logo_eet

خبرهایی درباره شش ایستگاه تازه افتتاح شده متروی تورنتو

خبرهایی درباره شش ایستگاه تازه افتتاح شده متروی تورنتو
ttc.ca
خبرهایی درباره شش ایستگاه تازه افتتاح شده متروی تورنتو
ttc.ca

سرانجام پس‌‏از سال‎‌‏ها انتظار، روز یکشنبه ۱۷ دسامبر، شش ایستگاه جدید خط یک متروی تورنتو افتتاح شد و ایستگاه «شپرد» را به «واون مترو پلیتن سنتر» متصل کرد.

این رخداد، نخستین توسعه قابل توجه در خطوط مترو تورنتو طی ۱۵ سال گذشته، یعنی از زمان افتتاح ایستگاه شپرد در سال ۲۰۰۲، است.

این شش ایستگاه جدید Downsview Park ، Finch West، York University، Pioneer Village، Highway407، Vaughan Metropolitan Centre نام دارند که فاصله زمانی آنها از ایستگاه Downsview Park تا ایستگاه Vaughan Metropolitan Centre حدود ۱۴ دقیقه به طول می‌‏انجامد.

به گزارش تورنتو استار، کار ساخت و ساز این بخش از مترو از فوریه ۲۰۱۰ با همکاری مشترک دولت‌‏های فدرال، انتاریو، تورنتو و منطقه یورک آغاز شد. طول این شش ایستگاه ۸.۶ کیلومتر است و ساخت آن به طور کلی ۳.۲ میلیارد دلار هزینه در برداشته است.

به گفته مدیران مترو این ایستگاه‌‏ها دارای امکاناتی از قبیل وای‌‏فای، گیت‌‏های عبور، پارکینگ عمومی و محل پارک دوچرخه هستند.

مجموع پارکینگ‌‏های تدارک دیده شده برای بخش افتتاح شده ۲۸۱۱ فضای پارک است که ۱۸۸۱ پارکینگ متعلق به ایستگاه Pioneer Village ، ۳۴۷ پارکینگ هم متعلق به ایستگاه Finch West و ۵۸۳ پارکینگ هم برای ایستگاه Highway407 است.

این توسعه جدید خط یک مترو، مدت زمان سفر بسیاری از دانشجویان را که قبلا مجبور بودند در هرنوع هوایی منتظر آمدن اتوبوس دانشگاه باشند، سریع‌‏تر خواهد کرد.

برخی رسانه‌‏ها می‌‏گویند، طبق برآوردها توسعه خط یک، سالانه حدود ۳۶ میلیون سفر به سفرهای درون شهری می‌‏افزاید و حدود ۳۰ میلیون سفر با خودرو شخصی را کاهش می‌‏دهد؛ همچنین به کاهش حجم ترافیک، بهبود کیفیت هوا و مبارزه با تغییرات اقلیمی کمک می‌‏کند.

به مناسبت این افتتاحیه در روز یک‌‏شنبه استفاده از شبکه مترو در سراسر تورنتو رایگان بود.

مطالب دیگر:

درخواست دختر شایسته کانادا برای پایان دادن به برداشت اجباری اعضای بدن در چین

پیام تبریک شب یلدای دکتر رضا مریدی، نماینده مجلس استانی انتاریو در کانادا (ویدئو)

در این رستوران اصیل چینی در تورنتو احساس امپراطور بودن خواهید کرد

اخبار مرتبط