Asset 2

 ترامپ: خبرهای بزرگی از پنسیلوانیا در راه است

خبرهای بزرگی هم‌زمان با ادامه کارزار حقوقی کمپین ترامپ علیه تقلب در انتخابات، دونالد ترامپ صبح روز دوشنبه در یک توئیت اعلام کرد کمپین ترامپ
(Al Drago/Getty Images)

هم‌زمان با ادامه کارزار حقوقی کمپین ترامپ علیه تقلب در انتخابات، دونالد ترامپ صبح روز دوشنبه در یک توئیت اعلام کرد که «خبرهای بزرگی از پنسیلوانیا در راه است. آرای غیرقانونی بسیار زیادی ریخته شده که نمی‌توان آنها را محسوب کرد. در انتخابات تقلب شده.» وی به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

مشخص نیست که آیا رئیس جمهور به درخواست تجدیدنظری که کمپین انتخاباتی وی روز یکشنبه در دادگاه عالی ایالات متحده انجام داده است، اشاره دارد، و یا اطلاعاتی از سمت اشخاصی ثالث به دست آمده است. کمپین ترامپ هنوز به درخواست اظهار نظر اپک‌تایمز پاسخی نداده است.

این مبارزه حقوقی در تلاش است نشان دهد که تصمیمات اتخاذ شده درباره سه پرونده در دادگاه عالی ایالتی در خصوص اینکه مقامات انتخاباتی بلافاصله قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، الزامات رأی‌گیری پستی را به شکلی غیرقانونی تغییر داده‌اند، مغایر با ماده ۲ قانون اساسی و حکم ۲۰۰۰ بوش علیه ال‌گور است.

این دادخواست در پی اتخاذ کلیه روش‌های مناسب و ممکن است که می‌تواند شامل تغییر در گزینندگان ایالت پنسیلوانیا باشد.

در ماه اکتبر، یک قاضی فدرال در پنسیلوانیا دادخواست کمپین انتخاباتی ترامپ را که تلاش داشت صندوق‌های اخذ رأی پستی را منع کند، رد کرد. این صندوق‌ها در مرحله مقدماتی دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار گرفتند و در میان همه‌گیری ویروس حزب کمونیست چین در انتخابات مستقر شدند.

در دادخواست اولیه کمپین انتخاباتی، ذکر شده بود که در حوزه‌های اخذ رأی، مراقبت‌ها و حفاظت لازم در خصوص اخذ آرای پستی لحاظ نشده است. اما در تاریخ ۱۰ اکتبر، نیکلاس رانجان، قاضی دادگاه منطقه‌ای، به نفع صندوق‌های رأی گیری این ایالت رای داد.

رانجان، که خود از منصوبان ترامپ است نوشت اگرچه ممکن است شاکیان نیازی به اثبات تقلب واقعی نداشته باشند، اما حداقل باید ثابت کنند که چنین تقلبی قطعاً قریب الوقوع است، که آنها این را برآورده نکرده‌اند.

در همین حال ، نماینده مایک کلی، شکایتی را علیه مدیران ارشد پنسیلوانیا تشکیل داد و ادعا کرد که این ایالت قوانین رای گیری خود را در خصوص آرای پستی به طور غیر قانونی تغییر داده است. دیوان عالی کشور قبلاً یک درخواست از این گروه را در خصوص تأیید نتیجه در پنسیلوانیا را رد  کرد.

مطالب دیگر:

ترامپ: «ما در به‌چالش کشیدن نتایج انتخابات به موفقیت نزدیکتر و نزدیکتر می‌شویم»

ادامه کارزار حقوقی کمپین ترامپ، علیه نتایج انتخابات پنسیلوانیا

ترامپ گفت که با سناتور منتخب، توبرویل، کسی که قرار است به آرای کالج الکترال اعتراض کند، صحبت کرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی