان و ویسکانسین را تشکیل می‌دهد.

کارگران انتخابات در مرکز «تی سی اف» دیترویت در حال پوشاندن شیشه های محل شمارش رای، ۴ نوامبر ۲۰۲۰ (Seth Herald/AFP via Getty Images)

ترامپ گفت که «این‌ها همه شواهد بی نظمی‌های غافلگیر کننده، سوء استفاده و تقلبی است که در هفته ‌ای گذشته مشاهده کرده ایم».

ترامپ ادامه داد که اگر واقعا چنین سطحی از تقلب روی داده است، نمی‌توان به جو بایدن، نامزد حزب دموکرات لقب رئیس جمهور داد: «اگر واقعا چنین اتفاقی افتاده باشد، نتیجه شمارش تمامی ایالت‌های چرخشی باید بلافاصه باطل اعلام شود».

ترامپ گفت که افراد زیادی درباره خودداری از اعلام پیروزی پیش از موعد به او اخطار داده بودند. این در حالی است که بایدن در ماه های پیش از انتخابات خود را به دلیل پاندمی کووید ۱۹ در خانه حبس کرده بود، و کارزار او تنها با تلاش‌های محدود در هفته‌های پیش از ۳ نوامبر پیروز انتخابات شد.

«در واقع رفتار آنها نشان می دهد که ظاهرا از نتیجه انتخابات اطمینان داشتند. آنها انتخابات را مدیریت کرده بودند، و پیروزی او برای این کشور غم انگیز است».

«در روزهای پس از انتخابات و زمانی که شمارش آرای ایالت های چرخشی به اتمام نرسیده بود، ما شاهد یک تلاش هماهنگ برای اعلام برنده بودیم. فرآیندهای قانونی ما باید ادامه پیدا کند. ما با اطمینان از شمارش تمام آرای قانونی و مردود دانستن آرای غیرقانونی، صلاحیت رای مردم را تضمین می‌کنیم».

کارزار بایدن تاکنون به درخواست برای اظهار نظر درباره پیغام ویدئویی ترامپ پاسخ نداده است.

مسئولان انتخابات در ایالت‌های چرخشی گفته اند که انتخابات بدون مشکل برگزار شده است. براساس گفته آنها، موارد تقلب وجود نداشته است و حتی در صورت وجود تاثیری در نتیجه انتخابات ندارد.

ژاکلین بنسون، معاون دموکرات فرماندار پنسیلوانیا ماه گذشته در این باره گفت: «این انتخابات امن و منصفانه بود، و نتایج آن به طور دقیق تصمیم رای دهندگان را منعکس کرده است».

مطالب دیگر:

 وکلای ترامپ: ۴۰ هزار نفر در نوادا دو بار رأی داده‌اند

ناظر انتخابات در میشیگان: آرای نظامی ارائه شده به نظر می‌رسید «کپی» باشند

پخش غیرقانونی پول و هدایا بین مردم در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

تیم ترامپ به اظهارنظر ویلیام بار، دادستان کل پاسخ می‌دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی