Search
Asset 2

خاموشی گسترده در ونزوئلا؛ دولت ادعا می‌‏کند که حمله الکترومغناطیسی شده است

نمایی از خاموشی کاراکاس، پایتخت ونزوئلا ، ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۹  ( Reuters/Manaure Quintero )
نمایی از خاموشی کاراکاس، پایتخت ونزوئلا ، ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۹ ( Reuters/Manaure Quintero )
نمایی از خاموشی کاراکاس، پایتخت ونزوئلا ، ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۹ ( Reuters/Manaure Quintero )

جریان برق در بیش از نیمی از ایالت‌های ونزوئلا روز دوشنبه ۲۲ ژوئیه برابر با اول مردادماه قطع شده و دولت این کشور آن را « حمله الکترومغناطیسی » خوانده است.

به گزارش رویترز خاموشی روز دوشنبه اولین قطع جریان برق در پایتخت ونزوئلا از ماه مارس تاکنون است. دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا خاموشی قبلی را کار مخالفان خود دانست و آنها را مسئول قطع ادامه دار جریان الکتریسیته دانسته بود.

خاموشی در ماه مارس میلیون‌‏ها نفر را از آب آشامیدنی و ارتباطات مخابراتی محروم کرده بود.

خورخه رودریگز، وزیر اطلاعات ونزوئلا مدعی است که دلیل خاموشی روز دوشنبه «حمله الکترومغناطیسی» است. وزیر اطلاعات ونزوئلا جزئیات بیشتری از این به اصطلاح «حمله» ارائه نکرد. به گفته خورخه رودریگز مسئولان این کشور در حال تلاش برای حل مشکل خاموشی هستند.

قطع جریان برق در ونزوئلا در حالی روی می‌‏دهد که این کشور مدت‌‏ها است که با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌‏کند. بحران اقتصادی ونزوئلا با کمبود مواد غذایی و دارو در این کشور همراه بوده است. بیش از چهار میلیون ونزوئلایی تاکنون به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی این کشور را ترک کرده‌‏اند.

گفته می‌شود شبکه برق ملی ونزوئلا پس از سال‌ها کبود سرمایه و نگهداری نامناسب وضعیت بدی دارد و خاموشی‌ها به زندگی مردم به شدت آسیب رسانده است.

مطالب دیگر:

تحریم « داستان اسباب بازی‌ ۴ » توسط هزاران مادر

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه : عهد و پیمان به وجدان انسانی

فاصله نگیرید؛ اِنزوا، عمر را کوتاه می‌‏کند !

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی