Search
Asset 2

رئیس مجلس نمایندگان تگزاس حکم بازداشت ۵۲ دموکرات غایب را امضاء کرد

حکم بازداشت به گزارش دالاس مورنینگ، داد فیلان، رئیس مجلس نمایندگان تگزاس، روز سه شنبه حکم بازداشت ۵۲ نماینده دموکرات ایالتی مجلس نمایندگان
دید فیلان رئیس مجلس نمایندگان تگزاس در هشتاد و هشتمین جلسه ویژه قانونگذاران در اتاق مجلس در ایالت کنگره در آستین، تگزاس ، در 8 ژوئیه 2021 شرکت می‌کند. (Tamir Kalifa/Getty Images)

به گزارش دالاس مورنینگ، دید فیلان، رئیس مجلس نمایندگان تگزاس، روز سه شنبه حکم بازداشت ۵۲ نماینده دموکرات ایالتی مجلس نمایندگان را امضاء کرد چراکه این قانونگذاران دموکرات برای جلوگیری از اصلاحات انتخاباتی به رهبری جمهوری‌خواهان، در مجلس حاضر نشدند.

در اوایل روز گذشته، مجلس نمایندگان تگزاس با ۸۰ رای موافق به ۱۲ رای مخالف، به بازگرداندن دموکرات‌های خودسر رای داد. ساعاتی قبل از رای‌گیری، دادگاه عالی تگزاس حکم داد که جمهوری‌خواهان این حق را دارند تا همکاران خود را مجبور به بازگشت کنند.

فیلان بلافاصله به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخ نداد.

تنها نماینده جمهوری‌خواهی که به تصویب حکم بازداشت رای منفی داد، نماینده لایل لارسون بود که از این اقدام در توییتر انتقاد کرد.

 لارسون نوشت: «بازداشت اعضا برای آمدن به خانه. آیا ما به جایی رسیده‌ایم که آنقدر به خودمان اعتقاد داریم که همکاران خود را دستگیر می‌کنیم. گفتمان مدنی امروز چرخشی ناخوشایند داشت.»

 پس از حکم دیوان عالی، دفتر فرماندار تگزاس گرگ ابوت (جمهووری‌خواه)، در بیانیه‌ای روز سه شنبه اعلام پیروزی کرد و گفت: «دادگاه عالی تگزاس به سرعت این تلاش خطرناک دموکرات‌های تگزاس برای تضعیف قانون اساسی ما و اجتناب از انجام وظیفه را رد کرد. آنها انتخاب شده‌اند تا کارانجام دهند.»

دموکرات‌ها در پاسخ گفتند که تلاش خواهند کرد تا برای صدور حکم موقت در سطح دادگاه منطقه مبارزه کنند.

نمایندگان تری مارتینز فیشر، گینا هیناهوسا وجایمین کروکت در بیانیه‌ای گفتند: «جای تعجب نیست که گرگ ابوت فرماندار جمهوری‌خواه و داد فیلان رئیس مجلس نمایندگان بخواهند مخالفان سیاسی خود را دستگیر کنند. خوشبختانه اینجا هنوز ایالات متحده آمریکا است. ما از آزادی رأی دفاع خواهیم کرد و منتظر جلسه موقت حکم خود در ۲۰ آگوست هستیم.»

مطالب دیگر:

دیدگاه: لایحه زیرساخت‌ها؛ راه میان‌بری به‌سوی کمونیسم

فائوچی: پس از تائید واکسن‌ها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، با مسئله الزامی شدن واکسن مواجه خواهیم شد

میزان سرقت‌های اطلاعاتی از سوی چین به اندازه‌‌ای است که می‌تواند برای تمام شهروندان آمریکا پرونده‌سازی کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی