Asset 2

هیئت تحریریه اپک تایمز: آمریکایی‌ها باید مقابل حمله به انتخابات ایستادگی کنند

حمله هیئت تحریریه اپک تایمز: آمریکایی‌ها باید مقابل حمله به انتخابات ایستادگی کنند حزب کمونیست چین رهبر جهان در آزادی، یعنی آمریکا را بزرگ‌
(White House video screenshot)

روز دوم دسامبر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا طی یک سخنرانی ضمن بیان جزئیاتی از برخی سوءاستفاده‌ها و تقلب‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ گفت «من به عنوان رئیس جمهور وظیفه‌ای بالاتر از دفاع از قوانین، و قانون اساسی ایالات متحده ندارم. به همین دلیل مصمم هستم که از سیستم انتخاباتی خود، که اکنون تحت حمله و محاصره هماهنگ قرار گرفته است، محافظت کنم.»

«کشور ما تحت رهبری جورج واشنگتن تاسیس شد، زیرا او ارتش ما را برای پیروزی در جنگ استقلال هدایت کرد. ما خوشبخت‌ بودیم که رئیس جمهور آبراهام لینکلن با هدایت ما در جنگ داخلی ما را متحد نگه داشت. اکنون، کشور ما با یک چالش اساسی سوم روبرو است، که اطمینان از آزادی مستمر و حق انتخاب رهبران ما است.»

پس از حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ ، کشور ما به سرعت از «آمریکا در معرض حمله»، به «آمریکا در حال ریکاوری» و سپس به «آمریکای جنگنده» تبدیل شد.

سخنرانی ترامپ نشانگر یک نقطه عطف دیگر بود که آمریکا در حال دفاع از حقوق اساسی خود است. در سخنرانی وی آنچه در حال حاضر برای کشور ما اتفاق می‌افتد بیان شد: تقلب گسترده و برنامه‌ریزی شده در انتخابات. همانطور که ترامپ اشاره کرد، این چیزی مربوط به خودش و منافعش نیست، بلکه «در مورد دموکراسی ما و حقوقی مقدس است که آمریکایی‌ها نسل‌های متمادی برای تأمین آن جنگیده، خونریزی کرده و کشته شده‌اند.» وی گفت هیچ چیز فوری‌تر و مهم‌‌‏تر از آن نیست.

رئیس جمهور ادامه داد «اگر ما تقلب، تقلب فوق العاده و وحشتناکی را که در انتخابات ۲۰۲۰ ما رخ داده است ریشه‌‌‏یابی نکنیم، دیگر کشوری نداریم. با عزم راسخ و پشتیبانی مردم آمریکا، ما صداقت را به انتخابات خود باز خواهیم گرداند. ما اعتماد به سیستم حکومتی خود را بازیابی خواهیم کرد.»

اکنون با شرایط پیچیده‌تر از شرایط جنگ استقلال یا جنگ داخلی هستیم، و آمریکا با دشمنی روبرو است که بخشی از یک شبکه جهانی، متشکل از نیروهای کمونیست چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور ما است.

طی چند دهه گذشته چین کمونیست درگیر جنگی بدون محدودیت علیه ایالات متحده شده است. حزب کمونیست چین رهبر جهان در آزادی، یعنی آمریکا را بزرگ‌‌‏ترین تهدید علیه موجودیت خود می‌داند. اتحاد جهانی کمونیست، تنها راه زنده ماندن خود را تصرف ایالات متحده می‌داند. حزب کمونیست چین، در حال نفوذ سیستماتیک در نهادهای ما شده و با نیروهای طرفدار کمونیست در کشور ما ارتباط برقرار کرده است.

جنبش کمونیستی در حال جهانی شدن است. این یک اقدام استراتژیک عمدی با هدف تضعیف جهان آزاد، به ویژه آمریکا و کمک به اهداف کمونیست‌ها است. در این جنبش، کمونیست‌‌‏های بین‌المللی با کمونیست‌‌‏های چینی شریک شده‌اند. پس از دهه‌ها، کار به جایی رسیده است که به اندازه کافی قدرت یافته‌اند تا کودتای کمونیستی را در آمریکا ترتیب دهد.

احزاب طرفدار جهانی شدن و سوسیالیسم با ادامه حمایت مالی در دهه‌های اخیر به افزایش عمر حکومت کمونیستی در چین کمک کرده‌اند، و آن را افزایش داده‌‌‏اند.

آنچه در هنگ کنگ امسال اتفاق افتاد، جایی که حزب کمونیست چین کنترل کامل را بدست گرفت، اکنون در اینجا در ایالات متحده اتفاق می‌افتد.

در داخل کشور، ما رسانه‌های اصلی، شرکت های بزرگ فناوری و سایر منافع قدرتمند در دولت، بخش‌های انتفاعی و غیرانتفاعی را داریم که با هم علیه رئیس جمهور آمریکا کار می‌کنند.

سازمان های اصلی رسانه‌ای حاضر نیستند به جلسات انتخاباتی که در حال حاضر در ایالت‌های میدان جنگ انتخاباتی در سراسر کشور برگزار می‌شود، نگاه کنند و در عوض ادعاهای معتبر و شواهد کلاهبرداری در انتخابات را «بی اساس» توصیف می‌کنند.

این امر باعث شده بسیاری از افراد حتی از ابتدایی‌ترین واقعیت‌ها در مورد این انتخابات آگاهی نداشته باشند. بیشتر رسانه‌های آمریکایی هیچ تفاوتی با رسانه‌های تحت کنترل دولت در چین ندارند، آنها فقط دروغ می‌گویند و پنهانکاری می‌کنند و برنامه آنها شستشوی مغزی از راه تبلیغات است.

علاوه بر این، شرکت‌‌‏های بزرگ فناوری در غرب، رسانه‌‌‏های اجتماعی را به مکانی برای کنترل ارتباطات تبدیل کرده‌اند تا بستری برای گفتمان آزاد.

آژانس‌های بزرگ دولتی که توسط پول مالیات ما پشتیبانی می‌شوند هیچ علاقه‌ای به تحقیق در مورد ادعاهای معتبر و شواهد تقلب گسترده در انتخابات ندارند. آنها در حالی که نیروهایی در کشور ما با کمونیست‌ها خارجی اقدام به کودتای هماهنگ شده کرده‌اند، ساکت و بیکار نشسته‌اند.

بسیاری از ما در اپک‌تایمز،  قبلاً تحت رژیم‌های کمونیستی زندگی کرده‌ایم، چه در چین و چه در سایر نقاط جهان، و استبداد آن را از نزدیک می‌شناسیم. آزادی‌های ما در آمریکا که بستری برای شکوفایی بوده است، اکنون در معرض خطر هستند.

اگر در این لحظه حساس موضعی اتخاذ نکنیم و سخنی ابراز نکنیم، می‌‌‏بینیم که حزب کمونیست و نیروهای کمونیست متحد آن تلاش چندین دهه‌ای خود را برای زیر پا گذاشتن آزادی در آمریکا به سرانجام می‌رسانند.

در جلسه دادرسی درباره تقلب در انتخابات میشیگان در ۲۷ نوامبر، از شاهد ملیسا کارون سوال شد که چرا افراد بیشتری برای شهادت حاضر نشده‌اند. وی پاسخ داد «زندگی من نابود شده است، زندگی من کاملا نابود شده است، به همین دلیل. من خانواده را از دست داده‌ام ، دوستانم را از دست داده‌ام. تهدید شده‌ام، بچه‌های من تهدید شده‌اند.»

اما علی رغم اینکه با این تهدید و خصومت روبرو شده بود، برای شهادت علنی حاضر شد. او با شجاعت منافع کشور را بالاتر از وضعیت خودش قرار داد.

در طول جنگ استقلال آمریکا، توماس پین گفت «این دورانی است است که روح مردان را امتحان می‌شود» امروز نیز همینطور است.»

نه فقط ملیسا کارون، بلکه همه آمریکایی‌ها با این آزمون روبرو هستند: آیا ما آزادی را دوست داریم و آیا حاضریم با نیروهای کمونیستی که خواهان از بین بردن آن هستند مخالفت کنیم؟ هنگامی که حزب کمونیست چین برای به دست گرفتن کنترل هنگ کنگ حرکت کرد، میلیون‌ها هنگ‌کنگی اعتراض کردند.

در آزمایشی که امروز با آن روبرو هستیم، سرنوشت جهان نهفته است. نیروهای شر و استبدادی می‌خواهند ما را تسلیم خود ببینند. در این لحظه حساس‌، آمریکایی‌ها باید گرد هم آیند تا در برابر تقلب و به نفع حقیقت موضع بگیرند. آزادی را به جای کمونیسم، و خیر را به شر ترجیح دهند.

این مربوط به حق رای ما است. این در مورد این است که آیا ما هنوز می‌توانیم یک کشور آزاد داشته باشیم یا خیر.

نوشته: هیئت تحریریه اپک تایمز

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی