logo_eet

بررسی رسوایی ایمیل‌های خانواده بایدن، در سنای ایالات متحده: ایمیل‌‌‌‌‏ها معتبرند

خانواده بایدن یک کمیته در سنا در حال بررسی یک سری ایمیل درباره معاملات خارجی خانواده بایدن است و تاکنون مدرکی مبنی بر بی‌اعتبار بودن یافت نشد
(Andy Wong-Pool/Getty Images)

یک کمیته در سنا در حال بررسی یک سری ایمیل در مورد معاملات خارجی خانواده بایدن است و تاکنون مدرکی مبنی بر بی‌اعتبار بودن این ایمیل‌ها یافت نشده است.

سناتور رون جانسون، رئیس کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا، در گفتگو با اپک‌تایمز گفت که علاوه بر مطالب استخراج شده توسط یک تعمیرکار لپ‌تاپ که توسط نیویورک پست، منتشر شد، این کمیته به اطلاعات جدیدی در مورد معاملات پرسود در خارج از کشور که توسط خانواده جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری انجام شده، دسترسی پیدا کرده است.

ایمیل‌ها نشان می‌دهد که پسر معاون رئیس‌جمهور وقت، از دسترسی خود به دولت آمریکا سوءاستفاده کرده، و جلسات خصوصی برای مشتریان خارجی و سرمایه‌گذاران در بالاترین سطوح، در کاخ سفید برگزار کرده است و هیأتی از سرمایه‌گذاران چینی، و مقامات رسمی حزب کمونیست چین، جلسه‌ای محرمانه و ثبت نشده، با جو بایدن داشته‌اند.

جانسون به اپک تایمز گفت علاوه بر مستندات فوق، اخیراً شواهدی به دست آمده که توسط تونی بوبولینسکی، شریک تجاری سابق خانواده بایدن ارائه شده است.

بوبولینسکی روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که  هانتر بایدن و شرکایش در اوایل سال ۲۰۱۷ همراه شرکت وی، با یک مجموعه عظیم انرژی چین (CEFC) به توافق رسیدند.

بوبولینسکی گفت، هانتر بایدن و همکارانش وی را به عنوان مدیرعامل یک شرکت جدید‌التأسیس به نام سینوهاک، برای رسمی کردن مشارکت سرمایه گذاری بایدن و مجموعه چینی قرار دادند.

هانتر و جیمز بایدن شخصاً بوبولینسکی را در ۲ می ۲۰۱۷ به جو بایدن معرفی کردند. به گفته بوبولینسکی، یک روز قبل از آنکه معاون سابق رئیس جمهور در کنفرانس جهانی موسسه میلکن، سخنرانی کند، این سه نفر در مورد برنامه‌های همکاری با شرکت انرژی چینی گفتگو می‌کردند.

جانسون گفت ما همچنان در تلاش هستیم تا اصل و صحت ایمیل‌ها را تأیید کنیم و تا امروز چیزی پیدا نکرده‌ایم که صحت آنها را مورد تردید قرار دهد. به گفته جانسون، کمیته سنا مصاحبه‌ای را با بوبولینسکی برای اوایل هفته آینده برنامه ریزی کرده است، و مطالبی را که بوبولینسکی فاش می‌کند را علناً منتشر خواهد کرد.

جانسون افزود که این کمیته همچنین اطلاعاتی را از حساب جی‌میل بیوان کونی، شریک تجاری سابق پسر جو بایدن به دست آورده است. بیوان کونی، که در حال گذراندن دوران زندان است، اخیراً به یک خبرنگار اجازه داد ۲۶ هزار ایمیل را بازیابی کند که در آن چگونگی کمک او به تأمین امنیت دیدار کاخ سفید با گروهی از چینی‌ها در سال ۲۰۱۱ مطرح شده است.

کمپین بایدن به سوالات مکرر درباره ایمیل‌ها پاسخی نداده است. وی در روز پنج شنبه در هنگام مناظره ریاست جمهوری، ادعای دریافت پول از چین را انکار کرد.

جانسون گفت که او معتقد است که چیزهایی بیش از آنچه در این مرحله تأیید می‌‌‌‌‌‌‏شود وجود دارد و مطمئناً جای بررسی بیشتر وجود دارد.

وی افزود که کمیته سنا در خصوص پرونده خانوده بایدن، در حال بررسی سه رسوایی به طور همزمان است. اول خانواده بایدن، دوم ارتباطات تجارت بین‌الملل و نیز سرکوب اطلاعات از سوی برخی رسانه‌های جریان اصلی است.

هفته گذشته، توییتر حساب کاربری نیویورک پست را مسدود کرد، زیرا گزارشی را در توئیتر خود در مورد ایمیل‌های هانتر بایدن منتشر کرده است. همچنین برای مدت کوتاهی حساب وزیر مطبوعاتی کاخ سفید نیز به همین دلیل مسدود شد.

مطالب دیگر:

مقامات عالی‌رتبه ایالات متحده حزب کمونیست چین را به‌خاطر تهدیدش علیه جهان آزاد محکوم می‌کنند

داستانی از چین باستان: تقوای عظیم، نوش‌دارویی عالی است!

 سرویس مخفی، تطابق تاریخ‌ سفرهای هانتر بایدن با ایمیل‌ها را تأیید کرد

رسوایی هانتر بایدن در معاملات تجاری با مدیران چینی مرتبط با ارتش چین

اخبار مرتبط